Toefl essentials ayrıcalıkları
Toefl essentials ayrıcalıkları

TOEFL Essentials Ayrıcalıkları Nelerdir?

TOEFL Essentials ilk olarak 2021 yılında çok amaçlı bir TOEFL sınavı olarak tasarlandı. TOEFL Essentials, TOEFL’a göre daha kısa, uygun fiyatlı ve çevrimiçi fırsatlar sunuyor. TOEFL Essentials uyarlanabilir bir konumda olduğu için başlangıç seviyesinde ya da ileri seviyede olan adaylar için çeşitli İngilizce yeterlilik imkanlarını içerisinde barındırıyor.

TOEFL Essentials genel olarak akademik bağlamda okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında gerçekleştirilen, 90 dakika süren ve çevrimiçi yürütülen bir İngilizce sınavıdır. Bu sınav şekli TOEFL’ın zorlu sınavlarına göre daha ucuz ve daha kolay erişilebilir bir alternatif sunmak amacıyla tasarlanmıştır.

Essentials sayesinde yalnızca akademik İngilizce değil, farklı alanlarda kullanılacak İngilizce seviyesi de rahatlıkla ölçülebilir. Sınav içeriğinde kolaydan zora doğru ilerleme görülür ve adayların ilgilerinin canlı tutulmasını sağlayan bir sistem benimsenmiştir.

Eğer TOEFL sınavlarına üniversite eğitimi için girecekseniz, hedefinizdeki öğrenim kurumunun hangi TOEFL sürümünü kabul ettiğini gözden geçirmeyi unutmamalısınız. Çünkü bazı kurumlar Essentials’ı kabul etmemektedir.

Essentials Sınav İçeriği Nasıl?

TOEFL Essentials sınavı da tıpkı diğer TOEFL sınavları gibi listening, speaking, reading, writing gibi dört ayrı bölümden oluşur. Ayrı olarak beş dakikalık kısa bir video oluşturmanız ve burada sizin kendinizi tanımlama beceriniz izlenir. Video aşaması sınav puanlarına dahil edilmemektedir.

Puanlama

TOEFL Essentials, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin her birine eşit ağırlık verir ve puanlama sistemini 1-12 arasında tutar. Sınav esnasında sınavın bazı belirli kısımları puanlama olarak size anında bildirilir. Bazı eğitim kurumlarının Essentials’ı kabul etmediğini söylemiştik, bunun sebebi; ayrıca konuşma ve yazma becerileri için belli kriterlerin istenmesidir. Bu nedenle hedeflediğiniz alanların koşullarını kontrol etmek her zaman en doğrusu olacaktır.

TOEFL puanınız sınavdan sonra iki yıl geçerlilik sağlayacaktır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm TOEFL sınavları her yıl binlerce kişi tarafından yoğun ilgi görüyor. Sınavlara katılmak isteyen adayların belirlenen tarihlerde başvurularını gerçekleştirmesi gereklidir. Sınav başvuruları online olarak ETS’nin web sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. TOEFL Essentials ile ayrıcalıklı sınav sistemine siz de dahil olmak isterseniz web sitemiz üzerinden bize ulaşabilir kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

95
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOEFL Essentials Ayrıcalıkları Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin