Yatırım Finansman’ın yeni Genel Müdürü Eralp Arslankurt

Yatırım Finansman Menkul Değerler’de Genel Müdürlük görevine,
sektörün deneyimli isimlerinden Eralp Arslankurt’un atanması için
 SPK nezdinde gerekli başvuru işlemleri başlatıldı.

 

Müşteri odaklı hizmet anlayışı, güçlü ortaklık yapısı, geniş ürün yelpazesi, gelişmiş teknolojik altyapısı ve yarım asra yaklaşan deneyimiyle Türk Sermaye Piyasası'nda öncü bir konuma sahip olan Yatırım Finansman Menkul Değerler’de, genel müdürlük düzeyinde bir bayrak devri yaşanıyor.

 

Halen Genel Müdürlük görevine sürdüren Sn. Ömer Eryılmaz Temmuz ayında emeklilik nedeniyle gruptaki görevlerinden ayrılacaktır. Sn. Eryılmaz 1986 yılında Sınai Yatırım Bankasında başladığı kariyerine; sonrasında TSKB’de orta ve üst düzey görevlerde yönetici olarak başarı ile sürdürmüş en son Genel Müdür Yardımcısı (CFO) pozisyonundan  01 Ocak 2017 tarihi itibariyle grup içi görevlendirme ile Yatırım Finansman Menkul Değerlere Genel Müdür olarak atanmıştı.

 

Yatırım Finansman Yönetim Kurulu,Temmuz ayında ayrılacak olan Sn. Eryılmaz’ın yerine   halen şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sn.  Eralp Arslankurt’un, Genel Müdür unvanıyla atanmasına ve bu kapsamda gerekli başvuru işlemlerinin SPK nezdinde başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

 

Yatırım dünyasının deneyimli ismi

 

2002 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Eralp Arslankurt, 2006-2008 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümünde yüksek lisans yaptı. Türkiye'nin önde gelen finans kurumlarında sermaye piyasaları alanında 10 yılı aşkın süredir birçok farklı görevde bulundu. 2013 yılında Müdür Yardımcısı olarak Yatırım Finansman ailesine katılan Eralp Arslankurt, sırasıyla şube müdürü ve koordinatör olarak çalıştı. Arslankurt, 2019 yılından bu yana Genel Müdür Yardımcısı olarak, Şubeler, Pazarlama, Şubeler Koordinasyon,Strateji ve Yatırım Danışmanlığı,Kurumsal Finansman ve Halka Arza Aracılık,Kredi Tahsis ve İzleme,Algortitmik İşlemler, ve Bilgi İşlem fonksiyonlarından sorumluydu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yatırım Finansman’ın yeni Genel Müdürü Eralp Arslankurt

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin