İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler? 

İspanya’nın dünyanın en büyük 8. ekonomisi olarak ekonomik gücü ve askeri harcamalarda artış göstermiştir. İspanya’da işsizlik oranı son zamanlarda bir bütün olarak Avrupa’dan daha yüksek olmasına rağmen, ekonomisinin ve genel olarak İspanya’nın düzeyi göz önüne alındığında, ülkede çalışmak ve iş yapmak son derece faydalı olabilir. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan İspanya, bu anlamda dünyada ilk sırada yer alıyor. İspanya’da birçok yabancı buraya yüksek maaşlarla gelse de özel belgelere sahip nitelikli kişilerin iş bulma şansı daha fazladır. Peki, İspanya’da asgari ücret ne kadar? İş imkanları neler? 

İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? 

Haftalık çalışma süresi 40 saat olarak belirlenmiştir ve bu çalışma süresi için asgari ücret 1.050 Euro’dur. Asgari ücret, bazı şehirlerde geçim sağlamak için yeterlidir, ancak yoğun yerlerde yeterli değildir.  

İspanya’da asgari saatlik ücret 7,43 Euro’dur. İspanya’da ortalama maaş 2.710 Euro’dur. Gelir miktarını etkileyen faktörler iş deneyimi durumu, eğitim, cinsiyet ve ana daldır. 

İspanya’daki en yüksek kazançlı meslek grupları, yıllık 97.912 € ile cerrahlık, yıllık 59.900 € ile proje yöneticisi mühendisliği, yıllık 58.880 € ile satış müdürü ve yıllık 48.000 € ile bilgi teknolojileri yönetimidir. En düşük ücretli meslek grubu; grafik tasarım aylık 1.880 €, sekreterlik hizmetleri aylık 1.440 €, müşteri hizmetleri temsilcileri aylık 1.210 €, tamirciler aylık 1.160 €, resepsiyonist aylık 1.150 € ve garsonlar aylık 1.030 € olacak şekildedir. 

İspanya’da İş İmkanları Neler? 

İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler? 
İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

İspanya’da özellikle turizm ve nitelikli iş alanında birçok iş fırsatı bulunuyor. Özel yetenek ve becerileriniz varsa, burada iş bulmak kolaydır. İspanya’da çalışmak için önce çalışma izni almanız gerekir. Burada iş kuralları açıkça çalışanlar lehine olduğu için herkesin işi ve hizmeti sözleşme ile garanti altına alınmıştır. Özellikle yabancı diliniz iyiyse bir İspanyol tatil bölgesinde iyi maaşlı bir iş bulabilirsiniz. Ayrıca Türk yemekleri sunan bir restoran açarak iyi kazançlar elde etme fırsatı da var. İspanya, iş olanakları açısından ortalamanın üzerinde ve iş söz konusu olduğunda birçok Türk için en iyi ülkelerden bir tanesidir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin