Salihli arasında kardeş okul bağları güçleniyor

İzmir’deki Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve alan öğretmenleri, kardeş okul olarak kabul ettikleri Salihli Borsa İstanbul MTAL’in atölyelerini ziyaret ederek, daha iyi bir eğitim için yapılması gereken düzenlemeleri tespit etti.

 

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kurulan kardeş okul köprüsünden sonra ikinci ziyaret İzmir’deki okul tarafından Salihli’ye gerçekleştirildi. Norm Holding’in Onursal Başkanı Nedim Uysal’ın ismini taşıyan okulun idarecileri ile alan öğretmenleri Salihli’ye gelerek Borsa İstanbul MTAL’de son iki yılda yenilenen atölyeleri gezdi ve okulun mesleki eğitim olanaklarını yakından görme imkanı buldu.

 

Salihli’deki okul ziyaretine İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Müdür Yardımcısı Pınar Çakmakoğlu, İzmir AOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aslı Akı, Okul Müdür Yardımcısı Yılmaz Kösem, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Hamza Giriş, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Sabahattin Poyraz ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alan Öğretmeni Özenç Gür katıldı.

 

Salihli Borsa İstanbul MTAL Okul Müdürü Hakan Esmerkaş,  okulun eğitim imkanları ve atölyeler hakkında İzmir heyetine detaylı bilgi sundu. Ziyarete Salihli’deki okulun Müdür Yardımcıları İlker Zeybekler ile Hacer Atsız, Salihli Kaymakamlığı Proje Ofisi görevli öğretmeni Yavuz Erdem, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı öğretmeni Süleyman Uykan, Bilişim Teknolojileri Laboratuvar Şefi Oğuzcan Özüilerigiden, Metal Teknolojisi Alan Şefi Ali Özdemir, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Zafer Dikmener, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Dinçer Berber, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Özden Özmen ve Nizam Tosun katıldı.

 

İki kardeş okulun buluşmasında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay da iştirak etti.

 

Her iki okulun yetkilileri, Makine ve Tasarım Teknolojisi alanı ile Metal Teknolojisi alanlarında yapılacak revizeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

 

Elektrik Elektronik Teknolojileri alanında yer alan Nedim Uysal Ardışıl Sistemler Atölyesi’nde yapılan toplantıda ise iki kardeş okulun el ele vererek modern teknoloji ve bilimin ışığında alanına hakim öğrencilerin yetiştirilmesi ilkesi pekiştirildi.

 

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanında da kısa bir ziyaret gerçekleştiren İzmirli heyet, son olarak ulusal basında da yer alan ve 68 oyunla Türkçeyi öğrencilere oyunlarla öğreten Türkçe atölyesini gezerek bu konuda emek harcayan öğretmenleri kutladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Salihli arasında kardeş okul bağları güçleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin