Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz
Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

Çoğunlukla herkes bir şekilde kendisinin diğer insanlardan farklı ve özel olduğunu düşünür. Bunu her ne kadar dile getirmeseniz bile sizi diğer insanlardan ayıran fiziksel ya da zihinsel bir farkınız olduğuna inanırsınız. İsterseniz size bir sır verelim; gerçekten de haklısınız. Bu makalemizde sizlere farklı bir insan olduğunuzun işaretleri hakkında konuşacağız. İşte, bu özelliklere sahipseniz özel birisiniz.

Felçli Parmak

Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz
Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

Her insanın parmak izinin benzersiz olduğunu bilmekteyiz. Fakat ellerimizde bulunan oldukça şaşırtıcı olan bir başka daha özellik vardır. İsterseniz test edelim. Elinizi bir masaya düz bir şekilde koyun ve sonradan orta parmağınızı içeriye doğru iyice bükün. Sonrasında diğer parmaklarınızı hareket ettirmeye çalışın. Yüzük parmağı hariç tüm parmaklarınızı oynatabileceğinizi göreceksiniz. Bunun sebebi ise orta parmak ve yüzük parmağının arasındaki tendon bağıdır. Fakat çok nadir olsa da bazı insanlar bu durumda yüzük parmaklarını da oynatabilirler. Eğer onlardan birisiyseniz, size dünyada oldukça nadir olduğunuzu söyleyebiliriz.

Özel Birisiniz: Dil Bükücü

Dil diyerek geçmeyin, bu önemli organın da çok şaşırtıcı özellikleri vardır. Dilin yapısı, kalınlığı, uzunluğu veya rengi her insanda değişiklik göstermektedir. Fakat onu şaşırtıcı yapan şeylerden birisi de bazı insanların dillerini yuvarlayabilmesidir. Bunu tek, çift ve hatta üç kat olacak şekilde bile katlayabilenler vardır. Siz de bunu yapabilenlerden birisi misiniz?

Tek Kaş

Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz
Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

İki kaşınızı birden aynı anda yukarı kaldırmak çok basittir. Fakat sadece tek bir kaşınızı kaldırmaya çalışırsanız büyük ihtimalle yapamayacağınızı göreceksiniz. Alnınızda bulunan kaslarınıza ne kadar söz geçirebildiğinize bağlı olarak kaşlarınızı ne kadar yukarı kaldırabileceğiniz de değişmektedir. Lakin şunu söylemeliyiz ki gerçekten sadece tek bir kaşını oynatabilen insanlar oldukça özeller.

Kalp Atışı

Kalp atışınızın da parmak iziniz kadar benzersiz olduğunu biliyor muydunuz? Son yapılan bazı araştırmalara göre her insanın kalp ritmi ve ritim sırasındaki sesi diğer insanlardan farklıdır. Yakın gelecekte bu özellik, retina taramasında da olduğu gibi şifreleme işlemleri için de kullanılacak. Kalp ritminiz; bilek ya da parmak ucundan cihaza aktarılarak şifrenizin açılması sağlanabilecektir. Bu özelliği kullanmayı düşünüyor musunuz?

Kulak Oynatma

Kulakları oynatmanızı sağlayan bölge kedilerde oldukça geniştir. Fakat insanlarda bu bölge o kadar da gelişmiş değildir. Lakin yine de azınlık bir grup bunu başarabiliyor. “Ben de o nadir insanlardan birisi olmak istiyorum.” diyorsanız, merak etmeyin. Göz hareketini kontrol eden kaslar, aynı şekilde kulakları hareket ettirmek için de kullanılmaktadır. Aslında tek yapmanız gereken şey biraz egzersizdir.

Bilek Tendonu

Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz
Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

Atalarımızdan bize miras kalan fakat şu anki yaşam şartlarında önemini artık yitirmiş olan bazı şeyler vardır. Bunlardan birisi de bilekte bulunan tendondur. Bu tendon, insanlığın gelişimi süresince yavaş yavaş yok olmuştur. Fakat bu günümüzde bazı insanlarda bulunabiliyor. Bileğinizi düz bir zemine yerleştirin ve baş ve serçe parmaklarınızı birbirine sıkıca bastırın. Eğer bileğinizde beliren bir tendon varsa gerçekten de tebrikler, o nadir insanlardan birisi sizsiniz demektir. Siz bu özelliklerden kaç tanesine sahipsiniz?

Bu özel yazımız gibi yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bu Özelliklere Sahipseniz Özel Birisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin