8 Oda ve Borsadan Ankara ziyareti

Bakan Muş İzmir iş dünyasının sorunlarını dinledi

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren 8 Oda ve Borsa’nın temsilcilerinden oluşan 83 kişilik heyet, TOBB’un 70’inci yıl etkinlikleri için Ankara’yı ziyaret etti. T.C. Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile görüşen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, üyelerden gelen talepleri ve sorunları iletti. Başkanlardan Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile ilgili çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Muş, projenin çok hızlı bir şekilde tamamlanması için Bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi gereken tüm desteği vereceklerini belirtti.

 

İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanay Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), Aliağa Ticaret Odası, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Nazilli Ticaret Borsası, Ödemiş Ticaret Borsası (TB) ve Torbalı Ticaret Odası (TO) temsilcilerinden oluşan heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 70. Yıl Etkinliği Programı’na katılmak için Ankara’ya gitti.  Ziyarete, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, Demirci TSO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kelem, Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun,  İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, İTB Meclis Başkanı Şükrü Barış Kocagöz, Demirci TSO Meclis Başkanı Nurdoğan Bayram, Ödemiş TB Meclis Başkanı Turgut Akın, Torbalı TO Meclis Başkanı Erkan Aksoy ve TOBB Delegesi üyeler katıldı.

 

BAKAN MUŞ: “KEMALPAŞA LOJİSTİK MERKEZİ’Nİ BİR AN ÖNCE TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ”

İzmirli heyetin ilk durağı Anıtkabir oldu. EBSO Başkanı Yorgancılar’ın Muhafız ve Merasim Bölüğünü selamladığı resmi tören sonrasında, mozoleye “İzmir Oda Borsaları” adına çelenk konuldu. Ardından İZTO Başkanı Özgener, EBSO Başkanı Yorgancılar ve İTB Başkan Yardımcısı Korkmaz T.C. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ziyaret ederek çeşitli sektörlerden üyelerin sorunlarını aktardı. Başkanlardan Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile ilgili bilgi alan Bakan Muş, “Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nde hem tır parkı hem depolar hem de gümrük olacak. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Çalışmaları hızlandırıp bir an önce tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

 

3 İSME HİZMET ŞEREF BELGESİ

TOBB delegeleri son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Yıl Etkinliği Programı kapsamında T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’ın katılımıyla düzenlenen “Hizmet Şeref Belge ve Plaket Takdim Töreni” ne katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan törende ödüle layık görülen delegeler arasında TOBB delegesi olarak 10’uncu yılını tamamlayan İZTO Meclis Üyesi Hüseyin Sağır ve EBSO Meclis Üyesi Hüseyin Arıcı da yer aldı. Ayrıca EBSO Genel Sekreteri Mustafa Kalyoncu’ya, 20 yıl üzerindeki hizmeti nedeniyle başarılı ve özverili çalışmalarından ötürü plaket takdim edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
8 Oda ve Borsadan Ankara ziyareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin