Vodafone Türkiye’nin Tercihi Ericsson Security Manager Çözümü Oldu

  • Ericsson Security Manager (ESM – Ericsson Güvenlik Yöneticisi) adlı çözümü Vodafone Türkiye’nin çok tedarikçili şebekesinde kullanıma alındı.
     
  • Ericsson, bu çözümüyle şebeke genelinde her zaman tutarlı güvenlik ilkeleri sağlayarak güvenlik yönetimini otomatik hale getiriyor.
     
  • Vodafone Türkiye, Ericsson Security Manager çözümüyle birlikte şebeke güvenliğini verimli bir şekilde koruyor ve güçlendiriyor.
     

Ericsson ve Vodafone Türkiye, Ericsson Security Manager (ESM – Ericsson Güvenlik Yöneticisi) çözümünün Vodafone Türkiye şebekesinde kullanımına yönelik iş birliğine imza attı. Bu önemli iş birliği, Vodafone Türkiye şebekesinde güvenlik otomasyonunun geliştirilmesi, şebeke güvenliğinin etkin olarak sürdürülmesi ve güçlendirilmesinde kritik rol oynayacak.

 

ESM, Vodafone Türkiye'nin güvenlik yönetimi ihtiyaçlarını otomasyon, görünürlük ve kontrolü geliştirerek karşılayacak. ESM, aynı zamanda otomatik güvenlik yönetimi, uyumluluk takibi, tehdit tespiti ve şebeke genelinde istikrarlı güvenlik ilkeleri sağlayacak. Günümüzde iletişim servis sağlayıcıları için zorunluluk haline gelen gelişmiş mobil şebekeler, dijital toplum için omurga görevi görüyor ve veri güvenliğiyle ilişkili riskleri en aza indirerek otomatik, şirket prensibi tabanlı ve akıllı güvenlik yönetim sistemlerine geçişi mümkün kılıyor.

 

Vodafone Türkiye CIO’su Ayşegül Arıcan Şeker, "ESM çözümü, şebekemizi daha güvenli bir hale getirmemize yardımcı olurken, çok tedarikçili şebekemiz genelinde güvenlik taahhüdümüzü daha tutarlı hale getirerek, uyum süreçlerimize otomasyon katarak bize destek oldu. ESM, mobil şebeke altyapımızı güvence altına almak için sürdürdüğümüz çalışmaları güçlendiriyor" dedi.

 

Ericsson Güvenlik Çözümleri, Ticari Teknolojiler ve Yeni İş Alanları Yöneticisi Keijo Mononen, "Vodafone Türkiye ile çalışmaktan ve ESM çözümüyle şebeke genelinde güvenlik yönetimini otomatik hale getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, Vodafone Türkiye'nin şebeke güvenliği taahhüdünü korumasına ve güçlendirmesine yardımcı oluyor" dedi.

 

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, ise şunları söyledi: “Ericsson’un teknolojik innovasyonları ile birleşen 3GPP standartları, Ericsson Güvenlik Yöneticisi çözümüne akıllı analitik yetkinlikler kazandırıyor. Bu proje ile Ericsson Güvenlik Yöneticisi çözümümüz müşterimiz Vodafone’a güvenilir ve zamanında üretilebilen raporlar sağlayacak ve tamamen otomatikleşmiş, ultra güvenli bir network yaratacak’’.

 

Mobil şebekeler, giderek dijitalleşen dünyada tüketiciler, sektörler ve toplum için yeni kullanım alanları yaratıyor ve inovasyonlar için açık bir platform haline geliyor. Ericsson, çok tedarikçili ürünler dahil olmak üzere, tüm katmanlarda ve etki alanlarında telekom şebekeleri için bir yönetim çözümü geliştirmek üzere uzun yıllardır çalışıyor. ESM çözümü güvenliği görünür kılıyor, telekom şebekelerinin güvenlik duruşunu iyileştiriyor ve şebekeyi yönetmek için ihtiyaç duyulan otomasyonu sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vodafone Türkiye’nin Tercihi Ericsson Security Manager Çözümü Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin