Twitter Blue Nedir, Avantajları Nelerdir?
Twitter Blue Nedir, Avantajları Nelerdir?

Twitter Blue Nedir, Avantajları Nelerdir?

Sağlamış olduğu özellikler ile dikkat çeken Twitter Blue nedir? Ve Twitter Blue avantajları nelerdir? Soruları, Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Piyasaya çıktığı günden beri kendini sıklıkla yenileyen Twitter, yeni bir özellik ile kullanıcılarına ücretli de olsa farklı bir deneyim sunuyor.

Twitter Blue Nedir?

Sosyal medya sitelerinde genellikle ücretli uygulama veya özellikler pek alışık olduğumuz bir şey değildir. Ancak Twitter, ayrıcalıklı özellikler isteyen kullanıcıları için Twitter Blue isminde yeni bir uygulama geliştirdi.

Bu uygulama ile belki de birçok kullanıcı için basit sayılacak ancak faydalı bulunan birkaç özellik sunulmuş oldu. Twitter Blue; normal Twitter kullanıcılarının kullanamadığı bir takım özelliklere sahip yeni nesil Twitter özelliğidir. Twitter Blue avantajları olarak adlandırabileceğimiz bu özelliklerin neler olduğuna, aşağıda değindik.

Twitter Blue Avantajları Nelerdir?

Ücretli uygulamanın kullanıcılarına sunmuş olduğunu avantajlar şunlardır;

"<yoastmark

Renk Ve Temaların Özelleştirilebilir Olması

Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu avantajlardan biri, kullanılan temanın ve renklerinin özelleştirilebilir olmasıdır. Bu sayede Blue kullanıcıları Twitter’ı daha farklı renk ve temalar ile kullanabilme imkânına sahiptirler.

Hızlı Ve Özel Müşteri Desteği

Twitter tarafından sağlanan özelliklerden biri de hızlı ve özel müşteri desteği olarak öne çıkmaktadır. Twitter müşteri hizmetleri ücretli veya ücretsiz tüm müşterilerine hizmet verirken, Blue müşterileri bundan daha hızlı ve özel ayrıcalıklarla faydalanabilirler.

Okuyucu Görünümü Modu

Twitter paylaşımlarının makale içeriği gibi görünmesini sağlayan bu özellik, daha hızlı okuma için tatminkâr bulunmaktadır. Örneğin takip ettiğiniz birinin yapmış olduğu dikkat çekici bir paylaşımı okuyucu görünümü modu ile daha rahat bir şekilde okuyabilirsiniz.

Geri Al Butonu

Paylaşmış olduğunuz gönderide herhangi bir yanlış veya hata olduğunu düşündüğünüz zaman, hızlı geri al butonu ile Tweeti hemen geri alabilirsiniz. Aslında geri al butonu, Blue kullanıcıları için bir ön izleme niteliği taşımaktadır. Böylelikle gönderiyi paylaşmadan önce görmüş olduğunuz hataları hızlı bir şekilde düzelterek paylaşım yapabilirsiniz.

Her ne kadar paylaşım yaptıktan sonra Facebook’ta olduğu gibi paylaşımı düzenleme imkânı bulunmasa da, Blue kullanıcıları en azından gönderiyi paylaşmadan önce hata ve eksiklerini görüp düzenleme imkânına sahip olabilirler.

Yer İşaretleri İçin Klasörler

Yer işaretleri için klasör oluşturmak, Twitter üzerinde beğendiğiniz paylaşımları daha sonra okumak için düzenli bir şekilde saklamanızı sağlar. Bu tip tweetleri aynı yerde saklama imkânı sunarken, iç arama özelliği ile istediğiniz gönderiye daha rahat ulaşmanızda mümkündür. Diğer yandan klasörlere özel isimler verilebilmek, bu özelliğin en güzel yanlarından biridir.

Kısacası Blue özellikleri bunlardır. Yurtdışındaki kullanıcıların bu özelliklere sahip olması için aylık 3 dolar ödeme yapmaları gerekir. Türkiye’de ise Blue özelliğinin fiyatı, 30, 99 TL olarak belirlenmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Twitter Blue Nedir, Avantajları Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin