Transpalet tekerleği modelleri ve özellikleri

Tekerlek kullanımı harekette kolaylık sağlar. Tekerleği olmayan ürünlerin taşınması ve hareket ettirilmesi zor olurken, transpalet tekerleği gibi tekerlekler ağır eşyaların dahi kolayca taşınmasına imkan tanır.

Transpalet tekerleği modelleri nelerdir?

Transpaletler, ağır yüklerin taşınmasını ve yükseğe kaldırılmasını sağlayan araçlar olduğundan dolayı tekerleklerde de bu kriterlere uygun üretimler yapılmaktadır. Transpalet tekerleği modelleri arasında poliamid, poliüretan ve rulmansız gibi farklı modeller bulunmaktadır. Her bir transpalet tekeri, belirli bir araca yönelik geliştirilmiştir. Bu nedenle yeni bir Transpalet tekerleği modeli satın alınmak istendiğinde ihtiyaç duyulan özelliklere göre seçim yapılmalıdır.

Transpalet tekerleği nasıl seçilir?

Transpalet tekerleği seçiminde taşıma kapasitesine, ürünün ölçülerine dikkat edilmelidir. 70x60x20 mm gibi ifadelerle belirlenen ölçüler, tekerleğin monte edileceği yuvaya uygunluk taşımasını sağlar. Bununla birlikte her bir tekerleğin taşıma kapasitesi vardır. Genellikle 400, 500 ve 650 kg olarak belirlenen taşıma kapasitesinde, tekerleğin kullanılacağı transpalete göre seçim yapılmalıdır. Seçimlerde kullanılan malzeme, bağlantı tipi ve yükseklik gibi özellikler de incelenmelidir. Böylece uygun ve sorunsuz bir kullanım sunacak model tercih edilebilir.

Transpalet tekerleği özellikleri nelerdir?

Transpalet tekerleklerinin öne çıkan özellikleri dayanıklılıktır. Küçük yapıda olmalarına karşın poliamid gibi dayanıklılığı yüksek maddelerden üretilen tekerlekler, böylece istenilen dayanıklılığı sunmaktadır. Uzun yıllar boyunca kullanılabilecek tekerlekler, sert malzemeler tercih edilmesi nedeniyle esneklik azaltılmaktadır.

Transpalet tekerleği nasıl monte edilir?

Tekerleklerde genel olarak tek bağlantı noktası bulunmaktadır. Cıvatanın çıkarılması ile birlikte yeni alınan tekerleğe takılması yeterli olmaktadır. Yedek teker değişimi yapılması sırasında eski tekerleğin bağlantı noktalarına dikkat edilmesi, montenin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Transpalet tekerleği nerelerde kullanılır?

Transpalet tekerleğinin kullanım alanı, transpaletlerdir. Farklı marka ve model araçlarda kullanılabilecek en uygun transpalet tekerlek çeşitleri tekerteker.com güvencesi ile sunulmaktadır. Seçim sırasında dikkat edilmesi gereken kriterlere göre ürünler arasından yapacağınız seçimler ile tekerleği transpalete monte ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik yedek tekerlek seçeneğinin yanı sıra cıvata ve somun gibi aksesuar ve yedek parçalarda da zengin seçenekler sunulmaktadır. Böylece tekerlek ile ilgili tüm sorunlarınızda ve ihtiyaçlarınızda tekerteker.com’u tercih edebilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Transpalet tekerleği modelleri ve özellikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin