Katar’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

Dünyanın en zengin ülkelerinden bir tanesi olan Katar'da asgari ücret ne kadar? İş imkanları nelerdir? İşte detaylar...

Dünyanın en zengin ülkelerinden bir tanesi olan Katar, çalışanlarına asgari ücret açısından yüksek miktarda ödeme yapmaktadır. Her sene pek çok ülkeden işçi göçü alan Katar, her sene işçiler tarafından en sık tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Peki, Katar’da asgari ücret ne kadar? İş imkanları neler? Yazımızın devamında konu ile alakalı daha detaylı bilgiler yer almaktadır. 

Katar’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Katar’daki asgari ücretler tüm meslek grupları için aynı değildir. Katar’da asgari ücretler meslek grubuna ve çalışma alanına göre değişmektedir. Özellikle asgari ücretler farklı meslek grupları için farklı hesaplanmaktadır. Katar’da asgari ücret, bazı meslekler için ortalama maaş 1.300 riyal civarındadır. 

Ancak Katar’da asgari ücrete sabit bir değer atamak mümkün değil. Katar’da maaşlar çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Daha büyük ve gelişmiş bölgeler daha yüksek ücretler talep etmektedir. Asgari ücretler de meslek grubuna göre değişmektedir. Özellikle inşaat ve petrokimya alanlarında çalışanların maaşları çok yüksek miktarlarda olmaktadır. 

Katar’da meslek maaş yaklaşık olarak 10.000 riyal civarındadır. Katar’da başta mühendisler olmak üzere çeşitli petrol iş merkezlerinde çalışan kişiler iyi maaş almaktadırlar. Mühendislik, Katar’daki en yüksek ücretli mesleklerden bir tanesidir. Katar’da mühendisler ayda ortalama 10.000 ila 20.000 riyal kazanmaktadırlar. 

Katar’da çok az insan asgari ücretle çalışmaktadır. Bu konuda özellikle belirli mesleklerde ve belirli sektörlerde çalışanlar ile çalıştıkları ve içinde bulundukları işlerde mesleki deneyimi olanlar Türkiye’deki gibi çok düşük veya asgari ücretle çalıştırılmamaktadır. 

Katar İş İmkanları Neler?

Katar'da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?
Katar’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

Katar’da işçiler birçok sektörden iş bulabilmektedirler. Özellikle inşaat, petrol ve gaz işlerinde çalışmak için çok sayıda işçiye ihtiyaç duyarlar. Katar’da en çok ihtiyaç duyulan meslekler şu şekildedir: 

 • Katar havalimanı personel işçi 
 • Su tesisatçısı kalfa 
 • Tır ve kamyon şoförleri 
 • İnşaat işçisi 
 • İnşaat utası 
 • İnşaat makinesi operatörü 
 • Vasıfsız petrol çalışanı 
 • Berber ve kuaför 
 • Döner ve kebap ustası 
 • Mimar 
 • Mühendis 

Katar’da çalışmaya karar verenler, yukarıda listelenen mesleklerden iş daha kolay bulabilirler. İşçi olmak isteyenler için genel olarak ne kadar maaş alacaklarını düşünmesi de oldukça önemli bir konudur. Çünkü Katar’da hayat çok zor ve pahalıdır. Bu durumda iyi bir hayat yaşamak ve paradan tasarruf etmek için çok iyi bir gelire sahip olmak çok önemlidir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Katar’da Asgari Ücret Ne Kadar? İş İmkanları Neler?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin