Kadınlar İçin Savunma Sporları
Kadınlar İçin Savunma Sporları

Kadınlar İçin Savunma Sporları

Kadınlar hayatlarının, yaşamlarının her alanında bedenlerini ve haklarını savunmaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle günümüzde sokakta, iş yerinde, evde ve okulda kısacası hayatın her yerinde pek çok tehlike ile karşı karşıya kalan kadınların savunma sporlarından öğrenmeleri, onların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri haline geldi. Savunma sporları öğrenildiği zaman şüphesiz zihinde ve bedende yeniden bir yapılanma gerçekleşiyor. Kadınlar için savunma sporları konusunu sizin için araştırdık. Yazımızın devamını okuyarak sizde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eskrim

"<yoastmark

Kadınlar için tercih edilmesi en uygun sporlardan bir tanesi eskrimdir. Sebebi ise diğer savunma sporlarına göre daha az güç gerektirmesidir. Buna ek olarak kadınların yanında olan herhangi bir eşyanın nasıl koruyucu bir yapı olarak kullanabileceğini öğretmektedir.

Jiu Jitsu

"<yoastmark

Jiu Jitsu’nun kökeni Japonya’ya dayanmaktadır uzak doğunun en eski savaş ve savunma sporlarından bir tanesidir. Jiu Jitsu kilitlenme ve boğmaya yönelik geliştirilmiş bir savunma sporudur. Bu savunma sporunun antrenmanları karşı tarafı etkisiz hale getirmeyi öğrenmeye yönelik yapılır. Kadınlar için savunma sporları arasında rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir savunma sporudur. Uygulaması oldukça basit ve etkili bir spordur.

Kick Boks

"<yoastmark

Kick Boks’ta tekme kullanabilmeyi daha etkin bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sayede tehlike size yaklaşmadan etkisiz hale getirebilirsiniz. Bu savunma sporunda yumrukların gücü de büyük önem taşıyor. Antrenman tarzları boksla oldukça benzer. Az ve temel hareketlerden oluşmaktadır. Öğrenmesi ve uygulaması ise bir o kadar kolay ve hızlıdır.

Aikido

"<yoastmark

Aikido savunma sporu sayesinde çok fazla güç gerekmeksizin tehlikeyi etkisiz hale getirebilirsiniz. Antrenmanları diğer savunma sporlarına göre ağır değildir. Bu savunma sporunun asıl amacı karşınızdaki rakibin gücünü kullanarak onu etkisiz hale getirmektir. Örneğin; biri kolunuzdan sizi zorlarsa ya da boynunuzu sıkarsa Aikido sporu sayesinde karşınızdaki kişiyi kolayca etkisiz hale getirebilirsiniz.

Wing Tsun

"<yoastmark

Kadınlar için en uygun olan savunma sporlarından bir tanesi de Wing Tsun sporudur. Bir kadın tarafından geliştirilen Wing Tsun sporunun temelinde tehlikeyi en hızlı ve en kısa zamanda yok etmek vardır. Bu sebeple diğer savunma sporlarında olmayan bazı hareketler karşınıza çıkar. Antrenmanlar sayesinde tehlikenin zayıf noktalarını ve eğer zor durumda kalırsanız bunlardan nasıl kurtulacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu savunma sporunun temeli oldukça güçlü bir felsefeye dayanmaktadır. Wing Tsun, Ying Yang ilişkisi temel alınarak disiplin ve denge üzerine kurulu bir savunma sporu geliştirilmiştir. Eğer bu sporu öğrenmeye karar verdiyseniz, savunma odaklı olduğunu unutmamalısınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadınlar İçin Savunma Sporları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin