Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda mezuniyet sevinci

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları 4 mezununu uğurladı

 

2003 yılından bu yana otizmli çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Tohum Otizm Vakfı tarafından kurulan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları, 4 öğrencisini başarıyla mezun ettiği mezuniyet törenini gerçekleştirdi. 

 

4 otizmliyi daha mezun etmenin mutluluğunu yaşayan Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Özgül Gürel şunları söyledi: “Otizm doğuştan gelen gelişimsel bir farklılık ve bugün bilinen tek çaresi yoğun, sürekli ve eğitim. Tohum Otizm Vakfı’ndan yolu geçen, hayatına dokunduğumuz otizmlilerin bu mutlu günlerini aileleri ile birlikte inşa ettiğimiz için gurur duyuyoruz. Bugüne kadar 1.100’ü burslu olmak üzere 2.460 öğrencimizin yoluna ışık tuttuk. Hedefimiz daha fazla otizmli çocuğumuzun uygun eğitimi alarak toplumda hak ettikleri yere kavuşmalarını sağlamak. Bu misyonla çıktığımız yolda bugün 4 öğrencimizi daha hayata kazandırmanın verdiği gururu yaşıyoruz.”

 

4 mezun hayatlarında yeni bir döneme merhaba dedi 

Mezun öğrencilerden Osman Çınar Acar’ın annesi Hatice Acar yaşadıkları süreci şu sözlerle dile getirdi: 

 

‘’Tanı aldığımızda Çınar henüz 2 yaşında bile değildi. Uzman doktorlar tarafından tanı aldıktan sonra araştırmalarımız sonucunda Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları ile yolumuz kesişti. Osman Çınar yaklaşık 7 yıldır kesintisiz bir şekilde Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda eğitim alıyor.  Geldiğimiz ilk yıl Osman Çınar konuşmuyor ve göz teması kurmuyordu. 4 yaşında başladığı dil terapisinin de etkisiyle kısa cümleler kurmaya ve konuşmaya başladı. Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda aldığı eğitim sayesinde becerilerini daha da geliştirdi. Şu an kaynaştırma sınıfı 3. Sınıf öğrencisi ve 4.sınıfa başlamaya hazırlanıyor. Okula başladığımız günden bu yana çok yol kat ettik. En başta olan öfke nöbetlerini aldığımız eğitimlerle birlikte kontrol etmeyi öğrendik ve şu an gayet iyi bir seviyedeyiz. Hem onun hem de bizim için uzun ve meşakkatli bir yoldu. Mezuniyeti de bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oldu.’’

 

Eğitimlerini tamamlayan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları öğrencileri Cahit Barbaros Aydoğan, Eyüp Eren Teke, Osman Çınar Acar ve Ömer Başsarı diplomalarını Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Özgül Gürel’in elinden aldı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda mezuniyet sevinci

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin