M Plus Türkiye’den yılsonuna kadar 1000 kişiye daha istihdam

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden M Plus Türkiye, 7 bin kişiye ulaşan çalışan kadrosunu sürekli büyüterek özellikle Anadolu’da yaşayan gençlerin istihdamına katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanına doğru genişleme hedefiyle bu yıl en az 1000 kişiye daha istihdam imkânı yaratacak olan şirket, yıl sonuna kadar Almanca ve Felemenkçe bilen, Türkiye’nin her yerinden evden çalışacak 300 genci daha bünyesine katacak. İşe alınan gençlere M Plus bünyesinde uluslararası kariyer imkânı da sunuluyor.

 

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M Plus bünyesinde hizmet veren M Plus Türkiye, Anadolu’da yaptığı yatırımlarla bölgesel kalkınmaya ve istihdamı artırmaya katkıda bulunuyor. 7 ilde yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayan M Plus Türkiye; Van, Şanlıurfa ve Malatya’da en çok sigortalı çalıştıran ve kadın istihdamına en fazla katkı sağlayan işverenler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

 

Türkiye’nin genç ve nitelikli iş gücünde güçlü potansiyeli sayesinde özellikle Almanca, Fransızca ve Flemenkçe dillerinde M Plus’ın üssü olarak konumlanan M Plus Türkiye, bu yıl 39 ilden Almanca bilen 250 kişiyi Müşteri Temsilcisi olarak bünyesine kattı. Yılsonuna kadar 300 kişiyi daha istihdam edecek olan şirket, adaylara Türkiye’nin her yerinden uzaktan çalışma fırsatının yanı sıra uluslararası kariyer yapma imkânı da sağlayacak.

 

Genç işsizliğini azaltmaya katkı sağlayacak

Ülke genelinde istihdam seferliği başlattıklarını söyleyen M Plus Türkiye İnsan Kaynakları, Kalite & Eğitim, İdari İşler & Satın Alma'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Şanlıoğlu, “Müşteri deneyimi üzerine en çok konuştuğumuz konular arasında yer alıyor. Hem kaliteye artık daha fazla önem veriliyor hem de çok daha donanımlı ve birden fazla alanda hizmet veren “müşteri temsilcisi” (Super Agent) ihtiyacı artıyor.   M Plus Türkiye olarak kendi bünyemizde kurduğumuz Akademi ile bu ihtiyaca odaklanıyoruz ve çalışanlarımızın gelişimine destek oluyoruz. Bugün itibarıyla yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. M Plus’la güçlerimizi birleştirerek, yeni geliştirdiğimiz teknoloji çözümlerimizi yurt dışında yeni pazarlara sunarak hizmet ihracatımızı artırıyoruz. Dolayısı ile faaliyet gösterdiğimiz tüm illerde çalışanlarımıza uluslararası kariyer imkânı da sunuyoruz. 

En büyük amaçlarımızdan biri de nitelikli gençlerimizi yetiştirmek, istihdam etmek ve genç işsizliğini azaltmaya katkı sunmak” dedi.

 

Uzaktan çalışma öncesinde çalışanların ikamet ettikleri adresin önemli bir kriter olduğunu söyleyen Şanlıoğlu, “Bu konuların ortadan kalkmasıyla Türkiye’nin tüm illerinden alım yapabiliyoruz. Böylelikle işverenlere ve adaylara optimum fayda sağlamakla kalmıyor, küçük yaşta çocuğu olan kadınların, engeli nedeniyle işe gelemeyecek durumda olan kişilerin de iş gücüne katılmasını sağlıyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin her yerinden Almanca bilen temsilciler alınacak

M Plus Türkiye’nin ülke genelinde evden çalışma imkânı sunduğu işe alımları devam ediyor. Ana dil seviyesinde Almanca ve Felemenkçe konuşabilen, takım çalışmasına yatkın,   iletişimi kuvvetli, bilgisayar bilgisi olan, evden sakin bir çalışma ortamında çalışabilecek adayların M Plus Türkiye’ye başvuruları bekleniyor.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
M Plus Türkiye’den yılsonuna kadar 1000 kişiye daha istihdam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin