Masumlar Apartmanı İnceleme
Masumlar Apartmanı İnceleme

Masumlar Apartmanı İnceleme

Son zamanların en çok konuşulan dizisi Masumlar Apartmanı..

İçinde herkesin kendinden , geçmişinden izler bulduğunu düşündüğü dramatik bazen de trajikomik kalan  hikaye.

Meraklılarını edebiyata, şiire de doyuran hikayede, bolca Turgut Uyar mısrasını duyabilirsiniz.

Masumlar Apartmanı Karakterleri

Karakterlere gelince… Onları tek tek analiz etmek bile başlı başına birer makale konusu aslında. Kişilikler öylesine yoğun , zor ve karmaşık ki her birini anlamak ve onların hikayesine dahil olduğunuzu düşünmek bile oldukça zor.

Daha çok entelektüel bakış açısına sahip kimselerin , üzerine derin ve kaosla dolu yazılarla eğildiğine şahit olduğumuz bir dizidir Masumlar Apartmanı. Kimisine göre bu ruh halini yorumlamanın kalburüstü kimselerce yapılabileceğinin ima edildiği dizinin bambaşka bir yönü daha var. Hangi aileye , eve doğmuş olursak olalım birçoğumuzun yaşadığı o sancılı anne-baba krizleri..

Masumlar Apartmanı İnceleme
Masumlar Apartmanı Hakkında Bilgiler

Büyüdüğümüz evler -biz kriz anlarında aksini iddia etsek bile- bizi biz yapan çoğu özelliği bir arada barındırıyor. Elbette her birimiz kendi tecrübelerimizi ediniyor, gelişiyor ve değişiyoruz. Öte yandan  inkar ettiğimiz ama içten içe de ‘çünkü size benziyorum’ diye isyan eden bir benzerlik buluyoruz bizi yetiştirenlere kızarken.

Aslında birçoğumuz sırtımızda taşıdığımız, asla kurtulamayacağımızı sandığımız bu kamburları eş seçerken yahut ebeveyn olduğumuzda ‘ben bu kadını(adamı) bir yerden tanıyorum’ deyiveriyoruz.

İnkar ettiğimiz kaçtığımız ,en derin tövbeleri edip her defasında sağlam bir küfür ile bozduğumuz, korktuğumuzda sarıldığımız, her sarıldığımızda yine uzaklaştığımız o kalın, soğuk, karamsar, içli, lanetli his : “Ama onlar benim ailem”

Üzerine onca düşünülmüş, kişisel gelişim kitapları yazılmış, felsefecilerce tartışılmış bir konudur aile olmak. Bu dizide aile olmanın daha çok karanlık yönü ele alınmış. Dizinin kaotik hikayesi izleyeni içerisine alıp geçmişe bakmasını, hatırlamasını, sorgulamasını ve her yönüyle sahiplenmesini sağlıyor. Her gerçeklik gibi biraz sarsıyor elbette hatta daha incelikli , empatik ruhlar için hırpalayıcı olabiliyor.

Masumlar Apartmanı tüm bu karanlığa rağmen öyle içten ve insanı saran bir hikaye ki. İzlerken klasik ‘bizi anlatıyor’ hissini yaşıyorsunuz. Dizi konusu size yalnız olmadığınızı söyleyiveriyor.

Adını resim kutusu koyduğumuz aleti , muhteşem oyuncu kadrosuyla daha sevimli hale getirebilen ender işlerden Masumlar Apartmanı.

İyi Seyirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Masumlar Apartmanı İnceleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin