Vergili: “Bizim Devletimiz Tüm Savaş Mağdurlarına Kucak Açmaktadır”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 47 ülkenin üyesi olduğu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin “İzleme Komitesi” toplantısında 'Belgrad, Sırbistan ve Diğer Bazı Belediyelerde ki Yerel Seçimlerin Gözlenmesi' oturumunda konuştu.

 

İzleme Komitesi’nin gündeminde yer alan Avrupa’da Yerel ve Bölgesel Demokrasi, Üye Devletler Tarafından Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartına Uyum, Yerel Seçimlerin Gözlenmesi, Yerel ve Bölgesel Düzeyde İnsan Hakları, Ukrayna’daki Belediyeler ve Bölgedeki Mevcut Durum başlığındaki konular tartışıldı.

 

Komitede, Çek Cumhuriyeti’nde Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Belçika’da Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, İsveç’te Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Danimarka’da Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Moldova’da Yerel ve Bölgesel Demokrasinin durumu, Slovakya’da yerel ve bölgesel demokrasinin durumu, Arnavutluk’ta kısmi yerel seçimler hakkında bilgi raporu, Hollanda’daki belediye seçimleri hakkında rapor ve Belgrad, Sırbistan ve diğer bazı belediyelerdeki yerel seçimler hakkında raporlar görüşüldü.

 

Vergili, 'Belgrad, Sırbistan ve Diğer Bazı Belediyelerde ki Yerel Seçimlerin Gözlenmesi' oturumunda yaptığı konuşmasında; "Ukrayna'daki savaşa üzülüyoruz, Suriye'de ki savaşa üzülüyoruz, Irak'ta ki savaşa üzülüyoruz, Libya'da Filistinlilerin uğradığı zulme üzülüyoruz. Ülkemiz olarak tüm savaş mağdurlarına kucak açıyoruz. Şu anda Ukraynalı mülteci sayısı 50.000'leri buldu. Savaş başlamadan önce uzlaşmacı destekleri Ukrayna bulamadı ama şimdi desteklerden bahsediliyor. Şimdi ABD Başkanı bile Ukrayna'nın toprak kaybedebileceğinden bahsediyor.

 

Polonyalı Milletvekili Dominik Tarczyński'nin 'Bir tane Müslüman mülteci almadık. Bir tanesi bile Polonya'ya giremeyecek. 2 milyondan fazla Ukraynalı aldık ülkemize. Ama tek bir Müslümanı bile almayacağız, çünkü almayacağımıza söz verdik. Gurur duyuyorum' sözleri dahi Batı'nın İslam düşmanlığını kanıtlamıştır.

 

Bizim devletimiz tüm savaş mağdurlarına kucak açmaktadır, açmaya devam edecektir" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vergili: “Bizim Devletimiz Tüm Savaş Mağdurlarına Kucak Açmaktadır”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin