Çocukların En Çok Sevdiği Çocuk Kitapları
Çocukların En Çok Sevdiği Çocuk Kitapları

Çocukların En Çok Sevdiği Çocuk Kitapları

Çocukların kitap okumayı sevmesi, ebeveynlerin en çok istediği hususların başında gelmektedir. Yayınevleri de bu isteğe dönük olarak geniş yelpazede çocuk kitapları yayımlamakta; günden güne çeşitlenen çocuk kitapları sayesinde hayal gücünü artıracak, okuma aşkını geliştirecek ve çocukların ufkunu genişletecek yapıtlar da okuyucuların karşısına çıkmaktadır.

Son dönemde çocukların en çok sevdiği çocuk kitaplarının hangileri olduğunu merak ediyorsanız bu içerik tam size göre!

Geleceğin Çocukları – Jules Verne Seti

Nesiller boyunca hayal gücünü inşa edebilen yazarlar arasında ölümsüz eserleriyle geniş bir yer tutan Jules Verne’in 10 eşsiz kitabından oluşan “Geleceğin Çocukları” seti çocuk kitapları arasında özellikle hayal gücünü geliştirmeyi seven çocuklar için ilk tercihlerden birisi.

Okula Gidiyorum Seti

Okula yeni başlayan çocukların pek çok unsuru gözlerinde canlandırabilmeleri, öğrenme süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Büyük harfler, küçük harfler ve heceler gibi soyut olarak nitelendirilen ancak nitelikli iletişim süreçleri için oldukça önem taşıyan bilgileri çocukların hayal güçlerine hitap edecek şekilde hazırlanan çocuk kitapları ile oluşturulmuş olan 14 kitaplık “Okula Gidiyorum Seti” başta kodlamaya merak salan çocuklar dâhil, her çocuğun seveceği yapıtları içeriyor.

5.Sınıf Okuma Kitapları Seti

Beşinci sınıftaki çocuklar daha derinlemesine okuma süreçlerine giriyorlar. Bu yüzden onlara özel seçilen beş kitaptan oluşan “5. Sınıf Okuma Kitapları Seti”, birbirinden özel çocuk kitapları içeriyor. Denizler Altında 20.000 Fersah ve Dünyanın Merkezine Seyahat gibi bilimkurgu ve doğa sevgisi aşılayabilecek yapıtların yanı sıra Karpatların Şatosu ve Macellanya gibi ufuk açıcı Jules Verne kitaplarından oluşan set, pek çok çocuğun favorisi konumunda.

2.Sınıf Okuma Kitapları

Okumayı yeni öğrenen ikinci sınıf öğrencileri için okumayı sevdirmek hem ebeveynleri hem de öğretmenleri için büyük bir mesai gerektirmektedir. Bu süreci kolaylaştıracak çocuk kitapları ise ağırlıklı olarak masal kitapları şeklindedir. Çocukların gözlerinin önünde canlanabilecek figürler, destansı şatolar, fabl benzeri unsurlar olarak nitelendirilebilecek konuşan hayvanlardan oluşan masallarla çocuklar kitap okumayı unutulmaz bir tecrübe olarak görecektir.

Zeki Çocuklar Seti

Merak duygusu inanılmaz bir şey değil mi? Sokak lambalarının nasıl kendi kendine yandığını, neden göbeğimizde bir delik olduğunu, balinaların birbiriyle nasıl iletişim kurabildiğini merak eden çocukların akıllarında canlanabilecek neredeyse bütün soruların cevaplarının yer aldığı; üstelik dünyayı karış karış gezmelerini sağlayacak, cüce gezegenler de dâhil evrenin her köşesine satırlar arasından ulaşacakları, sihirli kabul edilebilen dâhilerin yaşamlarına yakından bakacakları çocuk kitapları ile oluşturulmuş “Zeki Çocuklar Seti” beş dünya çocuk klasiği ile satışa sunulmaktadır. Bu yönüyle de en çok sevilen çocuk kitaplarının yer aldığı bir set olarak dikkat çekmektedir.

Nutuk’tan Dersler Kitap Seti

Geleceği şekillendirmek isteyen çocukların, geçmişten gelen ve parlaklığı hiç sönmeyen bir fenere ihtiyacı vardır. Çocuklar, Atatürk’ün gösterdiği güzergâhı keşfetmelidir. Bunun yolu da, pek tabii ki, Nutuk’tan geçmektedir. Çocuklar İçin Nutuk ve Gençler İçin Nutuk gibi farklı yaş gruplarına dönük sadeleştirilmiş, çocuklarımızın daha iyi anlayabilecekleri ve özümseyebilecekleri formata büründürülmüş Nutuk versiyonlarının yanı sıra detayların adeta oya gibi işlendiği “Nutuk ve Sırları” ile Cumhuriyetimizin temel taşlarının örüldüğü “Bursa Nutku”nun tam metninin yer aldığı dört kitaplık bu özel set de çocuk kitapları arasında en çok tercih edilen ve sevilen setlerden birisi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çocukların En Çok Sevdiği Çocuk Kitapları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin