YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları
YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları

YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları

YouTube izlenme süresini artırmanın yolları yazımızı okuyarak, daha fazla izlenme süresine ve sayısına ulaşabilirsiniz.

YouTube izlenme süresini arttırmanın yolları doğru bir şekilde uygulandığında, videolarınız eskisine nazaran daha fazla izlenme sayısına ve süresine ulaşacaktır. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, insanların seslerini tüm dünyaya duyuran bildikleri ve aynı zamanda kazanç elde edebildikleri önemli bir ağdır.

YouTube üzerindeki amacınız ne olursa olsun hiç şüphesiz ki en temel amaç, video izlenme sayısı ve süresinin artırılmasıdır. Bu sayede amacınıza uygun şekilde daha fazla para kazanabilir ve insanlara sesinizi duyurabilirsiniz. Bunu başarmak için elbette ki dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunuyor.

YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları Nelerdir?

YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları
YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları

YouTube izlenme süresini arttırma yöntemleri aşağıdaki gibi olup, bunlara maksimum düzeyde dikkat etmek başarıya ulaşmanın önemli bir parçası olacaktır.

Kaliteli İçerikler Üretin

Her şeyden önce mutlaka kaliteli içerikler üretmeye özen gösterin. Bir şekilde videolarınızın birkaçını izleyen kişiler video içeriklerinin kaliteli olduğunu gördüklerinde, gönül rahatlığıyla kanalınıza abone olabilir.

Videonuzun başından itibaren buram buram kalite kokması, videonun devamının izlenmesi için de önemlidir. Bu ses ve görüntü kalitesi kadar, içerik kalitesinin de yeterince yüksek olması demektir.

Özgünlük

İnternette yapacağınız tüm işlerde özgünlük en temel kural olmalıdır. YouTube gibi milyonlarca kanal ve milyarlarca videonun bulunduğu bir platformda, kendinizi alternatifsiz olarak görmeniz en büyük yanlışlardan biri olur.

Bu yüzden insanların başkalarında görüp izleyebileceği videolar yapmak yerine, mümkün olduğu kadar benzersiz içerikleri oluşturmaya özen gösterin. Bu sayede abone ve izlenme sayınız maksimum seviyeye ulaşacaktır.

Video Başlıklarına Dikkat Edin

YouTube içeriklerinde video başlıkları, kanalın popüler olmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Optimize edeceğiniz başlıkların hem arama motorları hem de kullanıcılar için SEO bakımından nitelikli olması önemlidir.

Bir yandan insanların arama terimlerini düşünerek, diğer yandan ise izleyicinin dikkatini çekecek şekilde yapılandırmak başarıya ulaşmanın anahtarıdır.

İnsanların dikkatini çekecek video başlıkları ile sunum yapmak, videonuza tıklanma oranını artıracaktır. Bu da doğrudan izlenme ve hatta abone sayınızın artmasına neden olur. Ancak insanların dikkatini çekmeyen basit başlıklar ile yapacağınız paylaşımlarda buna ulaşmak pek mümkün olmayacaktır.

Video Açıklama Kısmı

1000 karakterlik video açıklama kısmını iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. YouTube izlenme süresini artırmanın yolları arasında ihmal edilen ancak son derece önemli olan video açıklamaları, mutlaka dikkate alınmalıdır.

Açıklama kısmının doğru yazılması, YouTube kendi içerisinde olduğu gibi Google gibi arama motorları için de videolarınızın daha görünür olması için önemlidir.

Arama motorlarının yapay zekaları artık video içeriklerini anlayabilecek düzeye gelmiştir. Ancak bu henüz tam olarak olgunlaşmış bir özellik değildir. Burada video içeriklerinizin ne ile alakalı olduğunu YouTube ve diğer arama motorlarının anlaması için, açıklama kısmına en iyi şekilde optimize etmeniz gerekir. Bu kısmı değerlendirirken mutlaka video içeriğiniz ile alakalı gerekli bilgilere yer vermeniz ve anahtar kelimeleri kullanmalısınız.

İnsanların arayabileceği arama terimlerini açıklama kısmında geçirecek uygun bir metin hazırlayarak, bu alanı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Video Uzunluğu

Hazırlayacağınız videolar en azından 2 dakika olmalıdır. Ancak ideal videolar için ortalama 10 ile 15 dakika arası tavsiye edilmektedir. Elbette ki anlatılan konunun mahiyetine göre bu süre daha da uzun olabilir.

Öne Çıkan Görsel

Videolarınız için öne çıkan görsellerin doğru optimize edilmiş olması, insanların tıklama eğilimini artıracak önemli bir faktördür. Video görseli üzerine spot birkaç kelime yazmanız, yine insanların ilgisini çekmek ve videonun tıkanmasını sağlamak için gereklidir.

Yorumlar

Videonuz hakkında yapılan yorumlara mutlaka olumlu ve olumsuz cevap verin. Cevap verirken sizi eleştiren insanlara karşı nazik hareket ederek, onların bilinçaltında etkileşim yapma isteği oluşturun.

Güncellik

Gerek hazırladığınız video içeriklerin ve gerekse kanalınızın güncel olması, izlenme ve abone sayısını artırmak için önemlidir. Bir yandan video içeriğinizde güncel konuları ele alırken, diğer yandan haftada en az 3 video yayınlayarak kanalınızı güncel tutmanız gerekir. Mümkünse her gün bir tane video içerik paylaşımı yapmanız, etkileşimin yüksek seviyelere çıkması için ayrı bir önem taşır.

YouTube izlenme süresini artırmanın yolları hakkında verdiğimiz ipuçları, aynı zamanda abone sayınızı arttırmak için de olumlu katkılar sağlar. Bu yüzden YouTube kanal sahiplerinin yukarıdaki sayılanlara maksimum seviyede dikkat etmeleri önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YouTube İzlenme Süresini Arttırmanın Yolları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin