Hande Yener Kimdir?

Hande Yener Türk pop müziğinin önemli ve popüler isimleri arasındadır. Bu nedenle sanatçının hayatı ile ilgili birçok detay ve Hande Yener Kimdir? sorusunu cevabı merak edilmektedir.

Sanatçının asıl adı Makbule Hande Özyener’dir. Yıldız Yazıcı ile Erol Özyener’in ikinci kız çocuğu olarak dünyaya gelen Yener’in annesi ev hanımı, babası ise futbolcuydu. Yener daha 17 yaşındayken annesi ve babası boşanmıştır. Tam bu dönemde, devam etmekte olduğu Erenköy Kız Lisesi’ni 2. sınıfta terk ederek müziğe yönelmiştir. İlkokul ve ortaokul dönemlerinden beri müziğe hep ilgi duymuş olması, bu konuda önemli başarılara imza atmasını sağlamıştır. Fakat günümüzdeki konumuna ulaşmadan önce büyük gayretler göstermiştir.

Hande Yener Hakkında Dikkat Çekici Detaylar

Ünlü sanatçının hayatına dair en dikkat çekici detay, bir tezgahtar olarak çalıştığı mağazalarda keşfedilmeyi beklemiş olmasıdır. Ünlü sanatçıların alışveriş yaptığı mağazalarda iş bularak onlara kendini fark ettirmek için çok çaba sarf eden Yener, gençlik dönemlerinde hep Sezen Aksu’nun vokalisti olmayı hayal etmiştir. Daha sonra, kendisinin çalıştığı mağazaya gelerek onu dinleyen ve sesini beğenen Hülya Avşar sayesinde Sezen Aksu ile irtibat kurmuştur. Yaklaşık olarak 1992 – 1993 yılında Sezen Aksu’nun karşısına çıkan Hande, seslendirdiği şarkılarla onun beğenisini kazanmıştır. Böylece onun vokalistliğini yapmaya başlayarak profesyonel müzik kariyerine ilk adımını atabilmiştir.

Hande Yener Kimdir, Nerelidir?

Hande Yener anne ve baba tarafından Kadıköylüdür. Doğma büyüme İstanbullu olan sanatçının şu an ikamet etmekte olduğu ev de İstanbul – Beyoğlu’ndadır.

Hande Yener Kaç Yaşındadır?

Tecrübeli sanatçı hakkında en çok sorulanlardan biri de “Hande Yener kaç yaşında?” sorusudur. Doğum tarihi 12 Ocak 1973 olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır. Sanatçının burcu ise Oğlak’tır.

Hande Yener’in Oğlu Kaç Yaşındadır?

Yener’in 1990 – 1994 yılları arasında evli kaldığı eşi Uğur Kulaçoğlu’ndan bir çocuğu vardır. Dolayısıyla Hande Yener çocuğu olan sanatçılardan bir tanesidir. Oğlunun adı ise Çağın Kulaçoğlu’dur. Doğum tarihi 29 Ekim 1991 olan Çağın, 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Ayrıca zaman zaman annesi Hande ile birlikte sahneye çıkarak şarkı performansı göstermektedir. Bununla birlikte DJ’lik ile meşgul olduğu da bilinenler arasındadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hande Yener Kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin