Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?
Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?

Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?

Zengin insanların arkadaş seçimi yaparken, daha çok iş çevresine yakın kişileri tercih etmeleri tesadüf değildir. Elbette ki bu durum istisnai olsa da zengin insanların çevresindeki insanlara baktığımızda, bunu rahat bir şekilde görebiliriz. Bunun temel amacı ihtiyaç sahibi insanların kendilerine maddi olarak zarar vermesini önlemek ve gelecek projelerinde arkadaş çevrelerini değerlendirmektir.

Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi

Her insanın arkadaş çevresi, aslında geleceğini değiştirecek adımları atması için önemli bir yer tutmaktadır. Bu konuda dünya genelinde birçok araştırma yapılmıştır. Yaklaşık 200 Milyoner ile yapılan röportajda, zengin olan bu insanların arkadaş çevresi için kendilerine ilham verecek ve gelecekte işlerini daha iyi şartlarda yapabilecekleri insanları tercih ettikleri görülmektedir.

Yani zengin insanlar, kendileri gibi zengin ve başarılı insanlarla arkadaşlık kuruyorlar. Zengin bir insanın maddi zorluklar içerisinde olan veya kendisine fayda sağlamayacak bir insanla arkadaşlık kurması nadir görülen durumlardan biri olarak görülüyor.

Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?
Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi

Ortalama İnsanlar Arkadaşlarını Bilinçsiz Şekilde Seçiyor

Yapılan araştırmalarda maddi boyutu orta seviyede olan insanların, arkadaşlarını zengin insanlara göre daha bilinçsiz bir şekilde seçtiklerini göstermektedir.

Kişinin arkadaş çevresi de kendisine benzer olduğu için, genellikle arkadaş etkisiyle fazla gelişim gösterememesi söz konusu olabilmektedir. Ancak milyoner insanlara baktığımızda bu durum tamamen farklıdır. Onlar her zengin ile arkadaşlık kurmak istemeyip, daha çok kendi sektörleri ile alakalı ve işlerinde faydalı olabilecek insanlarla dostluk kurmayı tercih ediyorlar.

Arkadaşınız Sizi Aşağıya Çekebilir

Arkadaş çevreniz yapacağınız çalışmalarda sizi daha aşağıya çekebileceği gibi, daha yukarıya da kaldırabilir. Çünkü kişinin hayattan beklentileri ve hayalleri, maddi durumları ile bağlantılıdır.

İş hayatınızda daha ileride yer almak ve maddi durumunuzu düzeltmek istiyorsanız, mümkün olduğunca zararsız ve sizden daha zengin insanlarla irtibatta olmaya önem vermeniz gerekir. Sonuç itibarıyla geriye dönüp arkadaş çevrenize baktığınızda, birçoğunun sizin için hiçbir katkısı olmayan insanlar olduğunu görebilirsiniz.

Arkadaşlık ve dostlukla para her şey demek olmasa da olumlu ve olumsuz etkilerini karşılaştırdığımızda, arkadaşlarınız arasındaki birçok insanın size faydasından çok zararı olduğunu görebilirsiniz.

İyi Bir Arkadaşta Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?
İyi Bir Arkadaşta Olması Gereken Özellikler

Arkadaşınızda aşağıdaki özelliklerin olması, sizin için büyük faydalar sağlayacaktır. Zengin insanların seçimlerinde de zaten genellikle bu özelliklerin bir çoğunu bulabilirsiniz.

  • Çalışma etiğine sahip olanın çalışkan bir insan olması,
  • Disiplinli ve güçlü bir iradeye sahip olması,
  • Finansal açıdan istikrarlı ve güçlü olması,
  • Çevresine karşı sadakat duygusunun gelişmesi,
  • Cesaret verici özelliklere sahip olması,
  • Çevresine ve arkadaşlarına güven vermesi,
  • Dünya görüşünün pozitif olması,
  • Heves ve tutkularının abartıya kaçmayacak şekilde kararında olması,
  • Minnet duygusunun gelişmişliği,

İyi bir arkadaş için ideal özellikler arasında yer almaktadır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zengin İnsanların Arkadaş Seçimi Nasıldır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin