GoStudent, gelecekteki büyümeyi hızlandırmak için hibrit öğrenme stratejisini hayata geçiriyor

Küresel özel ders pazarının 2026 yılına kadar 278 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor

 

Avrupa'nın önde gelen EdTech şirketi ve dünyanın en büyük çevrimiçi eğitim platformlarından biri olan GoStudent, DACH bölgesinde özel eğitimde pazar lideri olan Studienkreis'ı IK Partners'tan ("IK") satın aldı. Bu satın almayla birlikte GoStudent, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı dünyada insanlara teknoloji aracılığıyla kaliteli eğitime erişim sağlama stratejisini hayata geçirmiş oluyor.

 

2020'de 150 milyar ABD doları değerindeki küresel çevrimiçi ders pazarının 2026'da 278 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. Öğretmen eksikliklerini, öğrenme boşluklarını ve eğitime erişim kısıtını içeren küresel bir öğrenme krizine karşın, GoStudent ilk etapta Avrupa’daki ailelere daha fazla değer katacak öğrenmenin geleceğini sunuyor.

 

Şirket, son 12 ayda İngiltere merkezli Seneca Learning, İspanya'da Tus Media Group ve Avusturya'da Fox Education dahil olmak üzere bir dizi stratejik satın alma gerçekleştirdi. Bu satın almalar, şirketin yapay zeka tabanlı öğrenim içeriğini genişletmesine, öğretmenlere, adreslenebilir pazara erişimi iyileştirmesine ve geliştirmesine, okullar ve aileler için iletişim çözümleri sunmasına olanak sağladı.

 

Studienkreis'in entegrasyonu ile şirket artık fiziki ders merkezinde öğrenmeyi veya grup sınıflarını tercih eden ailelere hitap edebiliyor. Bu, GoStudent’ı sabah, öğleden sonra ve içerik eğitimi pazarında ön plana çıkarıyor.

 

GoStudent'in CEO'su ve kurucu ortağı Felix Ohswald: "GoStudent'ta her ay 1,5 milyonun üzerinde çevrimiçi özel ders rezervasyonu yapılıyor, ancak öğrenmenin geleceğinin hibrit olduğuna inanıyoruz. Çevrimiçi ve çevrimdışı birleşimi, ailelere maksimum değer katan ve rakipler arasında da fark yaratan çok kanallı bir model oluşturuyor. Bu satın almayla birlikte GoStudent, artık her öğrenci ve bütçe için eksiksiz bir öğrenme çözümü sunuyor. Temel 1:1 çevrimiçi dersimize ek olarak, ücretsiz ürünlerden grup derslerine kadar her şeyi sunuyoruz. Gelecekteki büyümemizi körükleyecek ve aynı zamanda karlılığı artıracak olan bu kombinasyondur.” dedi.

Studienkreis CEO’su Lorenz Haase: "Büyümenin bir sonraki aşamasının bir parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız. GoStudent ile ilk görüşmemizden bu yana, iki şirketin de öğrenmenin geleceğinin hibrit olduğuna dair tutkulu inancı vardı ve teknolojinin bu model için kilit bir unsur olduğuna inanıyordu. GoStudent'ın çevrimiçi dünyadaki konumu, Studienkreis’in bölgedeki güçlü marka algısı ve fiziksel konumu birleşince,  bireysel, dinamik öğrenme yolları oluşturmak için bir plan oluşturacak, böylece her öğrenci yalnızca notlarını yükseltmekle kalmayacak, aynı zamanda tam potansiyellerini ortaya çıkarabilecek.” dedi

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GoStudent, gelecekteki büyümeyi hızlandırmak için hibrit öğrenme stratejisini hayata geçiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin