Milliyet Enerji Dergisi Dünyadaki Ani Değişimlere Karşı Çizilmiş Yeni Yol Haritalarını İnceliyor

Değişen dış politik gelişmeler doğrultusunda enerji sektörü yeniden yapılanmaya devam ediyor. Ülkelerin alacağı uzun dönem enerji politikalarıyla ilgili soru işaretleri devam ederken Milliyet Enerji Dergisi, güncel gelişmeleri alanında uzmanlarla yorumluyor.

 

 

Milliyet Enerji Dergisi on beşinci sayısında savaşın gölgesinde kalan dünya düzeninde, farklı yönlere esen rüzgarları konuşuyor. İklim krizi mücadeleleri, dünyanın petrol ve doğal gaz taleplerini karşılaşamıyor olması problemlerinin yanı sıra Ukrayna’daki savaşta yaşanan gelişmeler enerji sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen uzmanları yeni sayıda farklı enerji stratejilerini anlatıyor. 

 

Son dönemde Avrupa Birliği’nde Yeşil Dönüşüm’ün belli noktalarda sekteye uğraması, yüksek karbon emisyonu salan kaynaklara geri dönüş sinyalinin verilmesi ve daha birçok belirsizlik ülkelerin enerji stratejilerinde çok yönlü planlar yapmasıyla sonuçlanıyor. Uzmanlar enerji politikalarında esnek adımlar atmanın önemini vurguluyor. Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, Türkiye’de hızla artan elektrik tüketimini hatırlatarak, baz yük santraline yatırım ihtiyacına dikkat çekti. Polat Holding Enerji Grup Başkanı Arkın Akbay, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, temiz enerji üretmek ve enerji krizine karşı daha dayanıklı olmak için rüzgar ve güneş enerjisine odaklandıklarını söyledi. Avrupa’ya yenilenebilir enerji köprüsü kurduklarını da kaydetti. Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın ise enerji üretim ve tedarik projeksiyonlarını yenilenebilir enerjiye göre planlayan ülkelerin bu krizlerden diğer ülkelere göre daha az zarar gördüğünü vurguladı. 

 

Milliyet Enerji, yeni sayısında dünyadaki gelişmelere de ışık tutmaya devam etti. Alman Milletvekili Roderich Kiesewetter, AB’nin enerji politikalarının gidişatını yorumladı. Kiesewetter, Yeşil Mutabakat’ın zaman alacağını belirterek, Ukrayna’daki savaşın Avrupa enerji politikalarında yaratabileceği değişim olasılıklarını değerlendirdi.

 

27 Haziran Pazartesi günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Enerji dergisine, dijital platformlarda Dergilik ve Getir uygulamalarından da erişilebilecek.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milliyet Enerji Dergisi Dünyadaki Ani Değişimlere Karşı Çizilmiş Yeni Yol Haritalarını İnceliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin