İzmit’in Üç Kırsal Mahallesi Sağlıklı Altyapıya Kavuşuyor

İzmit ilçesinin kırsal yerleşim alanları olan Çubuklubala, Şahinler ve Gökçeören mahallelerinin sağlıklı altyapıya ve kesintisiz içme suyuna kavuşması için çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında çeşitli çaplarda ve türlerde borular kullanılarak toplam 14 km uzunluğunda içme suyu isale ve şebeke hattı ile 2 adet prefabrik depo inşa edilecek.

 

CAZİBE MERKEZİ MAHALLELER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ile kırsal mahaller cazibe merkezleri haline geldi. Tersine göç ile birlikte sürekli olarak nüfusu artan kırsal mahallelerin altyapı problemlerini gidermek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından çalışmalar gerçekleştiriliyor. Kırsal mahallerin sağlıklı altyapı ile kesintisiz içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak için il genelindeki kırsal mahallelerde hazırlanan projeler bir bir uygulanıyor. Bu kapsamda İzmit ilçesine bağlı Çubuklubala, Şahinler mahalleleri ile Gökçeören mahallesi Sadıklar ve Çobanoğlu bölgelerinin sağlıklı altyapıya kavuşturulması için hazırlanan projenin inşa çalışmalarına başlandı.

14 KM ALTYAPI YAPILACAK
İçme suyu şebekesi yenileme çalışmaları, Çubuklubala mahallesinde başlanıldı. Çalışmalar kapsamında yapılacak olan içme suyu isale ve şebeke hatlarında 110, 150 ve 160 mm çaplarında çelik, düktil font ve pvc borular kullanılacak. Kesintisiz içme suyu ile sağlıklı şebekeye kavuşturacak çalışmalarda; Çubuklubala’da 3150 metre şebeke hattı, Şahinler’de 8050 metre isale ve şebeke hattı ile 100 m3 prefabrik depo, Gökçeören Sadıklar’da 2400 metre şebeke hattı ve Gökçeören Çobanoğlu’nda 400 metre şebeke ile 25 m3 kapasiteli prefabrik depo yapılacak.

KOZLUK MAHALLESİ’NDE YAĞMURSUYU HATTI
Öte yandan inşa çalışmaları süren proje kapsamında Kozluk Mahallesi Gaffar Okkan Sokak’ta yüzey sularını toplamak için yağmursuyu hattı da yapılacak. Çalışma kapsamında Gaffar Okkan sokakta 600 mm çapında betonarme boru kullanılarak 400 metre yeni yağmursuyu hattı yapılarak bölge de oluşan su birikintilerinin önüne geçilecek.

10 MİLYON LİRA MALİYET
Altyapı yenileme ve yeni depoların inşa çalışmaları ile birlikte cazibe merkezleri haline gelen kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesi artacak. Beş ay sürecek olan proje, yapılacak altyapı ve üstyapı çalışmaları, kullanılacak boru bedelleri ile birlikte 10 milyon liraya mal olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İzmit’in Üç Kırsal Mahallesi Sağlıklı Altyapıya Kavuşuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin