Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? 
Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Kart yanımızda olmadığı zamanlarda paraya ihtiyaç duyabiliriz. Bundan dolayı da bu konuda bilgi vermek amacıyla, kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır? sorusuna cevap verdik

ATM’lerden kartsız olarak yapabileceğiniz işlemler, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Fakat tüm banka ATM’lerinde yapılabilen; para yatırma, para çekme, ödemeler, başvurular gibi işlemler bulunmaktadır. Bizse bu yazımızda kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz. 

Kartsız Para Çekme İşlemleri 

Kartsız para çekme işlemlerinde kullanılan kartın limitleri kadar para çekimi yapılır, bu konuda bir kısıt yoktur. Tüm bankalarda geçerli olmamakla birlikte hemen hemen tüm banka ya da ATM’lerden kartsız olarak para çekmenin iki yolu bulunmaktadır: 

ATM’den Kart Olmadan Para Çekme 

Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? 
Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bütün banka ya da ATM’lerde geçerli olmamakla birlikte ATM’den kartsız olarak para çekmek mümkündür. Bu işlemin iki yol var: 

Karekod (QR) Kullanarak Para Çekme: Müşterisi olunan bankanın mobil uygulamasına girilerek QR işlem seçeneklerinden para çekme seçeneği tercih edilir. Açılan panele çekilmek istenen tutar yazılır. Ardından ATM ekranında görülen QR kod telefonun kamerasına okutulur ve para çekme işlemi gerçekleştirilir. 

Cep Telefonuna Gelen Şifre Kullanılarak Para Çekme: ATM’den giriş tuşuna basılır, kartsız işlem menüsüne tıklanır. Ardından açılan panelde, para çekme seçeneğine tıklanır. ATM ekranında görülen cep telefonu ile para transferi tercih edilmelidir. Bu seçenek farklı bankalarda farklı şekilde adlandırılabilir. Uygun seçenek tercih edildikten sonra; T.C kimlik numarası, göndericini ve alıcının telefon numarası, çekim tutarı, ad-soyad, SMS’te yer alan 8 haneli şifre girilir.  Böylece işlem tamamlanır. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin