Turkcell'den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır? 
Turkcell'den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır? 

Turkcell’den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır? 

Pek çok ürün alınabilen Turkcell puanlar ile ilgili merak edilen pek çok konu var. Turkcell’den telefon almak için puan öğrenme nasıl yapılır?

Akıllı telefon aldığınızda yani faturanızda taksitli telefon almak istediğinizde cihaz puanına göre satın alabilirsiniz. Turkcell’de yeteri kadar puanınız yoksa telefonu fatura üzerinden satın alamazsınız. Puanlar, cihaz etkinliklerine katılmada en önemli faktördür. Operatörünüz tarafından kara listeye alındıysanız, cihaz etkinliğinden yararlanamazsınız. Bu faaliyetlerden yararlanmak ve faturanızda ekipman satın almak için yüksek bir puan tutmanız gerekir. Bu yazımızda Turkcell’den telefon almak için puan öğrenme nasıl yapılır? Puan nasıl yükselttirilir? Sorularına cevap vereceğiz. 

Turkcell Financell Nedir? 

Financell, Turkcell tarafından kurulmuş ve Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Kredi ve ürün tedarikçisidir. Turkcell Financell, satın alacağınız ekipman için sağlanan vade boyunca kredi bürosu görevi görür. Başka bir deyiş ile, cihazınızın kredisini Financell’den almış olursunuz. 

Turkcell’den Biriken Puanlar ile Telefon Almak Nasıl Oluyor? 

Turkcell’liyseniz ve bir telefon veya cihaz satın almak için puan biriktirmek istiyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, cihazın faturasız hattan satın alınmadığıdır. Puan biriktirmek için adınıza faturalı hattınız olması ve bir süredir kullanıyor olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak puanlarınızın görünmesi ve birikiminin durmasını önlemek için faturalı hat kullanırken kullandığınız tüm faturaları ödeme saatinde ya da öncesinde sizin adınıza ödemeniz gerekmektedir. Aksi durumda puan birikiminiz kesintiye uğrayabilir. 

Puan biriktirerek cihaz satın alma avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, operatörünüzün yaklaşık 4-6 ay boyunca sunduğu yüksek bütçeli tarifeleri kullanmanız ve faturanızı tam zamanında ya da zamanından önce ödemeniz yeterlidir. 

Turkcell’den Telefon Almak için Puan Sorgulama Nasıl Yapılıyor? 

Turkcell'den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır? 
Turkcell’den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell puanlarınızı 2 farklı şekilde sorgulayabilirsiniz. İlk yöntem bir Turkcell distribütöründen bilgi almaktır. Bir Turkcell satış noktasına giderek hattınızı sorgulayabilirsiniz. Bir müşteri temsilcisi size puanınız ve puanlarınız ile satın alabileceğiniz cihazlar hakkında bilgi verecektir. Bu puan ile şubenin ekipmanlarını anında kontrol edebilirsiniz. 

Turkcell Dijital Operatör puan sorgulama ikinci yöntemdir. Dijital Operatör uygulaması ile telefonunuza indirebilir ve hangi telefonun puanınıza uygun olduğunu kolayca görebilirsiniz. Uygulamada Dijital Mağaza bölümüne gittiğinizde cihazınız listelenecektir. Puanınızı hesaplayarak sıralanacak cihazları otomatik olarak listeleyin. Bir cihaza tıkladığınızda cihaz seçeneklerini ve ödeme seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden fatura eklentisi alımı da dijital mağaza üzerinden yapılabilmektedir. Sepetinize ekleyerek ve gerekli adımları takip ederek cihazınızı hızlıca teslim alabilirsiniz. 

Turkcell Puanı Nasıl Yükselir? 

Faturalarınızı düzenli olarak ödemek, Turkcell puanlarınızı yükseltmenin en önemli unsurudur. Faturalarınızı zamanında ödemek ve güvenilir bir müşteri olmak, puanlarınızın hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olacaktır. Turkcell Platinum ve üzeri bir sürüme geçmek size ek puan kazandırmaz. İşte puanınızı yükseltmek için yapmanız gerekenler. 

  • 1 gün bile gecikme olmaması için faturalarınızı düzenli ödeyin 
  • Turkcell puan hesaplaması 6 ayı doldurduktan sonra başlıyor 
  • Puanınız hemen yükselmez, her ay artar. 
  • Birden fazla hat sahip olmak daha hızlı puan almanızı sağlar 

Turkcell’den Telefon Almak için Kaç Puan Olması Gerekiyor? 

Her şeyiniz tamam, sırada puanınız ile cihaz almada. Bunun için belli bir limit yoktur. Limit tamamen sizin isteğinize göre değişir. İstediğiniz cihaz üst segmentlerden ise bu durumda da sizin yüksek puanlarınızın olması gerekir. Ancak puanınız yeterli olmasa da istediğiniz cihazı yine de satın alabilirsiniz. Diyelim ki istediğiniz cihaz 9000 TL sizin ise 8000 puanınız mevcut. Bu durumda istediğiniz cihazı 1000 TL peşin ya da kredi kartı ile ödeyerek alabilirsiniz. Buradaki mantık, puanınızın yetmediği miktarı ön ödeme olarak ödemelisiniz. 

Kara Listeden Nasıl Çıkılır? 

Turkcell müşterisi cihaz satın almadan önce Turkcell puan sorgulaması yapılır ve puan öğrenme işlemi yapılır. Ayrıca cihazı alacak kişinin statü kontrol edilir. Hat sahibi kara listeye alınırsa cihaz satılmaz. Kara listeden çıkmak için mevcut borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Daha sonra Turkcell yetkililerine borcunuzu ödediğinizi ve kara listeden çıkmak istediğinizi söyleyin. Bu şekilde daha hızlı işlem yapmak mümkündür. 

Turkcell Puanları ile Neler Alınır? 

Kampanyadan faydalanarak hangi cihazların alınabileceğiniz merak ediyorsanız Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell bayilerine giderek öğrenebilirsiniz. En çok talep gören cihazlar; akıllı saat, tablet, cep telefonu ve laptop. 

Listemakale.com

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Turkcell’den Telefon Almak için Puan Öğrenme Nasıl Yapılır? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin