İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

İsviçre’de asgari ücret ne kadar? İş imkanları nelerdir? sorgusu yurtdışı kariyer planlayan kişiler tarafından merak ediliyor.

Pek  çok kişi diğer ülkelerdeki asgari ücret miktarını merak ediyor. Asgari ücreti merak eden ülkelerden biri de İsviçre. İsviçre’de çalışmak isteyenler veya İsviçre’de asgari ücretle çalışan vatandaşların yaşam standartlarını öğrenmek isteyenler internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, İsviçre’de asgari ücret ne kadar? İş imkanları neler? Yazımızın devamını okuyarak bu sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar? 

İsviçre’de ulusal asgari ücret yoktur; ancak ülkedeki bazı kantonlarda belirli endüstriler veya şirketler için toplu sözleşmeler ve şirketler tarafından belirlenen asgari ücretler vardır. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, İsviçre’deki asgari ücret en yüksek %4’tür. İsviçre’de uluslararası para birimi cinsinden asgari ücret, yıllık 14.089 CHF veya 15.457 USD’dir. OECD Jobs’a göre; İsviçre, ayda 6.500 CHF civarında dünyanın en yüksek asgari ücretine sahip ülkelerindendir. 

İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?
İsviçre’de İş İmkanları Neler? 

İş olanakları açısından İsviçre, çalışmak isteyenler arasında üst sıralarda yer alıyor. Çok sayıda gelişmiş ülke olmasına rağmen, İsviçre listenin başında çünkü ülkeler arasında en yüksek ücretli işleri sunuyor ve yüksek düzeyde faydaları ile daha iyi bir yaşam alanı sağlıyor. 

İsviçre sadece belirli kurumlarda çalışmak isteyenler için değil, iş kurma hayali kuranlar için de çok iyi bir seçimdir. Kendi iş yerini açmak isteyenler için prosedürler çok sayıda ve bazen zahmetli olsa da gerekli koşullar sağlandığı takdirde tüm işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle yaşlı nüfusun genç nüfusa göre daha yoğun olduğu ülkede yaşlılar için daha fazla istihdam olanağı olduğu unutulmamalıdır. İsviçre iş fırsatları yelpazesinde en çok talep gören sektörler şunlardır: 

  • Bankacılık ve sigortacılık 
  • Restorancılık 
  • Turizm hizmetleri 
  • Ev temizlik ve tamirat işleri 
  • Cihazların bakımı ve tamiratı 
  • İkinci el araba alım satımı 
  • Yaşlı bakım hizmetleri 
  • Sağlık turizmi 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin