Ostim’li Sanayiciler Seçim Yaptı

ORSİAD’ın seçimli olağan genel kurulunda sanayici Levent Çamur yeniden başkan seçilirken, derneğin unvanında değişiklik yapıldı. Seçimde konuşan Başkan Çamur, “Bugünkü ekonomik koşullarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma değeri yüksek ürün üretmekten başka çare yok” dedi.

 

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin 23. Olağan Genel Kurulu, derneğin OSTİM’deki tesislerinde gerçekleşti. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği genel kurula tek aday olarak giren mevcut Başkan Levent Çamur, iki yıllık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi, pandemi sürecinin hem ekonomiye, hem sosyal hayata olumsuz etkilerine dikkat çekti. Salgın döneminde başta OSTİM’de üretim yapanlar olmak üzere Türk sanayicisinin yaşadığı sorunlar, sektörlerin içinde bulunduğu olumsuzluklar ve üreticinin beklentilerine ilişkin saha araştırmaları yaptıklarını söyleyen Başkan Çamur, bunları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaştıklarını kaydetti.

 

Finansmana Erişim İlk Gündem Maddesi

Çamur, “Salgın sürecinde reel sektöre dönük hazırlanan desteklerde söz konusu saha çalışmalarımızın dikkate alınmış olması memnuniyet verici” dedi. Yine finansmana erişim noktasında üyelerin yaşadığı sorunların asgariye indirilmesi için özel ve kamu kuruluşlarıyla temaslarını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Levent Çamur, “Yeni dönemde bu girişimlerin somut sonuçlara dönüşeceğini umut ediyoruz” diye konuştu. Çamur, bugünkü ekonomik koşullarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma değeri yüksek ürün üretmek, ürettiğini ihraç etmekten başka çare olmadığını da bildirdi.

 

Artık İş Adamları Değil İş İnsanları

ORSİAD’ın genel kurulunda faaliyet raporunun okunup onaylanmasından sonra seçime geçildi. Oylamada Levent Çamur yeniden başkan seçilirken, Bilal Güneş ve Mehmet Duman başkan yardımcısı, İslam İrşat Mor genel sekreter, Ahmet Uğur Erzurum sayman, Ömer Ünsal, Talip Işık, Abdullah Aybars Göztepe ve Ümit Budak ise yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Derneğin "OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları Ve Yöneticileri Derneği' olan unvanı ise genel kurul kararıyla "OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği" olarak değiştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ostim’li Sanayiciler Seçim Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin