Nakliyat Şirketi Nasıl Açılır ?

Nakliyat Şirketi Kurmak İstiyorum

Eğer fiziksel gücü ve dayanıklılığı yerinde elemanlarınız ve taşıma aracı olarak kullanabileceğiniz bir kamyonetiniz varsa, taşımacılık işine girerek kazançlı bir iş kurabilirsiniz. Başlamak için çok fazla bütçeye ihtiyacınız da yoktur. Ancak, mali problemlerden ve bir takım yükümlülüklerden kendinizi korumak için taşımacılık  işine girmeden önce bilmeniz gereken bir takım önemli adımlar bulunmaktadır:

Nasıl Başlanır?

  • Mobilyaları ve diğer ağır eşyaları taşımak fiziksel güç ve dayanıklılık gerektirmektedir. Taşıma işi için alacağınız elemanlarınızın fiziksel yeteneklerini test edin ve işe alım yapmadan önce genel bir sağlık kontrolü yaptırın.
  • Ekipman için ne kadarlık bir yatırıma ihtiyaç duyacağınızı tespit edin. En azından bir kamyonet veya kamyona , paketleme için battaniyeler, bantlar , koliler ve rampaya ihtiyacınız olacaktır. Bir diğer opsiyon ise, her taşıma işine göre farklı büyüklükte kamyonetleri kiralamaktır. Yapmanız gereken aracı satın almak ile kiralamak arasındaki maliyet analizini yapmak ve en kârlı olan yolu seçmektir.
  • Ev taşıma işini gerçekleştirmek için ekstradan yardıma ihtiyaç duyup duymayacağınıza karar verin. İşleri zamanında tamamlayabilmek ve büyük objelerin naklini rahatlıkla gerçekleştirebilmek için büyük ihtimal ile yardıma ihtiyacınız olacaktır. Yardım için çeşitli iş gücü kaynaklarını ve saat tarifesini öğrenin.
  • Daha büyük işler, uzun mesafeler arasında ev taşıma ya da normalden çok daha fazla eşya içeren taşımalar, için bütçenizi ayarlayın.
  • Hedef pazarınızı belirleyin. Başlangıçta küçük çapta bir işletme kurmak ve zaman içinde büyütmek sizin için daha avantajlı olabilir. İlk etapta öğrenciler ya da apartman sakinleri gibi daha az eşyası olan grupları hedef alabilirsiniz. Bir başka hedef kitle ise, bakım ya da huzur evine taşınan kimselerdir. İşe yaramayacak eşyaların bir yardım kuruluşuna naklini de organize edebilirsiniz.
  • Ne tipte bir sigortaya ihtiyacınız olduğu konusunda bir sigorta acentesi ile görüşün. Ev taşımak büyük ihtimal ile diğer işlere göre daha kapsamlı bir sigorta yaptırmanızı gerektirecektir, çünkü her an eşyaları düşürme veya kırma tehlikesi ile karşı karşıya olmanızın yanısıra, aracınızın, sizin ve çalışanlarınızın da sigortalanması gerekecektir.
  • Bulunduğunuz yerdeki belediye ile görüşerek “Evden Eve Nakliyat” işine girmeden önce ne tipte ehliyet ve izinlere ihtiyaç duyacağınızı belirleyin. Vergi dairesine işyerinizin kaydını yaptırın.
  • Bir danışman veya avukat ile görüşerek işyerinizin mali ve vergisel işlemlerini nasıl düzenlemeniz gerekeceğini öğreninAyrıca işletmenizin limited mi yoksa şahıs firması mı olarak kurulacağını da belirlemeniz gerekecektir.
  • Nakliyat firması kurmanın ve yürütmenin (pazarlama ve muhasebe işlemleri de dahil) kolay yollarını tespit edin. İlgili kurslara katılın, kitaplar okuyun. Faturalandırma, muhasebe işlemleri ve yazışmalar için kişisel bir bilgisayar edinin.
  • Yerel gazeteler ve çeşitli online sitelere ilanlarınızı verin .  Online ve basılmış rehberlerde yer alın. Bir web sitesi düzenleyerek, hizmetlerinizi, irtibat bilgilerinizi paylaşın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nakliyat Şirketi Nasıl Açılır ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin