Uçurtma Nasıl Yapılır?
Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtma Nasıl Yapılır?

Geçmişteki kadar popüler olmasa da rengarenk uçurtmalar miniklerin oyun dünyasındaki yerini korumayı başarıyor. Sadece miniklerin değil yetişkinler için de eğlenceli olan uçurtma nasıl yapılır? merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uçurtma Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Uçurtma Nasıl Yapılır?
Uçurtma Nasıl Yapılır?

 

Bahar aylarında, temiz havada yetişkinlerle çocukları saatlerce bir arada tutar uçurtmalar. Bunun yanında çocukların hayal dünyasına müthiş katkılar sunar. Renk renk, boy boy uçurtmaları uçurmak kadar yapmak da son derece basit ve keyiflidir.

Öncelikle uçurtma yapımı için gerekli malzemeleri temin etmeliyiz. Bunlar; 60×60 cm. naylon, 40 cm. uzunluğunda 5 adet tahta çubuk, bant, uçurtma ipi ve maket bıçağı. Yapacağımız uçurtma altıgen şeklinde basit bir uçurtma olacak. İlk olarak tahta çubukları altıgen şekle sokalım. İki çubuk çapraz bir tanesi de ortalarından geçecek şekilde sabitlediğimiz tahta çubukların üst üste gelen kısımlarını maket bıçağı ile yontarak sabitleyelim. Sabitlediğimiz çubukların önce orta noktasından başlayarak uçurtma ipiyle sıkılaştıralım. Aynı ipi çubukların uç kısımlarını birleştirmek için kullanalım.

Uçurtmamızın iskeleti oluştu. Şimdi naylonu uçurtma iskeletini saracak şekilde gerdirerek kaplayalım. Kapladığımız naylonu iç kısımdan bantlayarak uçurtmamızın kafa kısmını bitirelim. Sıra kuyruk kısmını yapmaya geldi. İki metre uzunluğunda kesilmiş uçurtma ipine şeritler halinde kesilmiş naylonları bağlayalım. Kuyruk kısmı hem uçurtmamızı dengede tutacak; hem de güzel görünmesini sağlayacaktır. Sırada uçurtmamızın iple bağlantısını kurmakta. Uçurtmanın iki üst köşesiyle merkezinden çıkan ipi birleştirerek bir üçgen oluşturalım. Üçgenin ortasından bağladığımız ip uçurtmanın göklere yükselmesini sağlayacaktır.

Uçurtma Nasıl Uçurulur?

Uçurtma Nasıl Yapılır?
Uçurtma Nasıl Yapılır?

Sıra geldi uçurtmayı eline alıp zıplayarak giden ufaklıkla birlikte uçurtma uçurmaya. Yaptığınız uçurtmayı elinize alıp yukarı doğru kaldırın. Üç-beş metre mesafedeki ufaklık ipi çektiğinde ve koşmaya başladığında uçurtmayı bırakın. Uçurtma yükselirken ufaklığın gözlerinin içindeki sevinci göreceksiniz. Onun mutluluğu sizin mutluluğunuz olacak. Hiçbir bilgisayar oyununun vermeyeceği bu hazzı yaşamak ve yaşatmak için daha ne bekliyorsunuz.

Uçurtma nasıl uçurulur? gibi merak edilen konulardaki yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uçurtma Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin