En İyi Webmaster Forumları Hangileridir?

Web dünyasında yapılabilecek işlerin yoğunluklu olarak yapılabileceği ve bu işlerle uğraşan profesyonel kişilere ulaşılmasına imkân tanıyan en iyi webmaster forumları, başta internet sitesi ile alakalı olmak üzere sosyal medya ve farklı alanlarda da ticaretin çok yoğun olarak yapıldığı yerlerdir.

Türkiye’de internet sektörü henüz istenilen seviyede olmasa da bu webmaster forumları sayesinde, web dünyasına dair birçok işinizi yapabilecek kişilere ulaşabilirsiniz. Veya bilgili olduğunuz konuları forumlar üzerinde değerlendirerek, kazanç elde etmeniz de mümkün olmaktadır.

Webmaster Forumu Nedir?

Webmaster forumları; internet sitesi ile uğraşan kişilerle yine web sitesi için çeşitli hizmetler almak isteyen kişileri buluşturan, insanların bu konularda birbiriyle ücretli veya ücretsiz şekilde yardımlaşması için zemin hazırlayan paylaşıma dayalı internet siteleridir.

Bugüne kadar birçok webmaster forum sitesi açılmış olsa da listemizde yer alan Türkiye’nin en iyi webmaster forumları ayakta kalmayı başarmış ve bu siteler yoğun bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin En İyi Webmaster Forumları

İrili ufaklık birçok webmaster forumu olsa da bunlar arasında insanların tercih ettiği oldukça aktif ve kalabalık olan forum siteleri şunlardır;

En İyi Webmaster Forumları Hangileridir?
R10.net

R10.net

Türkiye’nin en büyük webmaster sitesi olma özelliğini taşıyan r10.net, güncel olarak 130 bini bulan üye sayısı ile ülkemizde en fazla ziyaret edilen webmaster forum sitesi olarak bilinmektedir.

Bu forum sitesi üzerinde web sitesi işlerinin yanı sıra, bu sektörün yan kolları üzerinde de yoğun bir ticaret yapılmaktadır. Türkiye’de bilindik ve büyük kabul edilebilecek birçok internet sitesi sahibi ve sektöre yönelik hizmet veren insanlarında üye olduğu r10.net, davetiye usulü üyelik kabul etmektedir.

Türkiye’nin olduğu gibi dünyanın da en büyük Türkçe yayın yapan webmaster forumu olma özelliğine sahip r10, bir webmaster için ihtiyaç duyabileceği tüm ticareti yapabilme fırsatı sunuyor.

Forum sitesi her ne kadar ticari faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bir platform olsa da insanların birbiriyle başta web dünyası olmak üzere çeşitli amaçlarla bilgi alışverişinde bulunması, bu sitenin daha fazla ilgi görmesine neden olmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde anlık olarak 40 binleri bulan ziyaretçi sayısı ile dikkat çeken r10.net, davetiye sistemine dayalı üyelik kabul ederek kaliteli ticaret için önemli adımlar atmaktadır.

Bazı dönemler davetiye olmaksızın üye olmasına imkân tanınıyor olsa da forum sitesinin genel formatı, sitede üyeliği bulunan birinin tanıdığı kişilere referans olup davetiye göndermesiyle üye kabul etmektedir. Bu anlamdan bakıldığında, r10.net’in diğer sitelere nazaran biraz daha güvenli bir ortam olduğunu söylemek gerekir.

Wmaraci.com

Webmaster aracı olarak da tanımlanan wmaraci.com, Türkiye’de yayın yapan en iyi webmaster forumları arasındadır.

Yaklaşık 90.000 üyeye sahip olan forum sitesi her ne kadar r10.net gibi büyük olmasa bile, genel anlamda birçok insanın ihtiyacını kısa sürede giderebilecek kapasiteye sahiptir. Ticaret ve bilgi paylaşımına dayalı yapısıyla dikkat çeken webmaster forumu, davetiye gerektirmeyen üyelik sistemi ile daha kolay üye olabileceğiniz bir platformdur.

Ytpara.com

Ytpara.com daha çok YouTube kazanç sistemi üzerine kurulmuş bir webmaster forumudur. Ancak forum sitesi zaman içerisinde biraz evrim geçirerek, webmaster konularına ağırlık vermeye başlamıştır.

En İyi Webmaster Forumları Hangileridir?
İyinet.com

İyinet.com

Geçmişte oldukça popüler olmasına karşın günümüzde bu popülerliğini yitiren iyinet.com, yine de Türkiye’nin en iyi webmaster forumları arasında yer almaktadır. Webmasterlar arasında ticaretin belirli düzeyde yapıldığı forum sitesinde, diğerlerinde olduğu gibi web dünyası ile alakalı önemli bilgiler paylaşılmakta ve insanlar arasında yardımlaşma gerçekleşmektedir.

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En İyi Webmaster Forumları Hangileridir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin