Enerjisa Europe, Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın En Önemli Enerji Ticareti Etkinliği ETCSEE 2022 ile Avrupa Sahnesi’ne Çıktı!

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi olan Enerjisa Üretim’in iştiraki olarak Avrupa’da enerji ticareti gerçekleştirmek amacıyla kurulan Enerjisa Europe, Avrupa’nın en önemli enerji ticareti etkinliklerinden biri olan ETCSEE 2022’de (Orta ve Güneydoğu Avrupa Enerji Ticaret Konferansı) platinum sponsor olarak yer aldı. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirilen konferansta, Enerjisa Europe’un faaliyetleri ve enerji ticareti konusunda sağlanabilecek olası iş birlikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 

 

Enerjisa Üretim’in iştiraki olarak kurulan Enerjisa Europe, Enerjisa Üretim’in uzmanlığını ve bilgi birikimini kullanarak, Güneydoğu Avrupa’da enerji ticareti gerçekleştirme, bu ülkelerin enerji pazarında aktif bir oyuncu olma hedefiyle kuruldu. Macaristan merkezli kurulan Enerjisa Europe, bu bölgelerde enerji ticareti gerçekleştirmek için gerekli izin ve lisans süreçlerini tamamlayarak faaliyetlerine başladı bu kapsamda ilk etapta enerji ticareti Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Romanya ve Yunanistan enerji piyasalarında gerçekleştirilmeye başlandı.    

 

Bu yıl Enerjisa Europe’un platinum sponsorluğunda Budapeşte’de düzenlenen ETCSEE 2022’de enerji ticareti alanında bölgede hangi stratejilerin uygulamaya konulduğu, sonuçların neler olduğu ve piyasada geleceğin trendlerinin neler olduğu tartışılarak sektör uzmanları arasında bilgi alışverişinde bulunuldu. Etkinlik, Enerjisa Europe Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İlimsever’in enerji piyasaları ve enerjinin geleceği hakkında yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. İlimsever, “Eğer ticaretin gelecekte de bugünkü kadar önemli olmasını istiyorsak, yenilenebilir dostu ticaret mekanizmaları oluşturmamız gerekiyor. Mevcut Pazar fırsatları, gün geçtikçe bizlere daha büyük olanaklar sağlıyor. Önümüzdeki imkanlar dahilinde enerji alanında senaryolarımız hazır ve doğru bir planlama ile enerji ticareti giderek güçlenecek” dedi.

 

Etkinliğin Güneydoğu Avrupa'dan Bölgesel Enerji Piyasası İçgörüleri panelinde konuşan Enerjisa Europe Elektrik Ticareti ve Yapılandırılmış Ticari Ürünler Departman Lideri Hüseyin Yeğin, “Şirketler, yetenekli ticaret profesyonellerinden ziyade, niceliksel verileri ve risk yönetimi araçlarıyla fark yaratarak sektörün geleceğini belirleyecek” dedi. Doğal Gaz Piyasalarında Arz Güvenliği panelinde konuşan Enerjisa Europe Gaz Ticareti ve Yapılandırılmış Ticari Ürünler Departmanı Lideri Sefa Furkan Gül ise, “Enerji ticareti piyasasında, acil durumlara hazırız. Dünyada, bölgesel krizlere rağmen enerji ticareti sürmekte ve şirketler planlarını bu doğrultuda yönetmektedir” şeklinde konuştu.

 

Etkinlik boyunca Enerjisa Europe standı yoğun ilgi görürken, standa uğrayan katılımcılara Enerjisa Europe hakkında bilgiler paylaşıldı. Etkinlik, ikili görüşmeler ile sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Enerjisa Europe, Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın En Önemli Enerji Ticareti Etkinliği ETCSEE 2022 ile Avrupa Sahnesi’ne Çıktı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin