Şarap Kilo Aldırır mı? 
Şarap Kilo Aldırır mı? 

Şarap Kilo Aldırır mı? 

Hem şarap içmeyi seven hem de kilo vermek isteyen kişiler tarafından şarap kilo aldırır mı? Sorusunun cevabı araştırılmaktadır. 

Şarap, dünyanın en popüler ve çok kişi tarafından sevilen alkollü içeceklerinden biridir. Arkadaş ya da aile toplantılarında veya günün yorgunluğunu ve stresini atmak için bir kadeh şarap içmek oldukça yaygındır. Bundan dolayı da pek çok kişi tarafından özellikle de kilo vermek isteyen kişiler tarafından şarap kilo aldırır mı? Sorusunun cevabı araştırılmaktadır. 

Şarap ve Kilo 

Çok fazla alkol almak, yaktığınızdan daha fazla kalori almanıza neden olabilir ve bu da kilo almanıza neden olabilir. Dahası, alkollü içeceklerin çoğu önemli miktarda vitamin, mineral veya diğer besinleri sağlamadığından alkoldeki kaloriler genellikle boş kalori olarak kabul edilir. Yine de, özellikle kırmızı şarabın diğer alkollerden daha fazla faydası olduğunu duymuş olabilirsiniz. Kırmızı şarap, hastalıklarla savaşan ve ölçülü tüketildiğinde kalbe iyi gelen antioksidan bir bileşik olan resveratrol içerir. Bununla birlikte, çok fazla şarap içmenin potansiyel faydalarından faydalanmak yerine bu süreçte aşırı kaloriye yol açma özelliği daha ağır bastığı bilinmektedir.

Ayrıca, alkol sadece boş kalori sağlamakla kalmaz, kilo alımına da neden olabilir. Alkol içtiğinizde, fazla enerji yağ olarak depolanır. Ayrıca, sarhoşken sağlıksız yiyecek seçimleri tetiklenmesi de kilo almayı tetikleyen faktörlerden biridir.

Şarabın Kalori Değerleri 

Şarap Kilo Aldırır mı? 
Şarap Kilo Aldırır mı?
  • Kırmızı Şarap: 150 ml kırmızı şarap yaklaşık olarak 125 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.85 gr karbonhidrat değerine sahiptir. 
  • Beyaz Şarap: 150 ml beyaz şarap yaklaşık olarak 123 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.81 gr değerine sahiptir. 
  • Cabernet Sauvignon Şarabı: 150 ml Cabernet Sauvignon Şarabı yaklaşık olarak 122 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.82 gr karbonhidrat değerine sahiptir. 
  • Merlot Şarabı: 150 ml Merlot Şarabı yaklaşık olarak 123 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.67 gr karbonhidrat değerine sahiptir. 
  • Rose Şarap: 150 ml rose Şarabı yaklaşık olarak 124 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.82 gr karbonhidrat değerine sahiptir. 
  • Syrah Şarabı: 150 ml Syrah Şarabı yaklaşık olarak 119 kcal’dir. 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 3.75 gr karbonhidrat değerine sahiptir. 

Arada bir veya iki kadeh şarap içmek kilo alımına yol açmayabilirken, düzenli olarak çok fazla şarap içmek bu ve diğer olumsuz sağlık etkilerine yol açabilir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şarap Kilo Aldırır mı? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin