WhatsApp Benzeri 5 Muhteşem Anlık Mesajlaşma Uygulaması

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulamalar yazımızda yer alıyor.

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Anlık mesajlaşma uygulaması dünya çapında çok popüler olmasına rağmen, ne yazık ki son zamanlarda yeni gizlilik anlaşmaları nedeniyle çok sayıda kullanıcısını kaybetti. Yeni gizlilik anlaşmasını onaylamak istemeyen kullanıcılar, alternatif mesajlaşma uygulamaları arıyorlar. WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulaması yazımızın devamında. 

Whatsapp Benzeri Uygulamalar

WhatsApp Benzeri 5 Muhteşem Anlık Mesajlaşma Uygulaması
WhatsApp Benzeri 5 Muhteşem Anlık Mesajlaşma Uygulaması

Viber 

Uygulama 2 Aralık 2010 tarihinde kullanıma sunulduğundan beri kullanıcılar birbirleriyle kolay ve özgürce iletişim kurabilmektedir. Uygulama, Android ve IOS işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır ve ayrıca bir masaüstü istemcisine sahiptir. Viber uygulaması ayrıca uçtan uca bir şifreleme yöntemi içerir. Bu yöntem sayesinde kullanıcılar oldukça güvenli bir ortamda arama yapabilmektedir. 

Wire 

Avrupa veri saklama yasalarıyla korunan Wire, uçtan uca şifreleme sunan güvenli bir mesajlaşma yazılımıdır. Ücretsiz kişisel hesapların yanı sıra ekstra destek ve özellikler sunan ücretli iş planları vardır. Wire, çok net sesli ve görüntülü aramalar sağlar. 

Wire, bire bir ve grup ekran paylaşımını da destekler. Ayrıca medya dosyası paylaşımını ve ses filtrelemeyi de destekler. Tüm büyük platformlarda mevcuttur, aynı anda sekiz cihazdan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.  

Metni kalın ve italik olarak biçimlendirebilir ve sohbette listeler oluşturabilirsiniz. Ayrıca daha kolay paylaşım için dosya boyutunu değiştirebilir ve daha fazla gizlilik için belirli bir süre sonra mesajları silmek için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. 

Telegram 

200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Telegram, WhatsApp gibi popüler bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bulut tabanlı uygulamalar çeşitli platformlarda çalışır. WhatsApp gibi, birisine mesaj iletirken çift onay işareti gösterme özelliğine sahiptir. 

Varsayılan olarak, uygulama sesli aramalar için uçtan uca şifreleme kullanır ve kimsenin aramalarınızı dinleyememesini sağlar. Ancak, çok fazla depolama alanı kaplamasını önlemek için mesajlara uygulanan şifrelemenin manuel olarak açılması gerekir. Telegram mesajları bir süre sonra otomatik olarak silme özelliğine sahiptir. Ayrıca medya dosyası paylaşımını da destekler. 

Threema 

Threema, kullanıcılarına tam gizliliği taahhüt eder. Kişi listeniz ve grup bilgileriniz uygulamada değil telefonunuzda saklanır. Mesajlar gönderildikten sonra da silinir. Daha iyi gizlilik için telefon numaranız yerine insanlarla iletişim kurmak için 8 haneli Threema kimliğinizi de kullanabilirsiniz. Kişileri bir QR koduyla doğrulayabilirsiniz. 

Threema, metin, sesli aramalar, paylaşılan dosyalar ve grup sohbetleri dahil tüm mesaj türleri için uçtan uca şifreleme kullanır. Hatta durum mesajlarınızı şifreler, böylece hiç kimse gönderilerinizi takip edemez. Mesajlar sadece gönderici ve alıcı tarafından okunabilir. 

Ayrıca Threema’yı tarayıcınız üzerinden güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. WhatsApp gibi, uygulama konum ve dosya göndermeyi ve biçimlendirmeyi destekler. WhatsApp’a ek olarak, kullanıcılar anketler oluşturabilir ve her mesaja “beğeni” bırakabilir. Buna ek olarak belirli sohbetleri gizleyebilir ve onları parola ile koruyabilirsiniz. 

Signal 

Signal ücretsiz bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Güçlü şifrelemeye sahiptir ve tüm mobil platformlarda çalışır. Diğer çoğu mesajlaşma uygulaması gibi Signal’in kullanımı çok kolaydır. Aynı zamanda sesli ve görüntülü arama ile WhatsApp uygulamasını aratmaz. Signal’in masaüstü kurulumu sayesinde bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda kullanabilirsiniz. 

Her mesaj şifrelene bilir ve bundan dolayı sadece alıcı ve gönderen mesajları görebilir. Bilgisayar korsanları mesajlara erişim sağlayamaz. Signal, uzmanların test edebilmesi ve hataları tespit edebilmesi için açık kaynaklı şifreleme kullanır. Bu, uygulamayı daha güvenli hale getirir. 

Telegram gibi mesajları otomatik silme özelliği ile kullanıcılar, mesajların bir süre sonra kaybolmasını bekleyebilirler. Bu, birisi telefonunuza erişse bile gizliliği garanti eder. Signal’de animasyonlu emoji yoktur. Ancak cihazınızın emojisini uygulamaya aktarabilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
WhatsApp Benzeri 5 Muhteşem Anlık Mesajlaşma Uygulaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin