Saç Cilası Nedir?

Saç Cilası Nedir? Nasıl Yapılır?

Boyalı saçları kusursuz bir şekilde ve doğal ışıltı kazanacak hale getirmek amacıyla saç cilası yaptırılabilir. Saçlar, istenilen renge boyatıldıktan sonra geriye sadece bir tek şey kalacaktır o da saçların rengini ve yapısını mümkün olduğunca uzun bir müddet boyunca korumaktır. Bazı saç boyaları zaman içerisinde mat veya soluk bir görünüm kazanabilir. Bu durum, aslında saçları yıkama sıklığına göre değişiklik gösterebilir.

Saç Cilası Nedir?

Saç cilası, boyalı saçta zaman içerisinde meydana gelen istenmeyen yansımaları ve mat görünümü engellemek amacıyla kullanılır. Bu uygulama, saç tellerinin doğal ışıltısını ön plana çıkarmaya ve saç boyasının ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Elbette ki saçların tamamının boyatılması suretiyle belirli aralıklarla dip boya işlemlerinin yapılması gerekecektir. Ancak röfle gibi saçın tamamına uygulanmayan boya işlemlerini ise saç boyatma sıklığı tamamen saçlarına bakım yapmak isteyen kişiye kalmıştır. Saçların sadece renginin solması sebebiyle saçların daha sık boyatılması yerine cila yaptırmak tercih edilebilir.

Saç Cilası Nedir?
Cila Nasıl Hazırlanır?

Nasıl Hazırlanır?

Cila yapımı daha önceleri saç boyasının sulandırılması aracılığı ile hazırlanan bir karışım kullanılarak oluşturuluyordur. Günümüzde bu işlem, yeni teknolojiler aracılığı ile saçlara ışıltı katan çeşitli bileşenler aracılığı ile yapılıyor.

Kimler İçin Uygundur?

Saçı cilası boyalı saçlara sahip olan bireylerin sıklıkla kullandıkları bir uygulamadır. Kişilerin gri ya da platin sarı gibi açık tonlardaki saçlarda istenmeyen turuncu renklerinin oluşmasını görüyorlarsa saç cilası yaptırmak artık bu saça bakım yapmak isteyen kişinin tercihine kalacaktır. Kısa aralıklarla iki değişik saç boyası kullanmak bazen mümkün oluyor. Saçların tonu bozulduğunda saç cilası aracılığı ile hayali kurulan saç tonu yakalamak mümkün hale geliyor.

Saç Cilası Ne Zaman Akar?

Saç cilasının ömrü yaklaşık olarak 1 ile 1,5 aydır. Fakat saç cilasının dayanıklılığı büyük miktarda uygulanılan saç bakım rutinine bağlı bir şekilde değişiklik gösteriyor. Boyalı saçlara uygun şampuan, saç kremi ve saç bakım yağı kullanıldığında saçlardaki renk ve parlaklık uzun süre kalıyor.

 

 

 

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Saç Cilası Nedir? Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin