Kova Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

Dik kafalı olması ile dikkat çeken kova burcu özellikleri arasında neler vardır? hepsi yazımızda.

Element: Hava

Taş: Akuamarin

Renk: Mavi, yeşil

Uğurlu Sayı: 4

Şanslı Gün: Pazar

Anlaştığı Burçlar: İkizler, Terazi, Aslan

Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç, Boğa, Koç

Kova Burcu Özellikleri Neler?

Çok geniş hayal gücüne sahip olmaları ve sezgilerinin çok yüksek olması, dikkat çekici özelliklerinden bazılarıdır. Kova burcu özellikleri arasında onların dik kafalı olması dikkat çeker. Kova burcunu tanımlayan sözcük ‘biliyorum’ dur. Ancak bencil değildirler.

Onlar kimsenin ırkına, cinsiyetine ve maddi durumuna bakmadan, herkesin aynı hayatı yaşamasını isterler. Onlara yaklaşmak kolay değildir. Her ne kadar dostça davransalar bile araya hep bir mesafe koyarlar. Özgürlüklerine çok düşkündürler, bu yüzden bir ilişkisini hemen bitirebilir. Bu yüzden Kova burçlarına aile yaşamı zor gelebilir. Yeni şeyler keşfetmeyi severler.

Fiziksel olarak açık sarı saçları ve renkli gözlere sahip olmaları da kova burcu özellikleri arasında dikkat çeker. Uzun ve orta boya, biçimli bir bedene sahiptirler. Özellikle Kova kadınları kendilerine çok iyi bakarlar. Spor yaşamlarında yer alır.

Kova Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Özgürlüklerine düşkündürler, hep en güzel aşklarını yaşamayı tercih ederler. Evlilikten vazgeçerken geri bıraktığı insanı düşünmezler. Kova burcu kadını dost yanlısı bir yapıya sahiptir; çevreleri oldukça kalabalıktır. Bazen aşk ile dostluğu karıştırabilirler.

Evliliklerini genellikle yanlış karta vererek kuralar. Sonuç olarak, boşanırlar. Kova burcu kadınları aslında değişen, yine de aynı kalabilen kişilerdir. Onlar çok eğlencelidirler, bir ikizler kadınının yanında asla sıkılmazsınız. Anne olma konusunda pek iyi değildirler.

Çocuklarına daha çok bir abla gibi davranırlar, onların yeteneklerini çabuk fark ederler. Çocukları Kova annelerinin anlattığı her şeyi dinlerler. Her türlü sürprize açıktırlar. Açık sözlü kişilerdir, aynı zamanda pratikledir. Gerçek dostu ararlar be bulduklarında Aslan ondan vazgeçmezler. Anılarına bağlıdırlar, bazı hediye ve eşyaları saklamaktadırlar.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Olayları akıl yönünden değerlendirirler, anlaşılması zor kişilikleri vardır. Oldukça zekidirler. Çevresiyle aralarında hep bir mesafe vardır. Bir Kova burcu erkeği asla hayatı şakaya almaz. Pratiklerdir, her alanda ileride düşünürler. Olaylar kötüye gitse bile her zaman sakinliğini kuruyup, mantıklı yaklaşımlar da bulunarak, sonuca ulaşırlar.

Çevresi tarafından saygı duyulan kimselerdir. Hayatlarında çelişkiye izin vermezler. Cesaretli oluşları bazen başlarına iş açabilir. Rol yapmakta usta kişilerdir. Öğrenmeye açıktırlar. Dışarıdan her ne kadar sert görünseler bile, zevkine düşkündürler. Ayrıntılara önem verirler ama bazen duygularını göstermekte çekingen olabilirler. Çocuklarını ileride ayakları yere sağlam bassın diye onları çoğu zaman yalnız bırakırlar.

Listemakale.com

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kova Burcu Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin