Logo İşbaşı İşletme Sahipleriyle Mali Müşavirleri Buluşturuyor

Online ön muhasebe ve e fatura programı Logo İşbaşı’ndan işletmelere ve işletmelerin birlikte çalıştığı mali müşavirlere yönelik bir hizmet; Logo İşbaşı Mali Müşavir Paneli! İşletmenize ait ön muhasebe takibini gerçekleştirdiğiniz Logo İşbaşı’na hâlihazırda çalıştığınız mali müşavirinizi davet edebilirsiniz. Mali müşaviriniz davetinizi kabul ettikten sonra masraflarınızı, alım-satım faturalarınızı, ödeme ve tahsilâtlarınızı anında görüntüleyebilecektir. Mükellef yönetimini ve mali müşaviriniz ile olan iletişiminizi verimli hale getirebilir ve hem mali müşaviriniz hem işletme sahibi olarak siz de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Mali Müşavir Nedir?

Mali müşavir en basit anlatımıyla bir işletmedeki her türlü finansal faaliyeti takip eden, raporlayan, kayıt altına alan kişiye verilen isimdir. Bir işletmenin geleceğe dönük bir plan yapabilmesi için alım, satım ve vergilendirme gibi işlemleri kayıt altına alması, raporlaması, analiz etmesi ve her birinin arasındaki ilişkiyi oluşturabilmesi gerekir. Muhasebe programı kullanılarak yapılan bu analizler ve takipler sayesinde işletmeler geleceğe yönelik verimli bir strateji oluşturabilir. Günümüzde işletmelerde bu analiz işlemlerini yapan kişi mali müşavirdir. 3568 sayılı meslek kanununda belirtilen mali müşavirler bir işletmenin muhasebe süreçlerini usule uygun bir şekilde yönetip denetleyen kişi olarak tanımlanır.

Mali Müşavirin Görevleri

Bir mali müşavir işletmenin sağlıklı bir şekilde faaliyet gösterebilmesini ve zamanla büyümesini sağlayan birçok işlemden sorumludur. Günümüzde işletmelerde görev alan mali müşavirlerin başlıca görevlerinden bazıları şunlardır:

  • İşletmeye ait gelir ve gider parametrelerini kronolojik bir şekilde kayıt altına almak, dosyalamak ve raporlamak.
  • Olası mali tutarsızlıkları önlemek, tutarsızlık meydana geldiğinde gerekli işlemleri yapmak ve düzeltmek.
  • Vergi ödemelerini ve iadelerini planlamak, ilgili yasalar değiştiğinde işletmenin bu yasalara uygun aksiyon almasını sağlamak.
  • SGK gibi kurumlarla işletmenin arasında geçen ilişkiyi makul ve verimli bir zeminde tutmak.
  • İş planlarını, raporları ve finansal tabloları düzenlemek, gerektiğinde sunmak.
Logo İşbaşı
Logo İşbaşı

İşletme Sahipleriyle Mali Müşavirleri Buluşturan Uygulama

Mali müşavirler bir işletmenin büyüyebilmesi ve verimli bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için kilit rol oynar. İşletme sahiplerinin büyüme yakalayabilmesi için mali müşavirlerle sürekli olarak temas halinde olması gerekir. Günümüzde işletme sahiplerinin büyük bir bölümü işletme için herhangi bir karar almadan önce mali müşavirlerden fikir ve tavsiye alır. İşletme sahiplerinin kullanımına sunulan Logo İşbaşı işletme sahiplerini ve mali müşavirleri bir noktada toplayarak, işletmenin ihtiyaçlarının daha kolay bir şekilde giderilmesini sağlar. Bu uygulamalar sayesinde işletme sahipleri kendi işletmeleri için ihtiyaç duydukları mali müşavirlere daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve çalışmaya başlayabilir. www.isbasi.com adresinden saniyeler içinde ücretsiz üye olarak 14 günlük deneme üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Unutmadan Mali Müşavir Paneli kullanmak tamamen ücretsiz.:)

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Logo İşbaşı İşletme Sahipleriyle Mali Müşavirleri Buluşturuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin