Türkiye’de En Uygun Uçak Biletleri

Dünya genelinde seyahat anlamında en çok tercih edilen seyahat yöntemi, Havayolu seyahati olmaktadır. Hem ekonomik olarak hemde konfor bakımından diğer ulaşım araçlarına göre çok daha avantajlı olan Havayolu, son dönemin en çok tercih edilen ulaşım aracı olmaktadır. Bir yerden bir yere giderken her türlü avantaj sağlaması ile birlikte, hem tatilcilerin hemde iş insanlarının ulaşımı için çok konforlu olmaktadır. Türkiye’de de çok fazla tercih edilen Havayolu ulaşımı genellikle, yaz tatillerinde kullanılmaktadır. Yaz ve kış tatil sezonlarında insanların tatil amaçlı gitmek istediği yere kolaylıkla uçak ile seyahat ederek gitmektedir. Keyifli bir yıl sonu tatili için ailenizle veya arkadaş gruplarınız ile gitmiyorsanız, uçak sizin için her zaman avantaj olacaktır. Türkiye’de uçak ile seyahat edenlerin genel olarak en çok tercih etmesinin sebeplerinden bir tanesi, konfor olmaktadır. Rahat ve konforlu bir yolculuk için tercih edilen uçak, hemen hemen her alanda birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu uçak biletlerini satın alırken gitmek istediğiniz yer ve, dönülecek rota çok önemlidir. Ucuz uçak bileti satın almak için çoğunlukla birçok bilindik taktik uygulanmaktadır. Uçak şirketlerinin sitelerine girip baktığınızda, farklı tarihlerde birçok bilet bulunsa da ekonomik olarak uçak bileti bulmak biraz daha zor olmaktadır. Bu durumdan dolayı yerli veya yabancı turistlerin bilmesi gereken birkaç tüyo bulunmaktadır. 

Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Havayolu taşımacılığın en önemli taşıtlarından bir tanesi olan uçaklar, genel olarak pahalı olması ile bilinmektedir. Fakat zaman konusundan veya konfor açısından diğer taşıtlara nazaran çok daha avantajlı olan uçuşlarda bilet konusunda genellikle birçok problem yaşanmaktadır. Bilet satın almadan önce görmeniz gereken yeri iyi bir şekilde öğrenmekte fayda vardır. gitmek istediğiniz yer eğer ki yazlık bir tatil yeri ise, kış aylarından bilet bakmak ekonomi açısından çok daha avantajlı olmaktadır. Uçak bileti satın alırken eğer ki kışlık bir yere tatile gidiyorsanız aynı şekilde bilet satın alırken, yaz aylarında bakmanız çok daha avantajlı olmaktadır. Uçak bileti konusunda bu duruma verilebilecek en iyi örneklerden bir tanesi; Ankara’da oturduğunuzu farz edin ve yazın güzel bir tatil için İzmir’e tatil planı yapıyorsunuz. Tatilin hem ekonomik hemde daha konforlu geçmesi için uçak bileti bakarken Aralık, Ocak ve Şubat aylarında Ankara İzmir uçak bileti bakabilirsiniz. Bu aylarda genellikle biletlerin daha uygun olduğunu ve boş kontenjanın daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Tatil konusunda uçak bileti alırken uygulanması gereken en önemli taktiklerden bir tanesi, erken bilet bakma dönemi olmaktadır. Böylelikle bilet konusunda herhangi bir problem yaşamadan, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Tatil haricinde uçak bileti satın almak istediğinizde, bir şirketiniz var ise ve yakın bir tarihte uzak şehre toplantınız bulunuyorsa, tasarruflu ve uygun olmasından dolayı 2 veya 3 hafta öncesinden daha ekonomik bir uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak bileti konusunda bilinmeyen bu durumlar genellikle daha sonradan bilindiğinde pişman olunabiliyor. Şirketler bu gibi durumlarda son hafta biletlerin fiyatını 2 katı olarak belirleme yapabilmektedir. Birçok turizm firması bu konuda dikkatli bir şekilde bilet fiyatları belirlemektedir. Bu sayede uygun olan biletler çok daha hızlı bir şekilde satılmaktadır.

Uygun bir uçak bileti arıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise, uçuş saati olmaktadır. Uçuş saatinizi gece uçuşları için ayarlama yaparsanız normal giyatlarıdan çok daha az bir fiyata uçmuş olursunuz. Uçak biletleri satın alanlar gün içinde ki biletlere çok daha fazla yoğunluk gösterdiği için, gece uçuşlarında bulunan biletler çok daha uyguna satılmaktadır. Tabii durum böyle olunca tatilinizin ilk günleri dikkatli bir şekilde değerlendirmek de fayda vardır. Tatil konusunda ilk önce seçtiğiniz rotanın önemi çok büyüktür. Uçak bileti satın almadan önce seçtiğiniz rota hakkında detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Böylelikle hem daha güvenilir bir şekilde gezebilirsiniz, hemde daha önceden edinmiş olduğunuz bilgiler ile belli başlı yerleri aklınızda çok daha rahat tutabilirsiniz.

Türkiye’de Uygun Uçak Bileti İle Gidilebilecek Şehirler

Ucuz uçak bileti çözmek için genellikle yukarıda bahsedilen uyarıları dikkate almanızda fayda vardır. Bu sayede avantaj sağlamış olup çok daha hızlı ve ekonomik bir şekilde uçağa binebilirsiniz. Türkiye’de çok yaygın bir şekilde kullanılan uçak, son zamanlarda ki yoğunluğu ile birlikte diğer sektörleri etkilemeye başlamıştır. Tatil rotaları arasında en çok tercih edilen rotalar, yaz aylarında Akdeniz Bölgesi, kış aylarında ise Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi olmaktadır. Bu iki bölge Türkiye’de favori tatil bölgeleri olarak bilinmektedir. Çoğunlukla insanların en çok tercih ettiği rotalar, yaz aylarının vazgeçilmez bölgesi Ege Bölgesi olmaktadır. Ege Bölgesi için birçok rota belirlense de, belli başlı şehirler arasında en çok takip edilen şehirler Muğla ve İzmir olmaktadır. 

Bu iki şehre normal zamanlarda sezon ortasında uçak bileti için yer bulmak çok güç olmaktadır. Fakat daha öncesinden bakılan biletlerde, daha yakın olmayan bir tarihte daha uyguna uçak bileti bulunabilmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmez yerleri arasında en çok tercih edilen bu şehirler, birçok tarihi yeri ve güzel plajları ile çok ünlü olmaktadır. Sadece yüzmek için değil, şehirlerde bulunan plajlarında önemi çok büyüktür. Yaz aylarının kavurucu sıcaklıklarına nazaran çok fazla tercih edilen bu bölge, her yıl yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bilet konusunda genellikle yurt dışından turistlerin gelmesi ile çok kalabalık olan Akdeniz Bölgesi, tüm sezon boyunca hiç durmadan çalışmaktadır. Ucuz bilet tercih etmek isteyenlerin bir çoğu genel olarak bilet olmadan önce turlar ile anlaşmaya çalışır. Tur şirketleri konaklama, yemek ve gezinti için toplam bir ücret alarak, tatiliniz boyunca rahat bir şekilde harcama yapmanızı sağlar. Bu sayede hem daha uyguna tatil yapmış olursunuz hemde gitmiş olduğunuz bölge’de konforlu bir şekilde gün değerlendirmesi yapabilirsiniz. Yaz aylarında çoğunlukla en çok rota planları, İzmir uçak bileti ve Antalya uçak bileti olmaktadır. İzmir ve Antalya’ya inen uçakların bir çoğu İstanbul çıkışlı olmaktadır. İstanbul İzmir uçak bileti kolay bir şekilde sezon sonlarına doğru bulunmaktadır. 

Seyahat ve plan çizelgesi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi, plan olmaktadır. Yaz tatili veya kış tatili için gitmek istediğiniz yerler arasında planlı bir şekilde giderseniz sizin için hem ekonomik açıdan hemde zaman açısında pek avantajlı olmaktadır. Son zamanların en çok tercih edilen araçlarından olan uçaklar, yoğun olduğu zamanlarda farklı şirketler ile birlikte bilet satışı yapmaktadır. Son kalan biletlerin satıldığı bu internet siteleri, yoğun bir şekilde tüm sezon çalışmaktadır. 

Türkiye’den her zaman en uygun uçak biletlerinden bir diğeri ise, Doğu illeri olmaktadır. Soğuk bir iklimin yaşandığı fakat spor dalları konusunda önemli sporlardan bir tanesi, Kayak yapılmaktadır. Kış aylarını sevmeyen kişiler bilet almak istemediği için çoğunlukla biletler uygun fiyata satışa sunulmaktadır. Erken davranarak satın aldığınız biletleri sezon açıldıktan sonra kullanmanızda fayda vardır. Bu duruma göre tarihini belirleyebilir ve güzel bir tatile adım atabilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye’de En Uygun Uçak Biletleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin