IDEX İstanbul Fuarı iki rekor birden kırdı

Ağız ve diş sağlığı sektörü için iki yıl aradan sonra düzenlenen ilk fuar olan IDEX İstanbul – 17. Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı rekor ticaret hacmine ulaştı. 200 milyon doların üzerinde ticaretin gerçekleştiği fuarın ziyaretçi rakamı da 76 bini aştı.

 

Dünya ağız ve diş sağlığı sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan IDEX İstanbul, 200 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak rekor kırdı. Fuarın diğer rekoru ise ziyaretçi rakamında gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan IDEX İstanbul’a 24 bin 748’i yabancı, toplam 76 bin 148 alıcı geldi. Fuar bu rakamlarla tarihinin en verimli ticaret platformu oldu. 

 

Bu yıl 17’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX İstanbul, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden gelen alım gruplarını misafir etti. 

 

“Bu fuarın başarısı sürpriz değil”

Fuarın, özellikle yabancı ziyaretçi rakamının sürpriz olmadığını dile getiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Fuar daha açılmadan yabancı alıcı rakamını en az 22 bin olarak öngörmüştük. Çünkü uluslararası data departmanımıza kayıt yaptıran yabancı alıcı rakamı o kadardı. Biz bu fuar için çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Fuar, daha ilk gününden, Türkiye’deki tüm fuarlardan daha fazla yabancı alıcı ağırlayacağını gösterdi. Her açıdan çok verimli geçen fuar, toplam 76 bin 148 ziyaretçi rakamına ulaştı. Bu rakamın 25 bine yakınını yabancılar oluşturdu” dedi. 

 

Fuarın başarısında en büyük etken yılların verdiği tecrübenin çok önemli yer tuttuğunu dile getiren Erem, “Bu başarıda, tamamen profesyonellerden oluşan ekibimiz ve tabi ki fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı BİG DATA – BIA sistemimiz çok etkili oldu. Öyle bir sistem geliştirdik ki, dünyadaki sektör bazlı tüm alıcıların, özellikle daha önce Türkiye ile ticaret ilişkisi kurmamış müşterilerin datasını oluşturduk. 8 yabancı dile hakim 40 kişilik ekibimiz, fuara özel oluşturduğumuz alıcı dataları ile aylar boyunca görüşmeler yaparak fuara davet etti. Tüm fuarlarımız için uyguladığımız bu sistemin meyvelerini bu fuarda da topladık” dedi.  

 

IDEX İstanbul’un bir diğer özelliği de yabancı katılımcı sayısı. Türk fuarcılık sektöründe bu kadar yabancı firmanın ürün sergilediği başka bir fuar daha yok. IDEX İstanbul’un gücünü fark eden yabancı firmalar adeta fuara akın etti.

 

Sempozyum yoğun ilgi ile karşılandı

Fuarda, uluslararası ünlü yerli ve yabancı akademisyenlerin konuk olduğu, sektörün dünü, bugünü ve yarınının ele alındığı sempozyum da düzenlendi.  Sempozyum programlarında ağız ve diş sağlığındaki yenilik ve gelişmeler uygulamalı olarak ele alındı. Dünyanın en önemli akademisyen ve uzmanları sektör çalışanları ve öğrencilere sektördeki yenilikler hakkında bilgi verdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
IDEX İstanbul Fuarı iki rekor birden kırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin