En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

En İyi Romantik Filmler

Çocukluğumuzdan beri izlemiş olduğumuz romantik filmler, yetişkinliğimizde bizim aşkı, sevgiyi ve iki ilişkilerimizi nasıl algıladığımızı yani kısacası bütün romantik hayatımızı etkiliyor. Birbirleri için hayatlarını feda etmeye hazır aşıklar ya da ömürleri boyunca unutulamayacak tutkulu aşklar ne yazık ki günümüz gerçeğine uymuyor. Bu durum aramızdaki romantik ruhları bir hayli üzebilir. Fakat üzülmenize hiç gerek yok. Filmler bizlere ilham olsunlar diye varlar. Hepimizin hayalindeki aşkı konu alan en iyi romantik filmler yazımızı sizler için hazırladık.

Not: Seni Seviyorum / P.S. I Love You (2007)

En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

IMDb puanı 7,0 olan bu film bazı kişileri ağlatabilir. Holly çok güzel ve zeki bir kadındır. Hayatının aşkı tutkulu, esprili Gerry ile evlidir. Ancak bir gün Gerry hastalık yüzünden ölür ve Holly’nin hayatı kararır. Onun elinden tutacak kişi artık yoktur. Holly’nin kendini çok üzeceğini bile Gerry her şeyi önceden planlamıştır. Gerry ölmeden Holly için sadece acısıyla başa çıkabilmesi için değil kendini tekrar keşfetmesinde yardımcı olacak bir sürü mektup yazmıştır. İlk mesaj Holly’nin 30. Yaş gününde gelir. Bunu izleyen zamanlarda Gerry’nin yazdığı mektuplar farklı yöntemlerle gelir. Holly’e yazdığı her mektup aynı şekilde bitmektedir; Not: Seni Seviyorum.

Aşkın 500 Günü / 500 Days of Summer (2009)

En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

IMDb puanı 7,7 olan bu film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık bir adam etrafında dönüyor. Tom, Summer’ı görür görmez ona âşık olur. Hayatının geri kalanını Summer ile geçirmek ister. Ancak Summer, ne aşka ne de ilişkilere inanmamaktadır. Bütün bunlara rağmen ikilinin arasında arkadaşlıktan da öte bir ilişki başlar. Beraber geçirdikleri günler ilginç, eğlenceli bir hikâyeye dönüşecektir.

Aşıklar Şehri / La La Land (2016)

En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

IMDb puano 8,0 Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki insanın hikayesini konu ediniyor. Hayatlarına yön vermeye çalışan iki insan Mia ve Sebastian’ın yolları Los Angeles’ta kesişir. Sanatla ilgilenen bu iki insan hayallerini gerçekleştirmek için düşe kalka ilerler. İkisinin de kalbi birbiri için atmaya başladığı zaman ortaya çıkan sonuç onların hayat şartlarını bozacak ve onları yavaş yavaş hayallerinden uzaklaştıracaktır.

Beni Unutma / Remember Me (2010)

En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

IMDb puanı 7,1 olan bu film oldukça başarılı bir romantik dram filmidir. Tyler, bir trajedinin bütün ailesini dağıtmasıyla babasına karşı isyan bayrağını çeken bir gençtir. Tyler bir gün Ally isimli bir kızla tanışır. Tyler’ı, Ally’den başka kimse anlayamaz. Ally onun ruhuna hitap eder ve Tyler ondan ilham alıyor olmasıyla Ally’e sırılsıklam âşık olmaya başlar. Bu aşkla birlikte mutluluğu ve hayatındaki anlamı keşfeder.

Not Defteri / The Notebook (2004)

En İyi Romantik Filmler
En İyi Romantik Filmler

IMDb puanı 7,8’dir. Filmde eskimiş ve sararmış bir not defterinden, yıllar öncesine dayanan bir aşk hikayesi anlatılmaktadır. 40’lı yıllarda ABD Kuzey Carolina’da sahil kasabası olan Seabrook’a Allie adında genç bir kız tatil için gelmiştir. Genç kızın hayali burada sakin bir tatil geçirmekken karnavalda tanıştığı Noah ile yakınlaşır. Yakınlıkları zamanla ilerleyen zengin genç kız ve değirmende çalışan delikanlı tutkulu bir aşka yelken açar.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En İyi Romantik Filmler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin