Artık Tanımakta Zorlanacağımız 7 ünlü
Artık Tanımakta Zorlanacağımız 7 ünlü

Artık Tanımakta Zorlanacağımız 7 Ünlü

Kimisi estetik ameliyat geçirmiş kimisi de kontrol edilemeyen kilolar almış. Bu yazımızda aniden ya da kısa zaman içinde değişime uğramış ve artık tanımakta zorlanacağımız 7 ünlü isme yer vereceğiz.

Ünlü isimler oynadıkları filmlerde yaşlarının gerektirdiği rollere daha çok yakışırlar. Örneğin gençken komedi filmlerinde oynayan bazı oyuncular yaşları ilerlediğinde dram filmlerinde boy gösterirler. Bunun sebebi ise oyuncunun yüzünün de eskimesidir. Ancak bazen oyuncular görünüş olarak birdenbire değişirler. Öyle ki bu değişimler hayranlarını da üzen değişimlerdir.

Tanımakta Zorlanacağımız 7 Ünlü İsim

Pamela Anderson

90’larda güzelliğinden Pamela Anderson kadar söz ettiren başka bir isim olmamıştır. Komşu kızı gülümsemesi, kendisi ile özdeşleşen sarı saçlara ve bir Barbie bebek görünümlü vücuduyla Bay Watch’ı izleyen her gencin ya da adamın hayalini süslemiştir. Dizide Pamela Anderson’ın sahilde kırmızı tek parçalı mayosuyla yürümesi pop kültürümüzün hala bir parçası konumunda ve aradan 30 yıl geçmesine rağmen bu gibi bir mayoyu satın almanız mümkün. Kendisi yüz bakımından doğal bir güzelliğe sahipti ve sadece tek bir bölgesinde estetik bulunuyordu.

Sonsuza dek ikonik bir Kaliforniya kızı olacakmış gibi duruyordu. Aslında buradaki asıl sıkıntı Pamela Anderson’ın Kanadalı olması. İkincisi ise plaj hatunlarının sahiden de çok güneşte kalması.

Pamela Anderson günümüzde de 90’larda kendisi ile özdeşleşen koyu göz makyajına ve sarı saçlara sahip ancak nasıl oluyorsa artık eskisi gibi görünmüyor. Bu bir Rockstar ruhu ile çok fazla parti yapmanın neticesi olabilir mi? Yoksa Pamela Anderson’ın uzun ömürlülüğü karaciğerinde yaşadığı rahatsızlıklardan dolayı darbe mi aldı? Kimsenin sonsuza dek 20 yaşında görünmeyeceği bir gerçek ancak yine de kibar olmak adına Pamela Anderson gibi 50’li yaşlarında olan Sandra Bullock ya da Jennifer Aniston’dan bahsetmeyelim.

Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner
Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner, 2015 yılında resmi olarak erkekten kadına cinsiyet değiştirmesi ile adından çokça söz ettiren bir ünlü. Önceleri Bruce Jenner olarak bilinen ve olimpiyatlarda Amerika’ya 1976 yılında altın madalya getiren bir dekatlon atleti olarak biliniyordu. Bruce Jenner sonrasında birkaç seneliğine bir spor sunucusu ve televizyon ünlüsü oldu.

Sonrasında ise onu belirsizlik içerisindeki kariyerinden eşi Kris Jenner kurtardı ve ticaret yetenekleri ile güzel ciro yaptılar. Aynı zamanda birlikte iki çocuk yapmışlardı. Bunca zaman Bruce Jenner bir erkeğin bedenindeki kadın oluşu gerçeği ile yaşıyordu.

2015 yılında gazeteler bu sansasyonel değişikliği bildirmeye başladı ve en sonunda Bruce Jenner, Caitlyn Jenner olarak ortaya çıktı. Hem de tüm bunlar Kris Jenner ve altı çocuğu Kardashian’lar kadar göz önünde ünlüler konumundayken oldu.

Caitlyn Jenner, Diane Sawyer ile yaptığı röportajda “Hayatımın Soruları” adı otobiyografisinde de yazdığı gibi bu dönüşüm kararını 14 yaşında girmeden almış olduğundan bahsetti. Kendisi hormon tedavisine 1986 yılında başlamış. Yani onu destekleyen eşi Kris ile tanışmadan tam 4 sene önce. Şimdi ise Caitlyn Jenner önceki halinden eser kalmayan, uzun ve elegans bir kadın.

Lil Kim

Listemizde aktörler de oldu atletler de… Şimdi de bir müzik sanatçısına bakalım. Kim 90’lı yıllarda sahiden de ünlü bir rap sanatçısıydı ve Notorious Big’in takımındandı. Biggest Small’un trajik bir şekilde öldürülmesinden sonra bu grup dağıldı ancak grup yıldızlarından çoğu stadyum turnelerinden tutun da MTV’de defalarca çalınan şarkılarla kariyerlerine tek başına devam etti. Lil Kim olarak bilinen Kimberly Jones kafiyeleri kadar seksi görünüşüyle de tanınıyordu.

Boy açısından birazcık kısa kalsa da bunu telafi etmesini iyi biliyordu ve galalarda giydiği kıyafetleri ile magazin bültenlerini ana konusu oluyordu. Ancak bu günlerde kendisinden daha çok geçirdiği inanılmaz değişimlerle söz ettiriyor. Burnu inceltilmiş. Ayrıca elmacık kemiği yapısı ve hatta çene kemiğini değiştirmek de dahil birçok farklı cerrahi müdahale geçirmiş. Bunlara cilt rengi açma ile göz kapağı yükseltmesini de ekleyince ortaya başka bir insan çıkmış. Yani kendisinin şarkılarına ya da kırmızı halıda giydiği elbiselerine aşinaysanız Lil Kim’in eleştirilere kulak asmayıp kendi bildiğini okuduğunu biliyorsunuzdur.

Jaden Smith

Ünlülerin çocukları spot ışığı altında dünyaya gelir desek yeridir. Bu elbette ki kolay bir durum olamaz özellikle de çok çok ünlü olan Will Smith ve Jada Pinkett’in çocuğuysanız. Listemizin bu maddesini Jaden Smith’e ayırdık. Babası ile birlikte oynadığı 2006 yapımı bir drama filmi olan Umudunu Kaybetme adlı filmde hem izleyiciler hem de eleştirmenler Jaden Smith’e bayılmıştı. Bu tatlı çocuk dünyaya sahiden de dramatik tarafını göstermişti.

Şimdi ise çoğunlukla attığı tweetler ve geleneksel olmayan görünüşüyle biliniyor. Belli ki tarz açısından hiç de babasına çekmemiş. Jaden Smith elbiseler ve etekler de dahil eline ne gelirse o gün onu giriyormuş gibi görünüyor. Kendisi aynı zamanda büyük bir marka olan Louis Vuitton’ın kadınlar defilesinde kadın kıyafetlerini giymiş olan ilk erkek konumunda.

Jonah Hill

Hepimizin çocukluğunda Jonah Hill gibi biri olmuştur. Herkesle arası iyi olan, eğlenceli ve tombik sınıf arkadaşımız. Modayı pek takip etmemesi ve kızlar konusunda şansının pek yaver gitmemesine rağmen… İzleyiciler Jonah Hill ile Superbet adlı komedi filmi ile tanıştı. Bu film tam da Amerikan Pastası ayarındaydı. Hormonsal patlama yaşayan gençler kendilerini şekilden şekle sokuyorlar.

Jonah Hill senaryo yazarı ve yapımcı olarak oldukça iyi iş çıkardı ve bu tombik genç şu anda yaşını başını aldı gidiyor. Hatta canlandırdığı bazı karakterler sahiden büyük zahmete girerek kaybettiği kiloları geri almasını bile gerektirmiş. Şimdi ise dünyaya sağlıklı kalmak istediğini söylüyor. Liseli Polisler filmindeki rol arkadaşı Channing Tatum’dan da kilo verme konusunda yardım almış. Daha sağlıklı olma isteği o olgunlaştıkça artmış ve dediğine göre oldukça zorlu. Çünkü insanlar sizinle tanıştığı zaman eskiden olduğunuz adam olmanızı istiyorlar diyor Jonah Hill.

Arda Kural

Arda Kural
Arda Kural

Arda Kural 12 Nisan 1980 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi Yalova Endüstri Meslek lisesinden mezun olmuştur ve sinema ve tiyatro üzerine çeşitli eğitimler de almıştır. 1999 yılında kendi kurduğu tiyatro olan Roman Tiyatrosunda profesyonelliğe ilk adımını atmış ve bu tiyatroda ve daha sonra yine kendi kurduğu Siyah Oyuncular tiyatrosunda kendi yazdığı birçok oyunda yer almıştır.

Arda Kural aynı zamanda Kral TV’de sunuculuk da yapmıştır. Arda Kural televizyon ekranlarında ve beyaz perdedeki çıkışına ise 1999 yılında Haluk Bilginer ve Yıldız Asyalı’nın başrollerini paylaştığı Eyvah Kızım Büyüdü adlı dizide Altay karakterini canlandırması ile yapmıştır. Bu dizide Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliği ile tüm dikkatleri üzerine toplamış ve ünlü olmak için ilk adımını atmıştır.

Kayda değer diğer rolleri ise 2003’te Lise Defteri adındaki dizide Ediz rolü ve 2005 yılındaki Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolleridir. Ancak işle onun için bu denli iyi gitmeyecektir.

Arda Kural 2010 yılında oynadığı Kubilay adlı filmden sonra alacağı olan 22 bin doları alamayınca maddi ve psikolojik çöküntüye girmiştir. Psikoz belirtileri gösteren oyuncu 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılmış, 1 Ocak 2013 tarihinde taburcu olmuş ve oyunculuğu bıraktığını söylemiştir. Hatta durumu o kadar kötüleşmiştir ki yaşamını İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki bir kafede sürdürmeye başlamıştır. Öyle ki yazları plajdaki şezlonglarda uyumuştur.

Aradan geçen birkaç sene sonrasında durumunu nispeten toparlayan Arda Kural, Nefrin adlı filmde rol almıştır. İddia edilene göre zamanında psikonevroz teşhisi konulan oyuncunun rahatsızlığı tekrardan ortaya çıktı.

Tanımakta Zorlanacağımız 7 Ünlü: Mickey Rourke

80’lerin ünlü ismi olan Mickey Rourke film eleştirmenleri tarafından bir sonraki Marlon Brando olarak adlandırılıyordu. Mickey Rourke Body Heat, Angel Heart gibi aksiyon ve drama filmlerinde rol almıştı. Yakışıklı, havalı ve birazcık da soğuk tavırlı aksiyon filmi yıldızı, sahip olduğu görünüm ve cazibesi ile genç yaşlı demeden dönemin kadınlarına soğuk terler döktürmüştür. Ancak günümüzde hanımlar ona birazcık daha farklı bir gözle bakıyor. Eğer Mickey’i Sin City filmindeki rolüyle tanıyorsanız muhtemelen çok şaşıracaksınız.

Günümüzde o kadar farklı görünüyor ki şimdiki haline bakıp eski halini hayal etmek bile oldukça güç. Kötü çocuk halleri sadece rol icabı değildi. Amatör boksu o kadar seviyordu ki bir yıldız olduktan sonra bile müsabakalara devam etti. Fena da değildi. Kaybettiğinden çok kazandığı maçı vardı. Mickey, iki kere kırılmış olan burnunu ve derisinin altındaki hasarları iyileştirmek için plastik cerrahiye başvurdu.

Kendisi bu durumu “yüzümü toparlanması için yanlış doktora gittim” diyerek açıklıyor. Daha da kötüsü Mickey aynı zamanda yüz kaldırma, dolgu ve botoks yaptırıyor. Şimdilerde cildi oldukça parlak görünüyor ancak bu hali onun rol aldığı The Wrestler adlı filme cuk oturuyor ve film elde ettiği 44 milyon dolar gişe hasılatı ile hiç de fena gitmemiş gibi duruyor.

Tanımakta zorlanacağımız 7 ünlü ismi biz yukarıdaki şekilde hazırladık. Sizlerin de ilave etmek istediğiniz isimler var ise yorum kısmımızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Artık Tanımakta Zorlanacağımız 7 Ünlü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin