Veteriner malzeme
Veteriner malzeme

Veteriner Malzemeleri B2B E-ticaret Platformu

Veterinermalzeme.com veteriner hekimlere özel olan bir sitedir ve veteriner hekimler aradıkları ürünleri rahatlıkla bulabilirler.

Kedi, köpek ya da diğer evcil hayvanların kaybolma durumlarının önüne geçilmesi için mikroçip uygulaması yapılmaktadır. Mikroçip uygulaması hayvanlar için yapılan önemli bir uygulamadır. Bu uygulama veteriner hekimler tarafından yapılmaktadır. Yakın bir zamanda uygulanan mikroçip uygulaması her hayvan için zorunlu hale getirilecektir. Bu uygulamanın amacı hem kaybolan hayvanları bulmak hem de hayvanlarını sokağa terk eden kişileri tespit etmek amacıyla yapılmış bir uygulamadır.

Mikroçip uygulaması sayesinde hayvan hayatını güvenceye almak hedeflenmiştir. Mikroçip uygulamasının nasıl yapıldığını, ne olduğunu ve neden hayvanlar için önemli olduğunu sizlere anlatalım.

Mikroçip kayıp ya da çalınan hayvanların bulunmasına yarayan bir elektronik sistem olarak geliştirilip üretilmiştir. Evcil hayvanların boylarının arkasındaki omuz bıçaklarının arasına deri dibine implante edilmek üzere uygulanıp kullanılmaktadır. Benzeri olmayan bir kimlik numarası taşıyan, bir pirinç tanesinin büyüklüğü kadar olan bir aygıttır.

Hayvanlar verilen kimlik numaraları sadece onlara özeldir. Bir radyo frekansı tanımlaması olan transponderidir. İşlemi hayvanınız için oldukça az ağrılı ve hızlıdır. Yapılan işlemden sonra hayvanın normal bir şekilde günlük yaşamına devam etmesini engelleyen bir durum oluşturmaz. Mikroçip uygulamasında pile ihtiyaç yoktur ve hareketli bir parça değildir. Bu mikroçipler veteriner hekimler tarafından ya da barınaklar tarafından tarandığı zaman kimlik numaralarına erişim sağlamaktadır.

Bu tespit sayesinde hayvanın sokağa terkedilmesinin bir cezai müeyyidesi de olabilecektir. Bu uygulama ve yöntem sayesinde hayvanların sağlığını ve yaşamını güvence altına alınması planlanmıştır. Mikroçip uygulamasını veteriner hekimler dışındaki kişiler yapamaz. Mikroçip veteriner hekimlerde bulunması gereken ürünlerden bir tanesidir.

Cerrahi Aletler

Veterinermalzeme.com olarak veteriner hekimlerimiz için elimizden geleni yapmaktayız. Malzeme ihtiyaçlarını güvenilir bir yerden almak ve hızlı teslimat için bizi seçen veteriner hekimlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına hem gelişmekte hem de büyümekteyiz.

Medikal alanında her zaman büyümeyi ve kaliteyi benimsemiş olan Seçkim Medikal 15 Mart’da “Hayvan Haklarına Farkındalık” temalı “Diamond of Turkey Awards” da Yılın En İyi Veteriner Medikal Ürünleri markası ödülünü aldıktan sonra basın mensuplarına konuşan Seçkim Medikal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Kuyucu “2000 yılında kurulan Seçkim Medikal; daha sonra grup şirketlerine Tules Medikal ve Ak-yel Medikal şirketlerini ekledikten sonra sosyal sorumluluk ve hayvan sağlığına hizmet etmek amacı ile Veteriner Hekimlere özel bu alan da Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret sitesini kurdu.

Grup şirketlerimizin içerisine hayvan sağlığını düşünerek, sosyal sorumluluk bilinci ile proje geliştirmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bugün burada hayvan haklarına farkındalık temalı bu ödülü tüm hayvan severler ve çalışma arkadaşlarım adına alıyorum.” dedi.

Batikon

Batikon içerisinde antiseptik solüsyon olan, kesikler ve küçük sıyrıklar olması durumlarında meydana gelebilecek olan enfeksiyonları önlemek ya da tedavi amacıyla veteriner hekimler tarafından kullanılan bir sıvıdır.

Vücudumuz bazı durumlarda mikrop kapmaya ve üretmeye yatkındır. Açık yaralar da bu kapsama girmektedir ve böyle durumlarda batikon kullanımı mikropların kırılmasına, zayıflamasına ya da vücuttan tamamen yok edilmesini olanak sağlamaktadır.

Batikon içerisinde bulunan polivinil-pitolidon ve iyot karışımları olan mikrop öldürücü etkisi olan bir çözelti olarak bilinmektedir. Batikon veteriner hekimler tarafından hayvanlarda oluşan yara ya da sıyrıkların pansumanında kullanılmaktadır. Batikon ayrıca enfeksiyon riski olan bölgelerde, yanık bakımda ve cerrahi müdahaleler öncesinde de kullanılmaktadır. Batikonun birden fazla formu bulunmaktadır.

Veteriner Klinik Malzemeleri

Veteriner klinik malzemeleri veteriner hekimlik merkezlerinde, ofislerinde ya da muayene alanlarında bulundurulması gereken malzemeler grubuna dahildir. Bu malzemelerin hepsi ayrı kullanım amaçlarına göre üretilmiştir. Birbirlerinden oldukça farklı pek çok çeşitte ürün ve malzemeler içerisinde bulunmaktadır. Veteriner klinik malzemeleri hayvanlar içi yapılan operasyonlarda ya da pansumanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Serum askıları, veteriner muayene masası, taşıma sedyeleri, steteskoplar, enjektör ve uçları, doğum ekipmanları, örtüler, önlük ve eldiven gibi malzemelerden oluşmaktadır. Her veteriner kliniğinde kullanılması gereken malzemeler eksiksiz şekilde yer almalıdır. Bunun sebebi ise sağlık amaçlı olduğu için malzemelerin bulundurulması oldukça önemlidir.

 

40
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Veteriner Malzemeleri B2B E-ticaret Platformu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin