Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Toplum içinde her dönemde yer alan kadınlar tarihin dönüm noktalarında da büyük roller üstlenmişlerdir. Tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı listesini sizin için hazırladık.

Kadınlar, toplum içerisinde çoğu konuda rol aldığı gibi savaşlarda da rol alıp önemli etkilerde bulunmuştur. Tarihin eski zamanlarından günümüze pek çok savaşlarda kadınlarda yer almıştır. İnanılmaz yetenekleri, savaş becerileri ile pek çok kadın tarihe damgasını vurmuştur. İşte bugünkü yazımızın konusu, savaş yetenekleri ile öne çıkan tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı.

Tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı kimlerdir?

Tarihe damgasını vuran bu kadınların bu kadar güçlü olmasının nedeni, zihinsel ve ayni zamanda fiziksel güçlerinin farkında olmasıdır. Bu kadınlar efsanevi savaşçı olmalarının yanı sıra bir o kadar da güzel ve zeki olmaları ile dikkat çekiyor.

Bu kadınların isimleri: Savaşçı Boudica, Savasci Ana nzinga, Savaşçı Nakano takeko, Savaşçı Tomoe gozen, Savaşçı Fu Hao, Savaşçı Jan Dark, Savaşçı Lady Triêu, Savasci Rusla ve Stikla, Savaşçı Rani Lakshmibai ve son olarak Savaşçı Zenobia’dır. Bu savaşçılar tarihe en acımasız savaşçılar olarak yer almıştır. Bu yazımızda sizlere “Kadın savaşçılar, tarihi savaşçılar, acımasız kadın savaşçılar, tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı, tarihin en acımasız kadın savaşçıları kimlerdir?” vb. konularda ve sorulardan sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak, bu savaşçılar hakkında önemli bilgiler alabilirsiniz.

Zenobia (Suriye‘de Palmyra Kraliçesi)

Zenobia, 3.yy kurulmuş olan Palmyra İmparatorluğunun kraliçesi ünvanına sahiptir. Bu kraliçenin, Romalılar karşı dik duruşu ile tanınmış ve aynı zamanda ün kazanmıştır. Hayatına bundan sonra ise güçlü bir kadın imajı ile devam etmiştir. Korkusuz ve bir o kadar da cesaretli olması ile birlikte savaşlarda ismi geçen kişiler arasında yer almıştır.

Bu korkusuzluğu ve cesareti sebebiyle tarihte yer alan en cesur ve güçlü kraliçeler arasında yer almıştır. İnsanlığın en acımasız olduğu dönemlerde, savaşların sıradanlaştığı bir zamanda oldukça güçlü kadın ikonuna sahip olmuştur.

Normal yaşantısında, zamanını geçirdiği insanlar genellikle filozof, felsefeci ve dâhiler ile birlikte zamanını geçirirdi.

Romalılar karşı kendinden emin duruşu, Mısırı topraklarını, İmparatorluğuna katması ile birlikte onun tarihe damgasını vuran kadın savaşçılar arasında yer almasını sağlamıştır.

Rani Lakshmibai (Hindistan)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Rani, Hindistan’ın prenslik ile yönetimi sağlanan bir eyaletinde kraliçe olarak yaşamını sürdürmekteydi. Bir zamanların İngiltere’nin, Hindistan’a sömürge uygulamaya çalışması yönünde yaptırımlara uygulamasının karşısında duran korkusuz bir kraliçedir. Rani, bu sömürülerin önüne geçmesi ile birlikte aynı zamanda ülke içerisindeki isyanlara da liderlik etmiştir.

Bu cesaretli kadın savaşçı, çocukluğunda itibaren savaş ile ilgili olan pek çok alanda eğitim görmüş ve bu konulardaki oldukça başarılı olmuştur. Bu eğitimleri ve başarıları sonucundan bazı savaşlarda önemli başarılara imza atmıştır. Hatta ilginç olacaktır ki, İngiltere ile savaşırken erkek kılığına girerek, erkek kılığında savaşmıştır. Ne yazık ki bu savaşta maalesef ki hayatını kaybetmiştir.

Rusla ve Stikla (Norveç)

Vikingler, yaklaşık olarak 1000 yıl önce Avrupa’yı sömüren ve aynı zamanda yağmalanan vahşi bir topluluktur. Rusla ve Stikla’da, Vikingler ile birlikte çalışan korkusuz iki kadın savaşıdır. Onlar 10 yy. İçerisinde faaliyet göstermiş korkusuz savaşçılardır. Erkek kardeşlerine kötü muameleye maruz bırakan Danimarkalıların öcünü almak için Vikingler birliğine katılmıştır. Bu iki savaşçı her zaman için birlikte savaşmış, yan yana olacak şekilde savaşlar gerçekleştirmiştir. Bu iki savaşçı tarihe damgasını vuran tarihî kadın savaşçılar arasında yer almıştır.

Lady Triêu (Vietnam)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Diğerlerine göre oldukça korkunç bir imajı olan Triêu, tarihte kadın savaşçılar arasında yer almıştır. Üçüncü yıl zamanında savaşlarına katılmış, cesareti ile nam salmış bu savaşçı, Vietnam’da dünyaya gelmiştir. Kardeşi olduktan sonra ormanda yasamaya karar vermiş ve burada Çin’e karşı olan bireylerden kendine yönetebileceği bir topluluk oluşturmuştur. Vietnamlılar arasında Jan Dark’ı olarak bilinmektedir.

Bazı görüşlere göre oldukça güzel bir sese sahip olan bu savaşçı, etkili bir sese sahip olduğu biliniyor. İnsanları bu sesi ile etkilediğini böylelikle kendine bağlı bir topluluk oluşturulduğu düşünülüyor. Birçok savaşta korkusuz bir şekilde savaşmış, birçok başarı elde etmiştir.

Jan Dark (Fransa)

Jan Dark, Fransa’da gerçekleşen, İngilizler ile yapılan 100. Yıl savaşlarında oldukça cesur bir şekilde savaşarak adını duyurmuştur.

Köylü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Dark, küçük yaşlarda cesareti ile insanların ilgisini çekmeye başlamıştır. Tarih içerinde yer alan en güzel kraliçeler arasında yer almaktadır. Günümüzde kahraman bir kadın savaşçı olarak anılmaktadır. 100. Yıl savaşlarındaki başarılarından dolayı Fransa’da kahraman olarak nitelendirilmiş ve bunun sonucunda ulusal kahraman ilan edilmiştir. Sonraki zaman içerisinde Fransa ile İngiltere arasında gerginliğin azalması ile birlikte iki ülkenin dostluk adında yakınlaşması ile bu kahraman savaşçı yakılarak öldürülmüştür.

Fu Hao (Çin)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Çinli olan bu kahraman savaşçı Çin içerisinde yer alan ilk kadın amiraldir. Yaklaşık olarak 1300 kişilik bir orduya sahip olan bu savaşçı amiral, birçok başarıya imza atmıştır. Ülkesinin sınırlarını genişleten bu amiral, ülke içerisinde oldukça sevilen bir kişi hâline gelmiştir. Bu kadın amiral aynı zamanda kralında güvenini sağlayarak ülke içerisinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Tomoe Gozen (Japonya)

Japonya’da yer alan kadın samurayların içerisinde yer alan korkusuz bir savaşçıdır. Bu savaşçı, insanları koruyan bir imaja sahiptir. Bu savaşçı, küçük yaşlardan itibaren savaş konularında eğitim almıştır. Birçok güçlü samuray ile birlikte savaşmış, bunlardan daha başarılı oluşmuştur.

Nakano Takeko (Japonya)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Korkusuzca bir savaşçı olan bu kadın savaşçı Boshin savaşında önemli olaylara imza atmıştır. Çocukluk döneminde dövüş eğitimleri alan bu savaşçı ileriki yaşlarda bunun karşılığını savaşlarda almıştır. Aynı zamanda Japonya içerisinde yer alan son kadın samuray olarak bilinmektedir.

Ana Nzinga (Angola)

Angola’da dünyaya gelen bu kadın savaşçı, pek çok savaşta yer almıştır. Ülke içerisinde kraliçe olan bu savaşçı, Afrika’da en korkutucu kadın savaşçı olarak bilinmektedir. Savaşlarda insanların refahı ve özgürlüğü için yer almıştır. Portekizliler ile savaşlar yasayan bu kadın savaşçı kısmen de olsa başarılar kazanmıştır. İmkanların kısıtlı olmasını onu asla yıldırmamış aksine daha fazla olacak bir şekilde cesaretlendirmiştir.

Boudica (Büyük Britanya)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Romalıların, Britanya’ya çıkarma yapması üzerine mücadelelere katılan bu cesur savaşçı etkili bir lider olarak insanlar tarafından tanınmıştır. Romalıların sayıca Baritonlara göre fazla olmasına rağmen bu etkili savaşçı sayesinde mutlak bir yenilgiye uğramıştır. Bu savaşta etkili başarılar alması sebebiyle ülke içerisinde popüler bir hâle gelmiştir. Elde ettiği bu başarılar, Baritonlara olumlu yönde etkilerde bulunmasını sağlamıştır.

 

119
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin