İbrahim uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu

Bölgenin Tek Radyosu Radyo Ege siyasetin de nabzını tutmaya devam ediyor. Radyo Ege’de alışkanlığınız olan, hafta içi her gün saat: 08.00’de başlayan Balamir Yıldız’ın sunduğu Yol Saati siyaset alanında uzman olan, kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal İletişim Uzmanı İbrahim Uslu açıklamalarda bulundu.

 

Bölgenin Tek Radyosu Radyo Ege siyasetin de nabzını tutmaya devam ediyor. Radyo Ege’de alışkanlığınız olan, hafta içi her gün saat: 08.00’de başlayan Balamir Yıldız’ın sunduğu Yol Saati siyaset alanında uzman olan, kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal İletişim Uzmanı Dr. İbrahim Uslu açıklamalarda bulundu.

Radyo Ege'de bundan böyle her hafta pazartesi ve cuma günleri gündemi değerlendirecek olan kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal İletişim Uzmanı Dr. İbrahim Uslu, ''Marmaris yangınında helikopterimiz var mı yok mu belli değildi. Muhalefet ne yapmalı bu konu tamamen hükümetin yetkisinde bir konudur. Bunun hazırlığı çok önceden yapılmış olmalıydı.11 ay önce yine yangın durumu söz konu olmuştu. Hükümet hazırlıklarını tamamlamış olmalıydı.''

''Enflasyon yanlış politikalardan kaynaklanıyor. Yapısal sorundan bahsedilemez birkaç temel sorun var. İktisat teorisinin tersini savunan politika hatalı bir politikadır. Faizi düşük tutacağım diyor. Siz yüzde 14 ile bankadan borç alınabiliyorsanız bu olmuştur. Ama böyle bir oran yoktur. Para politikası ve maliye politikası vardır. İki politika da kullanılamıyor.'' dedi.

DOLAR 9 LİRAYDI 18 LİRA OLDU

İbrahim Uslu; Memur maaşlarına ek zam yapılması isteniyor. Bu olay ek bütçe çalışmasından kaynaklanıyor. Dolar bu bütçe hesaplanırken 9 liraydı. Şu an 18 lira oldu. Bütçe yapılırken bunlar hiç hesaplanmadı. Sayın Cumhurbaşkanı bütçesini kürsüde savunmamıştı. Öngörüsüzlüktür bu. Yıl sonuna kadar enflasyon düşmeyecek dendi. Paramız varsa memura zam yapılacak dendi. Sadece hükümet kararı ile zam yapılacağı dendi. Yüzde 20 maaşları değer kaybetti. Bu değer kaybını tamamlamaya çalışıyor. Ayrıca ocak yapılan zam çok yüksek olduğu için işverenler zorlanmıştı. Şu an yapılacak zamlarla işveren zorlanacak ve işçi çıkarma yapacaktır. Bu sebep ile zam yapılacak diye işinden olmasın insanlar.

SEÇİM BEYANNAMESİ OLMADAN OLMAZ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 eylülde aday olsa çok şık olacağını düşünüyorum.Ama 6'lı masa buna nasıl tepki gösterir bilemem. Tüm parti teşkilatların katılacağı bir toplantı ile bu açıklanır. Seçim beyannamesi hazır olduğu zaman bu adaylık açıklanmalıdır. Temel Karamollaoğlu açıklama yapmıştı. ‘’Koalisyon ortakları arasında bir anlaşma sağlanarak ortak bildiri açıklanmalıdır. Hangi bakanlar nerede nasıl olmalı şeklinde bir organizasyon yapılmalıdır.’’ Şeklinde açıklaması olmuştu. Ocak ayında takvim açıklanır. Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını açıklar diye düşünüyorum.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İbrahim uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin