Yolunda Gitmeyen Bir İlişkinin 5 İşareti
Yolunda Gitmeyen Bir İlişkinin 5 İşareti

Yolunda Gitmeyen İlişki İçin 5 İşaret

Yolunda Gitmeyen İlişki İçin 5 İşaret” başlığını verdiğimiz bu yazımızda aşk ve ilişki kavramlarını incelerken, yolunda gitmeyen ve SOS veren ilişkilerin işaretlerini de değerlendirdik.

İki insanın birbirleri ile duygusal bağ kurarak güzel vakit geçirmeleri flört ve ilişki kavramları ile adlandırılıyor. Günümüzde insanlar hızlı yaşam temposu nedeniyle veya dertlerini çok fazla büyüttüklerinden dolayı birisine derin anlamda bağlanamıyor.

Yeni bir ilişkiye başladıklarında da hayallerindeki insanı bulduklarını sanıyorlar ama o insanı tam olarak tanıyamadıklarında yollarını ayırmak zorunda kalıyorlar. Böylece kendilerini sürekli bir kısır döngüde kalmış gibi hissediyorlar.

Güzel bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız sizi anlayan, güzel vakit geçirebileceğiniz insanlar bulmaya çalışın. Böyle bir insanı bulduğunuzda zaten ilişkiniz herhangi bir aksilik olmadığı sürece uzun ömürlü olacaktır. Daha önce yaşadığınız ilişkilerden ders çıkararak bir sonraki birlikteliğinizde aynı hataları tekrarlamaktan kaçınmalısınız. Yolunda Gitmeyen Bir İlişkinin 5 İşareti

Yolunda Gitmeyen Bir İlişki İçin Neler Yapılabilir?

Yolunda Gitmeyen İlişki İçin 5 İşaret Nedir?

1)Küçümseme

Diyelim ki romantik bir birliktelikte olduğunuz insanla güzel bir akşam geçiriyorsunuz. Sizin için önemli olan veya hayatınız içinde gelişen olumlu bir şey veya olay hakkında konuşuyorsunuz. Sevdiğiniz insan konuştuğunuz konuyu küçümsüyor ve bunu gün boyunca devam ettiriyor. Karşınızdaki insan, önemsediğinizi küçümsüyor. Küçümseme bir insanı hafife almaktır ve insan sevgilisini küçümsemez, aksine onu motive etmek için elinden geleni yapar.

2)Savunmacı Olmak

Sevdiğiniz insan size karşı durmadan büyük hatalar yapıyor. Üstelik, her konuştuğunuzda kendini ifade edebilmek için sizi kırarak savunmacı bir şekilde konuşuyorsa bu durup gözden geçirmeniz gereken bir durumdur.

3)Yıkıcı Eleştiri

Bir insana hatasını düzeltebilmesi için yapıcı eleştiri yapılabilir ama yıkıcı eleştiriler sadece insanın karakterine saldırma amaçlı yapılır. Yıkıcı eleştirinin amacı da bu. Genellikle insanlar birbirlerine yıkıcı eleştiri yaptığında aralarındaki iletişimi koparıyorlar.

4)En Küçük Hatalarda Bile Tartışmak

Küçük hatalar görmezden gelinebilir ve düzeltilmesi basit şeylerdir. Yaptığınız en küçük hata bile büyük tartışma çıkarıyorsa bu yolunda gitmeyen ilişki işareti olarak değerlendirilebilir.

5)Engelleme

Aranızda gerilim dolu bir tartışma oldu ve sakinleşmek için kabuğunuza çekildiniz. Ona ulaşmaya çalıştığınızda sizi ulaşabileceğiniz her yerden engellemiş olduğunu görüyorsunuz. İşte bu davranış yanlış bir kişiyle ilişkide olduğunuzun göstergesi.

Normal bir ilişkide, tartışabilmek ama kırmadan ve sorun çözme amacıyla yapılan tartışmalar ilişkiyi olumlu etkileniyor. Sevdiğiniz insana karşı dürüst olmaktan vazgeçmeyin ve gerekirse tartışın. Fakat bu tartışma az önce bahsettiğimiz şekilde engelleme gibi son derece olumsuz bir hareket ile karşılanıyorsa o ilişkinin doğruluğu konusunu masaya yatırma vakti gelmiş demektir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yolunda Gitmeyen İlişki İçin 5 İşaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin