Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın
Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Sizi sevdiğini söyleyebilir ancak bunun gerçek olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Ya da bunu hiç sözlü olarak ifade etmediyse? Bir erkeğin sizi sevip sevmediğini anlamak zor olabilir ama mümkündür. Sizinle ne kadar vakit geçirdiği, ilişkiniz için ne kadar çabaladığı gibi farklı noktalara bakman gerekecektir. Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? sorusuna cevap arıyorsanız yazımız size yardımcı olabilir.

Davranışlarını Gözlemlemek

Size nasıl davrandığını gözlemleyin. Erkek arkadaşınız sizi seviyorsa, size saygı duyacaktır. Bu, sizi dinlediği, hayatınızda olanları önemsediği anlamına gelir. Sevdiğiniz küçük şeyleri fark eder, birey olarak size değer verir, düşüncelerinizi samimi olarak dinler. Bunlar seni gerçekten önemsediğini gösterir. hareketler her zaman sözlerden önce gelir ve daha net bilgiler verir. 

Duygularını Ne Kadar Sorguladığına Bakın

Erkek arkadaşınız sizi gerçekten seviyorsa onu sorgulamanız gerekmeyecektir. Yani, size karşı ne hissettiğini göstererek veya bunu söyleyerek sevgisini bir şekilde hissettirecektir.

Sizinle Ne Kadar Zaman Geçirdiğini Gözlemleyin

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın

Sizi seven bir erkek sizinle vakit geçirmek isteyecektir. Erkek arkadaşınız düzenli olarak size zaman ayırıyor ve sizi görmek için zahmete katlanıyorsa muhtemelen size aşıktır.

İlk Günden Seni Seviyorum! Diyene İnanmayın

İlk günden kimse kimseyi sevemez. Bu bir hoşlanma olabilir ama sevgi daha derin bir anlam taşır ve oluşması için zamana, kişilerin birbirini tanımasına ihtiyaç vardır. Bir erkek ile öğlen buluşup bir yemek yediğinizde veya sinemaya gittiğinizde o erkek gece size “seviyorum” diyecek kadar gerçekte aşık olabilir mi? Eğer böyle bir durumla karşılaşırsan bu konuda biraz şüpheci olman gerekir.

Sorumluluk Alıyor mu?

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? sorusunun bir diğer cevabı sorumluluk alıp almamasıdır. Yani sadece siz değil, kendisi de plan yapmaya ve randevu ayarlamaya istekli olmalıdır. Her şeyi sizin planlamanız gerekmemelidir. Hiç yoktan bazen sorumluluk alma konusunda istekliyse sizinle ilgileniyordur.

Uzlaşmaya Açık Olduğundan Emin Olun

Biriyle beraber olmak, bazen uzlaşarak fedakârlık yapmak anlamına gelir. Bazen onun daha fazlasını vermesi, bazen ise senin daha fazlasını vermen anlamına gelir. Örneğin; onun sevmeyeceğin bir filmi izlemeye istekli olması veya hiç sevmemene rağmen maç izlemeye istekli olmandır. Karşılıklı özveride bulunmaya istekliyse size âşık olmaya başlıyordur.

Küçük Jestler Yapıp Yapmadığına Dikkat Edin

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Mutfağa giderken sizin de bir ihtiyacınız var mı diye soruyor mu? Telefonunuzun şarjının az olduğunu görünce şarja takıyor mu? Bir şeye ihtiyacınız olduğunu öngörüyor ve hayatınızı daha iyi hale getirmek adına küçük şeyler yapıyorsa muhtemelen sizi seviyordur.

Sizden Utanmadığına Emin Olun

Bir erkek sizi seviyorsa, sizinle olmak istiyorsa sizden utanmamalıdır. Bu durum, sizi arkadaşları ve ailesiyle tanıştırmaya istekli olduğu anlamına gelir. Sizi tanıştırmak istemiyorsa henüz sizden emin olmadığı anlamına gelebilir. Belki de tanıştırmak istememesinin farklı sebepleri olabilir. Ancak utanmak tehlike işareti olabilir.

İnsanların İçinde Size Yakın Olmayı Seviyor mu?

Toplum içinde senin yanında olmayı sevip sevmediğini, el ele tutuşarak veya sana sarılarak şefkatini herkesin içinde sergilemeyi sevip sevmediğine dikkat edin. Böyle davranmıyorsa sizden o kadar da hoşlanmıyor olabilir, fakat insanların önünde utanıyor da olabilir.

İletişiminizin Nasıl Olduğunu Gözlemleyin

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Sizi haftada bir defa arıyorsa, konuşacak fazla bir şeyi olmuyorsa bu muhtemelen iyiye işaret değildir. Ayrıca, sizi gün içinde ne kadar aradığı veya mesaj ile kendisini ne kadar hatırlattığı da önemlidir. Seven kişi sevdiği kişi ile iletişimini koparmaz. Eğer karşındaki erkek saatlerce seni aramıyor, iş yoğunluğunu veya çalışacağını öne sürüp saatlerce bir mesaj atmıyor ise durup bir düşünmen gerekir. Tamam çok çalışması veya odaklanması gerekiyor olabilir, yoğun toplantı döneminde olabilir fakat hiç mi WC ihtiyacı veya yemek ihtiyacı oluşmadı. Bu arada arayamasa bile “Canım, nasılsın? veya seni seviyorum” şeklinde mesaj gönderebilecek kadar hiç vakti oluşmadı mı?

Net olarak söyleyelim, eğer bir erkek seviyorsa sevdiği kadını merak eder. Bunun için de günün farklı saatlerinde iyi olup olmadığınızı kontrol eder ve sizi önemsediğini ve duygularını hissettirir. Öyle “çok yoğundum arayamadım” masalına inanmayalım. Bunu aksi şekilde, size öylesine mesajlar atıyor, düzenli olarak arıyorsa muhtemelen aklından çıkmıyorsunuzdur.

Neleri Önemsediğine Dikkat Edin 

Beraberken, sizin hakkınızda ve gününüzün nasıl geçtiğine dair sorular soruyor mu? Hayatınızda ne olup bittiğini gerçekten önemsiyor mu? Eğer ne yaptığınızla gerçek anlamda ilgileniyorsa, sizi önemsiyordur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin