Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?

Sinsi ve kıskanç insanlara karşı "Ben ne yaptım da bana böyle davranıyor?" diye düşünmeyin. O insanlar böyledir. Ağzınızla kuş tutsanız bile sizi kıskandığı için muhakkak beğenmeyecektir. Sinsi ve kıskanç insanlar ile ilişkinizi kesmek en iyi seçenektir. Peki, sinsi ve kıskanç insanları nasıl tanırız?

Hayatta koyduğumuz hedeflere ulaştığımızda kendimizi çok mutlu hissederiz ama bazı insanlar bu mutluluğu bizim için zehir ederler.  Tatlı tatlı gülümseyerek sizin için iyi dileklerde bulunurlar ama içten içe sizi kıskanmadan da duramazlar. Bu insanlar uzak durulması gereken sinsi ve kıskanç insanlardır. Peki, sinsi ve kıskanç insanları nasıl tanırız? Gelin, hep beraber inceleyelim. 

Sinsi ve Kıskanç İnsanların Davranışları 

Etrafındaki İnsanlar ile Yarışır 

Yarışmak en büyük kıskanç insan davranışıdır. Yarışmaktan kastımız sizin başarınızın altında kalmamaya çalışmasıdır. Bir anda karşınızdaki kişi başarısından bahsetmeye başlar ve geride kalmamak için sizin başarılarınıza gölge düşürmeye çalışır. 

İnsanların Başarısızlıklarından Keyif Alır 

Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?
Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?

Karşınızdaki insan başarısızlıklarınızdan hoşlanıyorsa, bu sizi kıskandığının en açık işaretlerinden biridir. Çevrenizdeki biri başarısızlıklarınızı başkalarının gözüne sokmaya çalışıyorsa, o insandan uzak durmak en iyisi olacaktır. 

Taklit Eder 

Kariyerinizi, ilişkilerinizi, kıyafetlerinizi vb. kıskanan biri size benzemeye çalışır, sizi taklit eder. 

İnsanlara Kötü Tavsiyede Bulunurlar 

Size diğer insanlardan veya kararlarınızdan şüphe duymanıza neden olacak şeyler bile söyleyebilirler. Hem de siz onun fikrini sormadan. Sıklıkla bu insanların fikirlerini onlara sormadan duyarsınız. 

Sahte İltifatlarda Bulunurlar 

Kıskanç insanlar size iltifat ediyormuş gibi davranırlar, ancak arkanızı döndüğünüzde kötü niyetli yorumlar yaparlar. 

İnsanlara Karşı Nedensiz Nefret Beslerler 

Hayatınızda sizi sevmeyen bir sürü insanla tanışacaksınız. Bu doğaldır. Ama hiç sebepsiz yere sizden nefret eden biriyle tanıştınız mı? “Beni neden sevmediğini merak ediyorum?” Diye kendinize baskı yapmadan önce, bu kişinin sizi kıskanıyor olma olasılığını düşünün. 

Sürekli Küçümserler 

Kıskanç ve sinsi insanları tanımanın yollarından bir diğeri de başarılarınızı küçümsemesidir. Bir şeyde başarı elde ettiğiniz zaman “Ne var sanki, benimde o kadar imkânım olsa bende yaparım” şeklinde kelimeler duyuyorsanız, o kişiye karşı dikkatli olmakta fayda var. 

Hatalarınızdan Mutlu Olurlar 

Eğer bir hata yaparsanız, bu hata küçücük bir şey olsa bile o insandan duyacağınız ilk cümle “Ben demiştim” olur. En ufak bir hatanız bile onları mutlu etmeye yeter. 

Sürekli Dedikodu Yaparlar 

Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?
Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?

Kıskanç ve sinsi insanlar her fırsatta arkanızdan konuşmaya başlar ve kesinlikle iyi konuşamazlar. Yalan olduğunu bilseler de hakkınızda asılsız dedikodular yaymaktan çekinmezler. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sinsi ve Kıskanç İnsanları Nasıl Tanırız?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin