İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz

İstihdam piyasasındaki sorunları gidermek ve insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek adına çalışan mobil uygulama Bonded 24 Saatte İş, yeni ürünü BondedX’i yayına aldı. BondedX, dünyada rakibi olmayan bir ‘mülakat pazaryeri’ yaratarak bugüne dek sadece beyaz yakalılar için uygulanan ‘headhunting’ yöntemini mavi ve gri yakalılara uyarlıyor. İş arayanları platformdaki doğru ilanlara yönlendirerek adayların başvuru yapmadan randevularını bizzat ayarlamalarını sağlayan BondedX, her adaya bir işe alım asistanı da atayarak istihdam piyasasına hızlı, verimli ve devrim niteliğinde bir model kazandırıyor. 

 

İstihdam piyasasında doğru işveren ile doğru çalışan adayını hızla eşleştirerek teknoloji odaklı, güvenilir ve pratik bir çözüm sunan insan kaynakları platformu Bonded 24 Saatte İş, yeni ürünü BondedX’i kullanıcılarla buluşturdu. İşe alım sektöründeki verimliliği artırmak üzere geliştirilen BondedX,  geleneksel dinamikleri değiştiren, işe yerleşme hızını artıran, adayların ve şirketlerin beklentilerini maksimum düzeyde karşılayan  bir ‘mülakat pazaryeri’ olarak konumlandırılıyor. İşverenler açısından premium üyelik modeliyle çalışan BondedX, şirketlere doğru adayları yönlendirerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken, iş arayanlara ücretsiz üyelik modeliyle sürecin tüm kontrolünü üstlenebilecekleri devrim niteliğinde, yepyeni bir sistem sunuyor. 

 

“BondedX üzerinden işe yerleşme olasılığı 72”

BondedX’in geliştirilmesinin arkasında yatan içgörüleri paylaşan Bonded 24 Saatte İş Kurucu Ortağı Gizem Yasa, “Dinamikler hızla değişiyor ve  bu değişime ayak uydurmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Geçmişte iş verenler eleman seçiyordu,  şimdi ise adaylar işveren seçiyor. Eğer işler adayların beklentilerini karşılamıyorsa, ne başvuru yapılıyor ne de görüşmeye gidiliyor. Her alanda olduğu gibi burada da verimlilik esas ve adaylar akıllarına yatmayan şartlar için yolda geçecek zamana ve harcayacakları paraya karşı duyarlılar.  Bonded 24 Saatte iş olarak BondedX’i geliştirirken önceliğimize verimliliği koyduk, iş ve eleman arama sürecini iki tarafın da beklentilerine uygun hale getirdik” dedi. 

 

BondedX ile adayların iş bulma süreçlerini hızlandırdıklarını ve süreci kontrol altına almalarını sağladıklarını belirten Gizem Yasa, “Adaylar, ilanlara başvuru yapmıyor. Başvurusunun onaylanmasını beklemiyor. Olumlu geri dönüş alsa bile "Biz sana en yakın zamanda geri dönüş yapacağız" sözlerini hiç duymuyor. İstediği işi seçiyor, karşısına çıkan birkaç soruyu cevaplıyor. Eğer seçtiği işin kriterlerini karşılıyorsa direkt şirketin takviminden kendi görüşmesini kendisi ayarlıyor. En önemlisi tüm şartlar uyuşmuyorsa ne şirketin vakti boşa gidiyor ne de aday iş görüşmesine gitmek için zaman ve para kaybediyor. Eğer ortada bir randevu varsa, o randevuya gidildiğinde işe alınma olasılığı 72’ye çıkıyor” ifadelerini kaydetti.  

 

BondedX’ten hizmet almak için başvuran her şirketin şartlarını gözden geçirdiklerinin altını çizen  Yasa; düşük maaş teklif eden, adayların beklentisinin aşağısında kalacağını öngördükleri, yan veya sosyal haklar tarafında yetersiz olduğunu gözlemledikleri şirketlerle çalışmadıklarını söyledi. Gizem Yasa, bu şekilde bir güven ortamının tesis ederek Bonded 24 Saatte İş’in başlangıcından bu yana güvene aracılık etme sözünü BondedX ile daha ileri boyuta taşıdıklarını belirtti.    

 

“BondedX ile iş görüşmesine katılım oranı 58’e çıkıyor”

BondedX’in şirketler kanadında nasıl bir artı değer yarattığı hakkında bilgi veren 24 Saatte iş Kurucu Ortağı Mert Yıldız ise, “Türkiye’de özellikle hitap ettiğimiz servis sektöründe iş görüşmesi yapmayı kabul etmesine rağmen görüşmeye gerçekten giden aday oranı 7. Bu durum şirketlerin kanayan yarası çünkü işe alımdaki verimsizlik veya gecikmeler kaybolan ciro anlamına geliyor. Zamanında işe alım yapamadığı için performans düşmesinden kaynaklı ciro kaybı ise 18. Biz tüm bunların önüne geçiyoruz. Doğru adayı, çok hızlı ve en verimli şekilde iş görüşmesine yönlendirince, BondedX için görüşmeye katılım oranı 58’e çıkıyor ve pozisyonların kapatılma ortalaması 3 gün. Dolayısıyla, şirketin ciro kaybını engelliyoruz ve şirketlere işe alım sürecini tamamen BondedX’e bırakarak işlerine odaklanma fırsatı veriyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

“BondedX’te mavi ve gri yakalılar hak ettikleri değeri görüyor”

BondedX’in sunduğu bir diğer önemli yeniliğin şu ana kadar beyaz yakada uygulanan ‘headhunting’ sisteminin mavi ve gri yakaya uyarlanması olduğunu da ifade eden Mert Yıldız, “Her BondedX üyesi adayın bir işe alım asistanı oluyor ve iş görüşmesinden işe yerleşmesine kadar onunla birebir ilgileniyor. Özel ilgi sadece beyaz yakaya ait olmaktan çıkıyor ve servis sektöründe çalışan adayların her biri hak ettiği değeri görüyor. Ayrıca dünyanın hiçbir ülkesinde adayların bu kadar hızlı iş görüşmesi ayarladığı ve süreci kontrol edebildiği başka bir platform yok. İlan sitelerinden ya da işe yerleştirme yapan şirketlerden çok daha farklı bir noktada konumlandırıyoruz BondedX’i. Bizim amacımız, işe alımda yeni bir dönem başlatarak olmayanı yapmak. Şu an için bir web platformu olarak hizmet veren BondedX’i yakın bir zamanda mobilde de aktif hale getireceğiz ve iş görüşmelerine gitme oranlarını daha da artırmak için farklı çözümlerle geliştireceğiz. BondedX, şimdilik Bonded 24 Saatte İş’ten ayrı bir platform olarak görünse de yakında Bonded 24 Saatte İş uygulamasının içerisine dahil edilerek premium bir hizmet olarak faaliyet gösterecek” şeklinde konuştu.   

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin