Siyam Kedileri Hakkında Bilgiler
Siyam Kedileri Hakkında Bilgiler

Siyam Kedileri Hakkında Bilgiler

Masmavi gözleri ve üstün zekası ile sizi her gün biraz daha kendine hayran bırakacak olan siyam kedileri saf ve doğal bir ırktır. Bazı insanlar tarafından tipleri itici bulunsa da siyam kedisi besleyen ve seven insanlara göre dünyanın en güzel kedi cinslerinden biridir.

Siyam Kedileri Saldırgan Mıdır?

Sert görünen surat ifadeleri onları biraz saldırgan gibi düşündürse de çok sabırlı kedilerdir. Özellikle bebek olan evlerde bebek bakıcısı gibi davranırlar. Yalnız yavruyken oyun oynamayı abarttıkları için saldırgan sanılıp beslemekten vazgeçen aileler olmaktadır. Çünkü gerçekten de sürekli koşuşturma ve oyun halinde olduklarından sizi tırmık izi içinde bırakabilirler.

Siyamlar karakterli kediler oldukları için onları eğitmek biraz zordur. Canınızı acıtmaması için size verilen önerilerde bağırıp azarlama, odaya kapatma, burnuna hafifçe vurma, hayır diyerek yapmamasını beklemek pek etkili olmayacaktır. Genelde sevgi dili daha çok işe yarar. Zaten yaşanmış tecrübelere göre 6. aydan sonra sakinleşip, olgunlaştıkları görülür.

Siyam Kedilerinin Çocuklar İle İletişimi Nasıldır?

Siyam Kedilerinin Çocuklar İle İletişimi Nasıldır?
Siyam Kedilerinin Çocuklar İle İletişimi Nasıldır?

Evdeki bebeklerle sevgi yarışında olan siyam kedileri bebeklerin beşiğinde uyumaya bayılırlar. Bebeğe hiçbir zarar vermeden yanına kıvrılıp yatarlar.

Çok rahatlarına düşkün olmalarından dolayı uyurken rahatsız eden, severken bunaltan çocuklara ise çok da tahammül etmeyip ufak bir tırmık atabilirler. Çocuklarınız oynasın diye kedi sahiplenecekseniz siyam kedisi çok da doğru bir seçenek değildir. Aslında hiçbir hayvan çocuklar oynasın diye sahiplenilmez.

Sık Hastalanırlar Mı?

Kaliteli mamalarla beslenen ve stres yaşamayan siyamlar gayet sağlıklı yaşayabilirler. Üşütmeye ve strese karşı özellikle hassas bir bünyeleri vardır.

Karakter Özellikleri

18.yüzyılda özel kabul edilmiş ve saygı duyulmuş olan siyam kedileri çok asil hayvanlardır. Duruşları, bakışları ile günümüzde de asaletiyle göz doldurmaktadır. Çok akıllı olmaları onları besleyenlerin daha da hoşuna gider. Kısa ipek gibi tüyleri fazla dökülmemeleri sebebiyle ev için avantajdır. Çok oyuncudurlar. İstemedikleri zaman size kendini sevdirmezler. Sahiplerini sevdikleri zaman onların karakterine bürünmeye başlarlar.

Ne kadar anlatılsa yetmeyecek olan siyam kedileri tam bir ev arkadaşı gibidir. Yalnız yaşayanlar için yaşama sevinci olacaktır. Fakat kendileri evde uzun süreli yalnız kaldıklarında strese gireceklerdir. Huzursuz ve mutsuz ev ortamlarından bile etkilenip hastalanabilirler. Sağlıklı ve sevgiyle yaşayacakları bir ortamda ortalama olarak 11-15 yıl yaşarlar.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyam Kedileri Hakkında Bilgiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin