Özlem Özdil Kimdir? Nerelidir?

Özlem Özdil, halk ozanlığı yapan bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Bu sebepten dolayı ilgi alanı Türk halk müziği olmuş ve kendini geliştirerek bu müziğin en önemli sanatçıları arasına katılmıştır.

Başarılı ses sanatçısının doğum yeri, Almanya’da bulunan Hannover şehridir. Çocukluk yıllarından itibaren babasından bağlamaya ilişkin bilgiler ve uygulamalı dersler almıştır. Yaklaşık olarak 17 yaşına kadar Almanya’da yaşayan fakat hiç görmediği Anadolu’ya bağlılığını korumayı da başarabilen Özdil, 1996 yılında Türkiye’ye gelmiştir.

Türkiye’ye geldikten sonra Musa Eroğlu, Güray Hafiftaş ve Güler Duman gibi önemli halk sanatçıları ile çalışmıştır. Bu süreçte önemli deneyimler kazanarak kendini geliştirmeyi sürdürmüştür. 2021 itibariyle ise 6 adet albümü, 2 adet single parçası mevcuttur.

Özlem Özdil Albümleri Hangileridir?

Genç ses sanatçısının albümleri yoğun ilgi görmektedir. Çünkü Özlem Özdil albümleri ile birlikte single parçalarıyla da dikkat çeken kaliteli sesler arasındadır. Genç sanatçının söz konusu eserleri şöyledir:

  • Uzakların Türküsü (12 Parça)
  • Yürü Be Haydar (12 Parça)
  • Gönlüm Dağlarda (12 Parça)
  • Zamansız Yağmur (11 Parça)
  • Yollarına Kar Mı Yağdı? (12 Parça)
  • Hoy Nani (8 Parça)
  • Candan İleri (Single)
  • Tez Gel (Single)

Özlem Özdil şarkıları ile pek çok sanat severin beğenisini kazanmıştır. Henüz çalışmalarının başında olması ise yeni çalışmalarının sevenleri tarafından sabırsızlıkla beklenmesine yol açmaktadır.

Özlem Özdil Aslen Nerelidir?

Özdil’in doğum yeri Hannover’dır fakat ünlü sanatçı aslen Kahramanmaraşlıdır. Soy kütüğünün kayıtlı olduğu yer ise Afşin’in Kötüre Köyü’dür. Özlem Özdil’in babası Dursun Özdil, gençlik yıllarında Kahramanmaraş’tan Almanya’ya göç etmiştir. İleride Türk halk müziği icra edecek olan kızı da burada doğmuştur. Dursun Özdil’in doğum tarihi 1958’dir.

Kaç Yaşındadır?

Özlem Özdil’in doğum tarihi tam olarak 8 Aralık 1979’dur. Yani ünlü ses sanatçısının yaşı, 2021 itibariyle 42’dir.

Kardeşi Var Mıdır?

Genç halk sanatçısı Özlem Özdil’in bir kardeşi vardır. Özgür Özdil adındaki erkek kardeşi zaman zaman ünlü sanatçıyla beraber sahne almaktadır. Özdil’in kardeşi ile yorumladığı “Şu Dağın Yükseğine Erseler” adlı çalışma Youtube üzerinde yaklaşık 1 milyon tıklanma sayısına ulaşmıştır.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özlem Özdil Kimdir? Nerelidir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin