Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, sadece yüksek kredi notuna sahip olan banka müşterileri için gelir belgesi istememektedir. Kredi notu düşük olanların, gelir belgesi olmadan kredi çekme ihtimalleri oldukça düşüktür.

Özellikle 2017 yılından itibaren ciddi kampanyalar düzenleyen bankalar, 2021 yılına kadar gelen bu süreçte yüksek rekabet sebebiyle tüketici lehine olabilecek avantajlı kampanyalar da düzenliyorlar. Düzenlenen bu kampanyalardan bireyse, kredi notu uygun olan kişilere gelir belgesiz kredi vermeleri olmuştur. Üstelik verilen bu krediler, başvuru tutarına göre 10 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bankalar arasındaki rekabetin her geçen gün artmaya devam etmesi, kredi ve kredi kartı kullanımında bankaların daha esnek davranmasına neden olmaya devam ediyor. Hatta bazı bankalar serbest meslek sahipleri ve ev hanımı olan kişilere de belirli tutarlarda kredi kullandırma imkânı sunmaktadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, kredi başvurularında başvuru sahibinin kredi notunu dikkate alarak hareket etmektedir. Şayet kredi notunuz düşük ise, gelir belgesiz kredi alma imkânınız bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra çok yüksek limitli kredi başvurularında, bankalar gelir belgesi ve kefil gibi ek güvenceler talep edebilirler.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Aşağıdaki listede yer alan bankalar, kredi notu yüksek olan ve kendi banka müşterisi konumundaki kişilere, gelir belgesiz vermektedir. Ancak her başvurunun olumlu onaylanmasını düşünmek mümkün değildir. Bankalar kredi notu ve diğer müşteri özelliklerini dikkate alarak, gelir belgesi ile veya gelir belgesiz kredi vermektedir.

Yapı Kredi Bankası

İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak kredi başvurularında 30 bin TL’ye kadar gelir belgesi olmadan kredi veren Yapı Kredi Bankası, ihtiyaç kredilerinde 36 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Banka tarafından verilen kredinin faiz oranları 1,33 ile 1,58 arasında değişmektedir. Bu fark kredi başvuru tutarı, başvuru sahibinin kredi notu ve vade seçeneğine göre değişiklik gösterebilir.

Türkiye İş Bankası Kolay Kredi

İş bankası kolay kredi adında, banka müşterilerine 1,38 ile 1,56 arasında 25 bin TL’ye kadar gelir belgesi olmadan kredi imkânı sunmaktadır.

Bu krediden yararlanmak için İş Bankası müşterisi olmanız ve kredi notunun yüksek olması gerekir. Aksi halde banka gelir belgesi ve kefil gibi teminatlar talep etmektedir. Bankanın vermiş olduğu krediye başvurmak için mobil veya internet şube üzerinden başvurular ve kredilerin sekmelerini takip edebilirsiniz.

Aktif Bank

Kolay bankacılık yolunda önemli adımlar atan Aktif Bank, Türkiye’deki diğer bankalar ile rekabet seviyesi düşük olması sebebiyle tüketici lehine kolay olabilecek kampanyalar düzenlemektedir. 30.000 TL üst limit ile 36 ay vade seçeneği sunan Aktif Bank kolay kredi veriyor olsa da bazı bankalara göre faiz oranlarının yüksek olduğunu söylemek gerekir.

Bankanın faiz oranları 1,54 ile 1,73 arasında değişmektedir. Verilen bu faiz bilgileri güncel başvuru yaptığınız dönemde değişik olabileceği için, başvuru yapmadan önce bankanın faiz oranlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi

İhtiyaç kredilerinde üst limit olan 36 ay vade seçeneği ile nakit kredi imkânı veren Odeabank, 1,37 ile 1,63 arasında faiz uygulamaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranları tüm bankalar da olduğu gibi, başvuru sahibinin kredi notu ve vade tutarına göre değişiklik göstermektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındaki Odeabank, kolay kredi vermesi ile de bilinmektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan birçok banka müşterisi, Odeabank kredilerine başvuru yapmaktadır.

Fibabanka

En düşük 1000 TL en yüksek ise 50.000 TL limit ile gelir belgesiz kredi veren Fibabanka, faiz oranlarını ise 1,33 ile 1,67 arasında tutmaktadır. Yeni yasal düzenlemeye göre ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay vade yapılabildiği için, Fibabanka da 36 ay vade seçeneği ile kredi vermektedir.

Bankanın internet veya mobil şubesi üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi, çağrı merkezini arayarak ya da banka şubesine giderek de gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank

Kredi notu çok yüksek olan kişilere gelir belgesi olmadan kefil ile 100 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunan Şekerbank, ortalama yüzde 1,57 faiz oranı ile kredi vermektedir.

1953 nolu SMS hattına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazıp göndererek, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda isterseniz kredinizi 3 ay ertelemeli olarak çekebilirsiniz. SMS ile birlikte bankanın internet veya mobil şubesinden ya da doğrudan fiziki şubesine giderek başvuru yapma imkânınız bulunmaktadır.

CEPTETEB

Dijital bankacılık alanında yapmış olduğu köklü değişiklikler ile enpara.com gibi Türkiye’de bankacılık sektörüne farklı bir soluk kazandıran CEPTETEB dijital bankacılık uygulaması, 30 bin TL’ye kadar kredi notu dikkate alınarak gelir belgesiz kredi vermektedir.

CEPTETEB her ne kadar gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizde yer alıyor olsa da başvuru sahibinin kredi notuna göre kefil talebinde bulunabilmektedir. Dijital bankacılık uygulamasının ortalama faiz oranları 1,39 civarındadır.

TEB Pratik Kredi

Türkiye ekonomi bankası olarak da bilinen TEB bankasından gelir belgesiz en fazla 15 bin TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Bankanın faiz oranları 1,37 ile 1,56 arasında değişmektedir.

Kredi başvurunuzu 4466 numaralı SMS hattına T.C. Kimlik numaranızı yazarak yapabilirsiniz. Ayrıca bankanın internet ve mobil şubesi üzerinden de başvuru imkânı sunulmaktadır. TEB talep eden müşterilerine 3 ay taksit ertelemeli kredi vermektedir.

Vakıfbank

Bir devlet bankası olmasına rağmen yapmış olduğu kampanyalar ile özel sektör bankacılığında rakiplerini geride bırakan Vakıfbank, 1,35 ile 1,53 arasında değişen faiz oranları ile 30 bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi veriyor. Başvuru sahibinin kredi notu durumuna göre kefil talep eden Vakıfbank, özellikle emekliler ve maaş müşterileri için düşük faiz politikası uygulamaktadır.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin