Marka Patent Hukuku Nedir?
Marka Patent Hukuku Nedir?

Marka Patent Hukuku Nedir?

Modern dünyada giderek artmakta olan girişimcilik ya da pazarlama kapsamında hukuki süreç oldukça önemlidir. Girişimcilerin kalıcı bir iş yapabilmesi sözleşmelere, çıkardıkları markanın ya da ürünlerin patentine dair yükümlülükleri yerine getirmesiyle ilişkilidir. Bu hizmetin gereğinden fazla ücretlendirilmesi ya da piyasada farklı fiyatlara sahip olması marka patentine ve sözleşmesine aykırı davranmayı beraberinde getirir. Bir patente sahip olmak için gerekli tüm süreç yakından takip edilmeli ve tescil altına alındıktan sonra resmi kimlik kazanılması gerekmektedir. Aksi takdirde hukuki anlamda anlaşmazlık meydana gelir ve girişimci bireyler çözüme kavuşturmak zorundadır. Burada devreye marka patent hukuku girer. Markanıza ait patent almanız için gerekli olan tüm süreci kapsar. Yetkili firmalarla görüşme,  süreci yakından takip etme ve özellikle de başvuru süreci ile ilgilidir.

Marka patent hukuku kapsamında hizmet veren avukatlarla birlikte çalışmalar yürütülmelidir.  Profesyonel hukuk kadrosu sayesinde müracaat dönemi, işlem dönemi ve sonuç dönemi en ince ayrıntısına kadar ele alınır. Gün gün süreç takip edilir. Marka izleme bölümü vekiller aracılığıyla açılır. Patentin sağlıklı ve titiz bir şekilde elde edilmesi için gereken tüm aşamalar hayata geçirilir. Ön araştırmalar yapılır. Ardından müracaat aşamasına geçilir. Tüm aşamalar birbirini izler konumdadır. Tescili almak, talepte bulunmak ve kısıtlamalarla karşılaşmadan anlaşma yapmak adına profesyonel hizmet almak şarttır. Hem markaya dair hem patente dair hem de işleyen sistem ve sürece dair kalite hiçbir zaman arka plana atılmamalıdır.

Marka patent hukuku kapsamında sınır tanımayan ve marka avukatları ile çalışma gösteren danışmanlıklardan hizmet almak gerekir. Böylece süreç çok daha yakından takip edilir. Gerekli haklara çok daha kolay ulaşılır. İşlem sorunsuz bir şekilde tamamlanır ve çözüme kavuşturulur. Ardından markaya ait patent elde edilir ve kullanımına rahatlıkla başlanabilir.

İhtiyaç hâlinde uluslararası hukuk bürosu olan Aşık & Partners Hukuk Bürosu ile tahkim davalarına dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Güvenilir bir şekilde hukuki süreci yürütmek isterseniz hukuki alanda en iyi danışmanlık hizmeti veren  Aşık & Partners Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Marka Patent Hukuku Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin